Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végre rájöttem mi a probléma...

Végre rájöttem mi a probléma velem: asperger szindrómám van. Beszéljek erről a szüleimmel, nem igazán merek, mert majd azt mondják csak beképzelem? Kivel beszélhetnék erről?

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 22:56
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Nem diagnózisról volt szó, gyanúról... Ha holnap kiírok egy kérdést, hogy szerintem én aspergeres vagyok-e, akkor miből indulnátok ki? Hmmmm?

Én most a kérdésből indultam ki, valaki olvasott pár dolgot a neten, és diagnosztizálta magán az Aspergert... én meg tudom, hogy ez nagyon nem így működik, nekünk konkrétan másfél év volt, sok felesleges körrel (hozzá nem értő "szakemberekkel").

Szó nem volt arról, hogy bárkit is diagnosztizálni szeretnék, de azért önjelölt aspikkal kapcsolatban vannak tapasztalataim... az esetek többségében tényleg arról van szó, hogy az antiszociális viselkedésre találtak egy jól hangzó diagnózist... pedig ennél azért lényegesen többről van szó. Ténylegesen autizmust jelent az Asperger, és ezt szeretik figyelmen kívül hagyni.

Amennyiben a kérdező valóban az Asperger tüneteit mutatná, én lennék az első, aki olyan helyre irányítaná, ahol autentikus diagnózist kaphat.

2012. júl. 30. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
# 20 Az én aspim - az én gyermekem.
2012. júl. 30. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Fordítva is elsülhet, mert engem is diagnosztizálni akart egy túlbuzgó laikus ismerős. Meséltem neki, hogy mennyire fárasztó számomra a legtöbb társasági helyzet, mert nem szeretek az emberek szemébe nézni, és beszélgetés közben inkább arra figyelek, hogy hogyan reagáljak, hogy most már ideje lenne megejtenem egy szemkontaktust, most érdeklődően kell néznem, akkor döntsem oldalra a fejem, stb. És sokszor meg szoktam kérdezni az emberektől, hogy amit mondanak, az szarkasztikus volt-e, mert (szerinte) nem ismerem fel a hanglejtéseket.


Megnéztem utána, hogy mi ezzel a helyzet, és kb. ugyanannyi volt rám igaz, amennyi nem, és ez az ismerős is gyanakodott, csak nem volt elég okos hozzá.

2012. júl. 30. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

ne a netről gyógyítsátok már magatokat.:D

ez olyan mint amikor beírod googleba, hogy pl: köhögés, mellkasi fájdalom, gyengeség...

Mit hoz ki? Tüdőrák. Szaladsz mint a nem normális a szakorvoshoz,aki kivizsgálás után közli hogy csak sima nátha :D

Tudom, mivel én is csináltam ilyet :D

Tesóm pl múltkor anyámnál szívelégtelenséget állapított meg a neten keresztül mert anya köhög éjszakánként de nagyon, és kiderült hogy csak szimpla torokgyulladás.

Ennyit erről. Meg a saját magad által megállapított Asperger szindrómáról. Nem divat betegségeket kitalálni magunkra, inkább maradjon a kacsaszáj-csípőficam kombó :D

2012. júl. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Miért jó nektek neten tüneteket hajkurászni, hátha valami hangzatos betegséget találtok amit biztos elkaptatok?


Nem egyszerűbb orvoshoz menni? Nem? Na mindegy, csak kérdeztem...


Légyszi ne hidd el a kommentelők diagnózisait, ennyiből semmit nem lehet megállapítani.

2012. júl. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Nagyon sok minden kiderül már a kérdésből is, ami éppenhogy cáfolja az Aspergert...

"Beszéljek erről a szüleimmel, nem igazán merek, mert majd azt mondják csak beképzelem? "

Egy Asperger-szindrómás 1. nem próbál meg mások fejével gondolkodni 2. ha mégis, akkor nem érdekli mások véleménye.

Pont ez az egésznek a lényege.

A megfogalmazás sem tűnik Aspergeresnek, mivel ők előszeretettel fogalmaznak hosszasan, választékosan, logikus következtetéseket felsorakoztatva.

Ez is egy "tünet".


Mindenesetre ez nagyon kevés információ. Az Asperger diagnózisának van egy kritériumrendszere, vagyis először meg kell állapítani (tesztek, vizsgálatok és megfigyelések sorozatával) az autizmus spektrum zavart, majd ha ez megvan, akkor még bizonyos kritériumoknak meg kell felelni ahhoz, hogy kimondják az Aspergert.

2012. júl. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Utolsó, ennyi erővel minden INTP Aspergeres. :D
2012. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

27: Pont, hogy nem! Olvasd végig!

Leírtam, hogy szükség van az "autizmus spektrum zavar" diagnózisra is! Ha az nincs, nincs Asperger.

Amit az elején írtam, az arra vonatkozik, hogy a kérdező miért nem TŰNIK Aspergeresnek, hangsúlyozva, hogy igen kevés ennyi információ.

2012. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Ezt azért így "rájövéses" alapon kijelenteni elég durva. :D Több tucat ilyen kérdést olvastam, mert gyanakszom, és történeteket, tüneteket szeretnék olvasni.

De elsősorban KONKRÉTUMOK érdekelnek: nem fogok egy évig járkálni az Autizmus Alapítványhoz, mert ÉN, meg még páran azt HISSZÜK, hogy ez a gondom. Ez pazarlás.


Az ilyen kérdésekre baromi röviden kellene válaszolni: Név, rendelés helye, rendelési idő, privát vagy állami. Ennyi. Én ezt várom.

2012. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Pedig a lényeg, hogy nem lehet senkit egy ránézés alapján diagnosztizálni... Ez egy hosszadalmasabb folyamat. Gyerekeket is kórházi megfigyelés alapján (1-2 hét) tudnak pontosan diagnosztizálni, nagyon sok teszt és közösségben történő megfigyelés alapján.
2012. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!