Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet így beszélni egy...

Hogy lehet így beszélni egy hároméves gyerekkel?

Figyelt kérdés
Nálunk vannak a lányomék nyaralni. A fia hároméves, én vagyok a nagymama. Nagyon szeretem az unokámat, de amit a lányom művel, az túlzás. Akármikor szól a gyerekhez, hozzáteszi, hogy "kiscica" (fiúnak!!!), "édes" meg "kicsim", naponta vagy tízszer megjegyzi neki, hogy "nagyon szeretlek", és folyton puszilgatja. Szeptemberben óvodás lesz a gyerek, ott aztán senki nem fog vele így beszélni! Miért nem érti meg a lányom, hogy ezzel csak árt a gyereknek?
2012. júl. 14. 14:58
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
93%
Sőt, jó esetben a gyerek továbbviszi ezt, és nem egy zárkózott lelkibeteg lesz belőle, aki sikítva menekül el ha valaki kimutatja az érzelmeit.
2012. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
80%

"nem arról van szó, hogy szokta becézgetni a gyereket, hanem, hogy más szava sincs hozzá"

Ilyet sehol sem olvasok.

2012. júl. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, de be kell vallanom, hogy csaltam... én az anya vagyok, aki már lassan teljesen összezavarodik, hogy tényleg árt-e a fiának... Nincs elkényeztetve, következetesek vagyunk vele, jó gyerek, nem agresszív, nem hisztis... Tény, az én anyám soha nem mutatta ki a szeretetét, bár persze tudom, hogy szeret, és felnevelt. De nem akarok túlkompenzálni a gyereken... Köszönöm a válaszokat! Én csak felfelé pontoztam, vagy sehogy...
2012. júl. 14. 16:40
 24/26 anonim ***** válasza:
87%
30 vagyok, apám a mai napig "csillagom"-nak hív magunk között és köszönöm, normális vagyok :)
2012. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
74%
A 26 éves fiamat ritkán szólítom a nevén.Nem velem él már, de ha találkozunk, akkor drágám, pici fiam ( 30 centivel, és 40 kilóval nagyobb nálam), édesem a megszólítása.Csak annyit kért, hogy mások előtt ne.Ha ketten vagyunk, csodálkozik is, ha a nevén szólítom, azt gondolja, tán haragszok.
2012. júl. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
75%

anyám még 24 éves létemre is képes Bübükének meg Rózsabimbónak szólítani :)

nem nyáladzik folyton, h így szeret, úgy szeret, de amikor olyanja van, akkor mondja. nem is baj, örülök, h él az édesanyám, és kimutatja az érzelmeit.

rajta kívül a világon senki más nem fog így szeretni, szóval én értékelem.

2012. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!