Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végre rájöttem mi a probléma...

Végre rájöttem mi a probléma velem: asperger szindrómám van. Beszéljek erről a szüleimmel, nem igazán merek, mert majd azt mondják csak beképzelem? Kivel beszélhetnék erről?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 22:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
60%
Az előző válaszolóknak pedig: az autizmus NEM BETEGSÉG. Ez egy állapot, másfajta agyberendezkedés. "Másképp normális." Egyfajta fogyatékosság - szociális, viselkedési, megismerési területen. De semmiképpen nem betegség!
2012. júl. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Az sem képesít, ha ismer Aspergerest. Miért játssza mindenki az önjelölt pszichológust?
2012. júl. 30. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem, abszolút nem képesít... de az ilyen "aspergeres vagyok" önjelöltekről ki szokott derülni, hogy kiválasztottak 4-5 szimpatikus tünetet, a többit pedig figyelmen kívül hagyták...

Egyébként mivel "ismerek aspit", pontosan tisztában vagyok vele, hogy nincs két egyforma Aspergeres....

2012. júl. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg pszichológus SEM mondhat ki Asperger-diagnózist (csak gyanút), csak egy többfős szakorvosi team...
2012. júl. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Tehát egy laikus, aki ismer pár Aspergerest, ugyanúgy meg tudja állapítani a gyanút, mint egy több fős szakorvosi team?
2012. júl. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

A többfős szakorvosi team nem gyanút állapít meg, hanem diagnózist.

A gyanúhoz pedig igen, elég egy fél-laikus is... pl. egy pedagógus, gyógypedagógus...

2012. júl. 30. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem "ismerek", együtt élek eggyel, és végigcsináltam vele a diangosztikai folyamatot, egy halom szakirodalmat olvastam, és AOSZ-ba is járunk... picivel nagyobb rálátásom van a dologra, mint egy "átlagembernek". Ja, és még a végzettségemnek is van némi köze a témához...
2012. júl. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Mindenesetre maradjunk annyiban, hogy tájékozottabb vagyok Asperger-témában, mint a legtöbb gyakorló pszichológus. Ezt ki merem jelenteni, érintettségem okán. És ez tapasztalat: nagyon sok olyan pszichológussal találkoztam, aki csak hümmögött és hebegett-habogott az én aspim vizsgálata után, majd elismerte, hogy fogalma sincs az egészről... nem olyan ismert még ez a terület. Az érintettek viszont gyakorlati tapasztalatokkal rendelkeznek...

A gyanút pedig bárki kimondhatja, aki egy kicsit is jártas - és ha felelősségteljes, akkor szakemberhez irányítja a delikvenst. Ha viszont csak egy ostoba öndiagnózis, mert ez most olyan divatos, arra is két perc alatt rá lehet jönni...

2012. júl. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen járok terápiára, és átlag feletti intelligenciával rendelkezem, és még így sem merném senkire rámondani a saját diagnózisomat SEM, pedig együtt élek vele és igencsak beleástam magam.
2012. júl. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
59%
"Az én aspim"... Mi, a háziállatod az aspergeres vagy mi van? Elég visszataszító, ahogy beszélsz róla, azt tudod? :D
2012. júl. 30. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!