Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom folyamatosan piszkál,...

A párom folyamatosan piszkál, amiért vega vagyok. Mit tegyek? Működhet?

Figyelt kérdés
nem érti meg a húsevéssel kapcsolatos problémáimat, elvimet. Próbálja rámerőltetni ezt. Élhetünk így rendesen, vagy keressek egy hasonló elvű férfit?
2012. júl. 16. 22:43
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
52%
kérdezd meg tőle, hogy a növény képes-e helyváltoztatásra, hangok kiadására, gyerekek szülésére, van-e szeme, stb. hülye indok, hogy akkor növényt se egyél. ha annak a termését leszeded, újra hajt, az állat meg meghalt.
2012. júl. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
amúgy imádok enni, és ő is, csak az a baj, hogy nemhogy nem érti meg, hanem lenéz emiatt.
2012. júl. 16. 22:57
 13/40 anonim ***** válasza:
82%
egyébként aki szerint az ember húsevő olvasson kicsit Darwintól vagy Dr. W. Ganongtól. Szerintem jobban lehet ezeknek a tudós embereknek hinni,mint egy elvből elutasítom a vegákat embernek.
2012. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
68%

8-as, meg akik szerint az ember húsevő: nézzétek már meg mondjuk egy macska fogát. na, az a húsevő. azon kívül, meséld el nekem, hogy melyik húsevő megy be a boltba, és főzi/süti meg a húst? merthogy a húsevők saját maguk kapják el és rágják meg azt a húst, nyersen. mondom, lásd macska.

mellesleg, a bélrendszere is totál más, sokkal rövidebb.

2012. júl. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
97%
egyébként, mikor összejöttetek, nem tudta?
2012. júl. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
98%
Az ember nem húsevő, mindenevő. Amiben benne van a hús is.
2012. júl. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy működhet, legalább háromféle módon:


1, megtörsz és felhagysz a vegetarianizmussal;

2, együttéltek a piszkálással, megtanulod kezelni és negligálni;

3, a párod leszokik a piszkálásodról.


A fentiek közül a 2. megoldás elég labilis, az elsőhöz meg föl kell adnod egy elvet. Azt azonban nem árt tudnod, hogy nagyon jó eséllyel a párod célja az első megoldás elérése. Lehetséges, hogy cikinek tartja, hogy vegetariánus a csaja. Az is lehet, hogy harcol. Ha bizonyos kérdésekben elvi nézeteltérés van egy párkapcsolatban, az jelenthet komoly problémát. Nem lehetetlen vele együttélni, de kihívás. Az egyik fél nagyon gyakran úgy fogja fel, hogy vagy neked, vagy nekem változtatnunk kell, és most küzd, hogy te változz, ne ő. Biztosra nem tudom mondani, hogy ez van, mert az is lehet, hogy egyszerűen piszkálódós alaptermészete van, meg az is, hogy csak valahogy rászokott a piszkálódásra, és nem tud leszokni róla. Lehet, hogy viccesnek tartja, és nem veszi észre, hogy neked rosszul esik. Természetesen nem árt ezt tisztáznotok. Nem lesz könnyű, hiszen jó eséllyel nem direkt rossz szándékból teszi a föntiek valamelyikét, hanem a tudatalattija irányítja így.


Azzal kapcsolatban nem adok tanácsot, hogy maradj-e vele, vagy keress valaki mást. Ez a te privát döntésed legyen. Csak abban tudok segíteni, hogy ha vele akarsz maradni, hogy teheted rendbe ezt a problémát, illetve, hogy juthasz el a válaszig, hogy érdemes-e vele maradnod

2012. júl. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, mindenevő fogazatunk van, mint a majomnak. De nem ez volt a kérdés.
2012. júl. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:
nem reklámoztam, majd amikor tudomására jutott akkor viccesen tett megjegyzéseket, annyira nem vettem fel ezeket a beszólásokat, mert nem voltak komolyak. Viszont ahogy az idő telik egyre inkább néz le emiatt. Szerintem azt hitte, hogy mellette "kigyógyulok" ebből. Még friss a kapcsolatunk.
2012. júl. 16. 23:11
 20/40 anonim ***** válasza:
41%

Bírom, hogy olyan buták utasítanak biológia tanulásra, akik maguk sem tudják, mi van. Az embernek van szemfoga (húsevő) és örőfoga is (növényevő). A gyomor képes megemészteni, feldolgozni a húst (húsevő).


A nagyobb szemfog egyértelmú jelemzője a húsevőknek. Biológia.

2012. júl. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!