Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom folyamatosan piszkál,...

A párom folyamatosan piszkál, amiért vega vagyok. Mit tegyek? Működhet?

Figyelt kérdés
nem érti meg a húsevéssel kapcsolatos problémáimat, elvimet. Próbálja rámerőltetni ezt. Élhetünk így rendesen, vagy keressek egy hasonló elvű férfit?
2012. júl. 16. 22:43
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
22:55 Tévedsz. Ahhoz, hogy megértsd nem győzködni kell téged, hanem neked kell nyitottá válnod. Győzködéssel ilyen célt nem lehet elérni.
2012. júl. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem divatból vagy vega (az európai kultúrától teljesen idegen), akkor keress olyat, aki megérti az elveidet, ha csak ez a baj.
2012. júl. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
96%
egyetértek, keress olyat, aki megérti. az én barátaimnak egyiknek se volt ellene kifogása, pedig mindegyik evett húst. és a barátaimnak sincs, pedig ők is esznek.
2012. júl. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Vitázzatok, közben én leírom a problémámat ha nem baj.

Szóval az helyzet, hogy nagyon szeretem őt, minden másban hasonlóan gondolkodunk, de ebben nem. Vegetarianuzmus meghatározza az életemet, ezért nem tudom, hogy egy ilyen az életemet alapjaiban befolyásoló tényezőben van a vita a lenézés, azt hogyan tudjuk hosszútávon élhetővé tenni, hogy én se sérüljek és ő sem. Mégsem egy filmen veszekszünk, hogy jó-e vagy sem...

2012. júl. 16. 23:18
 25/40 anonim ***** válasza:
19%

[link]


jó olvasgatást a sok okosnak.

2012. júl. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
70%

ha nem képes megérteni téged, akkor lehet hogy nem kellene erőltetni a kapcsolatot...

én sem eszek húst. nem amiatt mert sajnálnám az állatokat, egyszerűen nem szeretem az ízét, a szagától meg egyenesen okádni tudnék főleg mikor még nyers.

kiskoromban állandóan a csirkehúst erőltette anyám merthogy az "fogyókúrás". olyan szinten megundorodtam tőle hogy még nézni sem bírom.

ha együttélnék valakivel, természetesen kínkeservvel, befogott orral elkészíteném neki de ha nem bírná felfogni hogy nem megy hogy megegyem, hát páros lábbal rúgnám ki.

én fordítva tolerálom a húsmániát, akkor ennyit igazán nekem is meg lehetne tenni.

ahogy neked is.

2012. júl. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
56%
szerintem nem működhet. egy alap dolgodat nem tartja tiszteletben! én se bírom megenni a húst, soha nem is bírtam, mindig is undorodtam tőle. de az én exeim elfogadták.
2012. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
97%
Érdekes. Te nem piszkálod amiatt, hogy nem vega? Tiszteletben kellene tudni tartanotok egymás elveit, oda-vissza. Mondd meg neki, hogy vagy hagyjon békén ezzel és fogadja el, vagy keresel mást. Persze cserébe te se piszkáld mert eszik húst. Én is eszek húst, nem értem ezt a vega dolgot (a növény is él), de ha a párom vega lenne, bár nem érteném, elfogadnám, hacsak nem akarja rám is rám erőszakolni, és nem tolja az arcomba lépten-nyomon, hogy gyilkos vagyok és nem normális, stb. Ez azért nem egy akkora dolog, amit ne lehetne elfogadnia, megbeszélnetek. Lesz ennél még nagyobb problémátok is. Azzal mit fog kezdeni?!
2012. júl. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál már komolyan beszélni vele erről, és nagyon diplomatikusan, de tisztázni ezt a dolgot? Nagyjából úgy, ahogy ide leírtad. Hogy neked ez fontos, meg már amúgysem számít kirívónak, de neki egyáltalán nem muszáj egyetértenie veled, nem várod el tőle. Viszont úgy érzed, lenéz emiatt, és ez nemcsak rosszul esik, hanem nem tudod hova tenni. Nem fér bele a róla alkotott képedbe. (Ha így van.) És hogy téged egyáltalán nem zavar, hogy ő eszik húst, de képzelje el egy pillanatra, ha valaki folyton megjegyzéseket tenne emiatt.. Szóval ezek már ki lettek mondva? Vagy csak ilyen "haggyááá, azt eszem amit akarok" szinten?

Jó lenne szerintem olyan szituációban, és olyan hangnemben felhozni ezt a dolgot, hogy muszáj legyen komolyan vennie, és ne hülyéskedhesse el.

2012. júl. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Már beszéltünk erről. Az igazából nem zavarja, hogy nem eszek húst, hisz mondjuk a sütőtököt sem eszem meg azzal nem piszkál. Hanem az elv. Azért merül fel bennem a szakítás, annak ellenére, hogy imádom őt, mert azt hittem, ha egy ilyen kapcsolatba belefutok, akkor azonnal tovább lépek.. de most, hogy benne vagyok, nem megy.
2012. júl. 16. 23:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!