Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom folyamatosan piszkál,...

A párom folyamatosan piszkál, amiért vega vagyok. Mit tegyek? Működhet?

Figyelt kérdés
nem érti meg a húsevéssel kapcsolatos problémáimat, elvimet. Próbálja rámerőltetni ezt. Élhetünk így rendesen, vagy keressek egy hasonló elvű férfit?
2012. júl. 16. 22:43
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nem hasonló elvű férfit kell keresned, csak egy olyat, aki tiszteletben tartja az elveidet.


Egy párkapcsolatról van szó. De akármilyen kapcsolatról beszélünk, pont ezek azok a szituációk, amikor nem kell megérteni az elveket. Csak el kell őket fogadni. Ha én mondjuk nem eszek szedret, és az az egyetlen okom, hogy azért, mert furán néz ki, azt senki nem kérdőjelezheti meg.

2012. júl. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
95%

23:12 - újat mondok: az ember mindenevő.

A hangsúly nem a szemfogakon, hanem a gumós felületű zápfogakon van. Ha láttál már disznót, na, ott is pont ugyanez a helyzet. A húsevőkre a tarajos felületű zápfog jellemző. Általános suliban nálunk már pedzegették a témát.


Neki kellene megértenie, hogy nem vagytok egyformák. Szerintem simán össze lehetne egyeztetni a két életmódot egymással. Ha végképp nem boldogulsz vele, szerintem állítsd ultimátum elé: ha nem tud téged így elfogadni, ahogy vagy, akkor búcsút vesztek egymástól.

2012. júl. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
68%

És neki is csak zöldséget főzöl?

Mert ugy megértem.


De van ismerős házaspár,a nő tizenéves korától vega.

De a férjének mindenféle húst megfőz,eszméletlen finomra,pedig meg se kostolja.űMagának is külön főz persze.A gyerek meg majd eldönti,még pici,kap húsosat,nagyobb lesz,dönt.Igy náluk nincs vita,mindenki eszi amit szeret

2012. júl. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
45%
ÉS ha lesz gyereketek, hogyan fogjátok nevelni, a te elveid szerint vagy a párodé szerint? Főzöl neki húst, vagy megvonod tőle, lévén te sem eszed? Hm? Ez is nagy konfliktusforrás lesz később.
2012. júl. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
97%

Az most lényegtelen, hogy a vegetarianizmusról van szó, vagy vallásról, politikáról.

Ha nem tudja a te elveidet tiszteletben tartani, akkor baj van. Nem kell velük egyetérteni, hanem tiszteletben kell tartani.


Jómagam húsevő vagyok, én sem értem a vegetarianizmust, de elfogadom, hogy van, akinek ez fontos. Hívő sem vagyok, de elfogadom, hogy sokan hisznek egy-egy vallásban.

A véleményemet megtartom magamnak, mert én is elvárom, hogy ne akarjon senki megtéríteni és hagyjanak úgy élni, ahogy én szeretnék - ezért alap, hogy én is toleráns vagyok másokkal.

2012. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
43%

Én megértem a párod, abból a szempontból, hogy én sem tudom megérteni a vegetáriánusokat. Mármint akkor nincsen bőr táskád meg cipőd se, meg nem eszel zselatint, nem vágysz igazgyöngy nyakláncra, mert ezek mind állatoktól származnak. És remélem elítéled az összes ragadozót, mert ők is állatokat gyilkolnak.

Nekem nincs azzal bajom, ha valaki nem eszik húst, én sem igazán szeretem. Azzal van bajom, ha egy több sebből vérző ideológiát gyártanak köré. Pl a vegánokkal semmi bajom, de egy vegetáriánussal, aki nem eszik húst, de azért bőr cipőben jár és tojást meg zselatint eszik, na az szánalmas.

2012. júl. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
32%
hagyd ott a párod és keress egy vegát.
2012. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
55%

Mondd neki, hogy azért nem eszel húst, mert állatbarát vagy. Tudod hogy a húsfeldolgozó iparban, hogyan dolgozzák fel az állatokat, milyen szörnyű körülmények közt nevelik őket, és ezt te nem vagy hajlandó támogatni. Nem akarod, hogy miattad gyilkolják a szegény állatokat, mert sajnálod őket, és képtelen van megenni őket örömmel, mert elmegy az étvágyad.


Kérdezd meg, hogy el akar e hagyni téged emiatt.

Ha nem, akkor ne piszkáljon ezzel tovább, mert már unod és a ha még sokáig csinálja, akkor a végén te fogod elhagyni őt. Ő ehet bármit, abba te ne szólsz bele, de akkor ő is hagyja hogy te is azt egyél, amit akarsz.

2012. júl. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
87%
szakíts vele most komolyan ha ennyit sem képes megérteni veled kapcsolatban később mi lesz?
2012. júl. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
78%
akik azt kérdezik, hogy "és akkor a párodnak se főzöl húst', azoktól én kérdem, hogy vajon mi akadályozza meg a férfit abban, hogy elkészítse magának...mert én se főztem húst soha a barátaimnak, nem ellenezték, megcsinálták maguk. undorodom tőle, nem fogok hozzányúlni sem.
2012. júl. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!