Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet így beszélni egy...

Hogy lehet így beszélni egy hároméves gyerekkel?

Figyelt kérdés
Nálunk vannak a lányomék nyaralni. A fia hároméves, én vagyok a nagymama. Nagyon szeretem az unokámat, de amit a lányom művel, az túlzás. Akármikor szól a gyerekhez, hozzáteszi, hogy "kiscica" (fiúnak!!!), "édes" meg "kicsim", naponta vagy tízszer megjegyzi neki, hogy "nagyon szeretlek", és folyton puszilgatja. Szeptemberben óvodás lesz a gyerek, ott aztán senki nem fog vele így beszélni! Miért nem érti meg a lányom, hogy ezzel csak árt a gyereknek?
2012. júl. 14. 14:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
63%
Ez egy borzasztó hülye kérdés! Kedves 1. Te milyen következményekre gondolsz?
2012. júl. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%

Jobb, mintha a gyerek szeretethiányban nőne fel, nem igaz? Folyton hallani felnőtt embereket panaszkodni, hogy "A szüleim sosem mutatták ki, hogy szeretnek". Ha a gyereket nem zavarja, puszilgassa csak! Az már más kérdés, ha a túlzott szeretet miatt elkényezteti, mindenféle ajándékokkal, cukorkával, csokival halmozza el. Az azért már túlzás lenne, de így ezzel nincs semmi baj.


Amúgy talán pont azért szereti ilyen látványosan a gyerekét, mert ő ezt nem kapta meg kiskorában. Nem ismerlek titeket, csak találgatok. Lehet hogy ti szerettétek, de ezt talán vele nem éreztettétek eléggé. Érdemes lenne ezen elgondolkodni...

2012. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
71%
Attól hogy te a ridegtartás hive vagy még nem biztos hogy az a jó....a lányod gyerekei-generácio talan már normalisabb lesz,mint ők voltak, a pont ilyen anyaknak köszönhetően mint te
2012. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
79%
A kérdező csak pontozgat? Mert mindenki egyetért abban hogy hülye a gondolkodása, mégis mindenki le van kissé pontozva.....érdekes. Mélyen hallgat.
2012. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
22%
Ugye, hogy zsír a pontozási rendszer? Toplistás hülyeséggel való betámadást meg nyugodtan el lehet hagyni. Nah. Szerintem a cicázáson bukott ki a nagymama. Kicsit túlreagáljátok, kicsit igazatok is van válaszolók. Jelen esteben is azt mondom: TKI! Től kevés infó. Elhiszem, hogy jólesik az előttetek szólók véleményére felfűzni és ahhoz alakítani a sajátotokat de ez mennyire érett viselkedés? Főleg ilyen foghíjas sztori esetén, nulla háttérinfóval? Valószínű a nagymaminak is van min gondolkodnia, de nektek is..
2012. júl. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
60%

Megint Radírjani. Mindig ilyen magasröptű eszmefuttatásai vannak és általában sosem ért egyet a többi válaszolóval. Meg azok sem vele. Ezt már megszoktuk néhányan, akik jobban ismerjük a stílusát :)

Kérdésre a válasz: nem árt a gyereknek. Egy ilyen gondolkodású mama viszont igen, remélem nem gyakoriak a találkozások.

2012. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
26%

Amivel kell egyetértek. Te meg hiába jössz utánam mindenhova nick nélkül óbégatni. Látom csak nem sikerül elégtételt venni az ordas kritika (igazság) miatt. Nem érdekel senkit rajtad kívül a dolog. Téged mi lelt édes lányom? Hogy mindenáron kelteni akarod a hullámokat itt? Csapatot verbuválni a hülyeségedhez? Nőlj fel inkább, tényleg..

Semmi értelme akkor sem csapatostul nekiesni a kérdezőnek, mert baromira nem tudunk semmit. Egyetlenegy feedback sem votl a részéről mióta elindult az ekézése. Det majd megmondod az érett fejeddel, hogy ez így rendben van, oké..

2012. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
92%

Lehet le fogsz döbbeni, de nekem is 3 éves a kisfiam. Bizony én is mondom neki, hogy Cica, vagy Nyuszifül... Ő már nyáron elkezdte az ovit, mivel magánovi nincs időhöz kötve. Vagány, mindenlében kabnál kishapsi, pedig reggel mikor viszem mindig úgy köszönünk el, hogy puszi és "imádlak", vagy "szeretlek, jó legyél".

Jó dolog kimutatni a szeretet, és ettől nem fog sérülni a gyerek. Ráadásul ezt most lehet megtenni, mert hamar jön az idő, hogy "anyu, ne mááár! Ez olyan ciki"! ;)

2012. júl. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
84%
Olyan kár, hogy sem a kérdező, sem az első válaszoló nem reagál semmire!
2012. júl. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
9%
olvassátok el a kérdést még egyszer. nem arról van szó, hogy szokta becézgetni a gyereket, hanem, hogy más szava sincs hozzá. és mint bármit az életben, ezt is túlzásba lehet vinni. és szerintem is gáz. tenni viszont nem sok mindent tudsz, vagy inkább semmit
2012. júl. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!