Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 évesen elkezdhetem a...

18 évesen elkezdhetem a nagybetűs életet? Itthon már nem bírom ki. csak szenvedek.

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. 1 éve folyamatosan dolgozok diákként, kicsivel kevesebbet mint egy felnőtt állandós dolgozó.

Elismerik a munkámat, az iskola is jól megy mellette. Barátommal csak 2 hónapja vagyok együtt, de mint már az elején éreztük, hamar komolyra fordult a kapcsolatunk.

Sok közös van bennünk, és ami nem meglepő, hogy a családi hátterünk a lehető legproblémásabb.

Ő is elszeretne költözni, én is mihamarabb. Anyu jelenleg nem dolgozik, elvált, gyet-en van. Apukám nincs, a testvéreim apja is egy szerencsétlen, nem él velünk. Pénzünk nem nagyon van... Anyu állandóan stresszes, velem szemben pedig eléggé lekezelő, mióta barátom van. Elkezdett rondán beszélni, néha inni... Nem tudok rajta segíteni, és talán nem is akarok, mert állandóan csak bánt. Ritkán hülyülünk, 1x-1x elmegyünk kettesben valahova. Tesóimmal sem olyan már a kapcsolatom, mint régen volt.

Szeretnék saját lábra állni, a jelenlegi munkahelyemen jövőre állandósként dolgozni.

Szerintetek menne? Személyes tapasztalatokat jó lenne olvasni..

Köszönöm!



2012. júl. 25. 18:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm kedves válaszaitokat, tanácsaitokat,

oda fogok figyelni a tanulásra is, tudom, hogy a mai világban

szükség van a diplomára egy egyszerű munkához is.

Egyelőre még nem szeretnék költözni, a fizetésem sem elég

hozzá, és a barátomnak is van még 1 éve a suliból, azt megvárjuk még.

Az össz keresetunk 140ezer ft lesz kb, attól függ, milyen munkát fog elvállalni. :) Albérletet néztem egyelőre csak kiváncsiságból, és ami nekünk megfelelne garzon lakás, az már van 25ezer ft+rezsiért is, tehá

2012. júl. 26. 23:13
 12/22 A kérdező kommentje:
tehát nem lenne olyan drága... Szülei pedig biztosan támogatnának minket, ahogy most is teszik!:) Köszönöm még egyszer, várom a további válaszokat is. :)
2012. júl. 26. 23:15
 13/22 anonim ***** válasza:

"garzon lakás, az már van 25ezer ft+rezsiért is,"


Gyanús, hogy nem Pesten élsz.

2012. júl. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Pesten is akad néha, de nagy szerencse kell hozzá.
2012. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek csak annyit, hogy de, itt születtem, és itt is élek 17 éve. :) És mielőtt lehúznál, mindennek pontosan utánanéztem, és van 25ezertől egy egyszerű kis lakás. Az más, hogy a későbbiekben tutira fognak változni az árak...
2012. júl. 27. 13:02
 16/22 anonim ***** válasza:
91%

Én is ilyen helyzetben vagyok, mint te. Engem is kikészítenek idegileg itthon, folyton a kötözködés, verés, megalázás és társai. A barátommal 1,5 éve vagyunk együtt, neki van egy saját lakása, amit örökölt. Augusztus végén fogunk oda költözni. Ő is tanul még, de ez lesz az utolsó éve, addig pedig annyi segítséget kapunk majd az ő szüleitől, hogy a számlákat ők fizetik.

Ő is és én is próbálunk annyi diákmunkát vállalni, amennyit csak lehet.. Nehéz lesz, de jövő nyártál a barátomnak rendes munkája lesz, szóval nekem nem kell dolgoznom, és tudok készülni az érettségire.


Sok sikert nektek, remélem összejön!


17/L

2012. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Szia! Gratula nektek, így előre is, ügyesen megoldjátok. :) És valamilyen szinten szerencsétek is van, hogy a barátod örökölt egy lakást.

Tegnap szóbahoztam anyunak a költözést, mondta, hogy majd akkor enged el, ha betöltöttem a 18-at. Ő segíteni tuti nem fog anyagilag, de nem is várom el tőle.

Nekem lehet hogy várnom kell még egy évet, de talán gyorsan el is fog telni.

Köszönöm szépen a bíztatást! :))) Nektek is sok sikert, meg persze sok pihit, nyugit... :)

2012. júl. 27. 16:33
 18/22 anonim ***** válasza:
Az én szüleim nem szeretik a barátomat, szóval nekem is meg kell várni a szülinapomat, nem engednék,hogy odaköltözzek. Anyagilag segíteni tuti, hogy nem fognak, bár eddig se nagyon tették.. :(
2012. júl. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Uhhh... :/ Hát a barátom és anyukám nem ismerik még egymást, tehát kérdéses... Bár eddig csak azt vettem észre anyun, hogy zavarja hogy ha elmegyek a barátomhoz, a későbbiekben remélem elfogadja őt.

Az is ismerős, hogy nem segítenek anyagilag, jelenleg én próbálok inkább anyunak segíteni, mint ő nekem.


De kitartás! :))))

2012. júl. 27. 21:58
 20/22 A kérdező kommentje:
Fejlemények: Ma kijelentette előttem a mamának, hogy várja már h betöltsem a 18-at, és döntsek, hova tovább. :)))
2012. aug. 3. 00:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!