Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy lány gyereknek az első szerelme az apja?

Figyelt kérdés

És fordítva, hogy egy fiúnak az anyja.


Egy barátnőm gondolja így, szerintem nincsen igaza. Mindig ezt mondja, és hogy ezt mindenki így gondolja, csak én nem. Ma volt egy beszélgetésünk erről, és konkrétan kihangsúlyozta, hogy szerelem, nem pedig erős szeretet amit én gondoltam eddig.


Szerintem mint példakép lehet, vagy egy "vár", de hogy szerelem, amit az ember felnőttkorában érez...


Nektek erről mi a véleményetek?



2012. júl. 15. 23:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%
Ez így van. Ezt mindenki tudja, aki vett már pszichológiai könyvet a kezébe. Az 5-öske meg még szerintem soha életében nem volt szerelmes!
2012. júl. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#7: A plátói szerelemben is van szexuális vágy, a gyerekszerelem meg olyan mint a babázás. Játék.
2012. júl. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
39%
Tizenegyeske meg csak ne tudja, hogy én mi voltam és mi nem.
2012. júl. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
40%

ez egy nagy hül.yeség. ÁLTALÁNOSSÁGBAN véve NEM IGAZ!

még csak nem is szeretem fateromat, nemhogy szerelmes legyek belé, vagy hogy olyan férjet válasszak magamnak mint ő! attól mentsen meg a jó Isten! 28/nő

2012. júl. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem ereztem ilyesmit.Mindig jo volt hozzam apukam, szeretett, en is ot, de a kapcsolatunk sosem volt bensoseges.

19 evesen koltoztem el, de nem kimondottam o hianyzik hanem mindenki es minden egyuttveve.

2012. júl. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
69%

Bármennyire is nem tetszik, ez így van. :)


De itt nem arra kell gondolni, hogy a gyerekek valami perverz vonzódást éreznek az ellenkező nemű szülőhöz. Egyszerűen arról van szó, hogy ebből a nagyon erős ragaszkodás-érzésből, amit 3-5 évesen átélnek, fejlődik ki az a képesség, hogy később igazi szerelmet tudjanak érezni. Tehát egy valóban nem "szerelem", hanem annak egy korai, éretlen változata. Ezt az időszakot hívják a pszichológusok ödipális-korszaknak. Ha ekkor valami trauma éri a gyereket a szüleivel kapcsolatban (pl. az anya rendszeresen veri a fiát), akkor a gyerek nem képes túllépni ezen a korszakon, és Ödipusz-komplexus alakul ki... na, az a beteges!


Vagy valami ilyesmi, nem foglalkozok napi szinten pszichológiával.

2012. júl. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha valamelyik pasiban felfedezem az apám tulajdonságait,akkor menekülök.Sajnos erre már volt példa,remélem,több nem lesz.Amúgy ebben lehet valami,én azt vettem észre,hogy a lányok párja,vagy egyik szerelme valamilyen szinten akkor is hasonlít az apjára.Én utálom az apámat,mindig is utáltam,az enyém nem fog rá hasonlítani.
2012. júl. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!