Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy férfi meghív étterembe,...

Ha egy férfi meghív étterembe, hogy kell felajánlani hogy fizetem a részem? A végén? De milyen szöveggel?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 14:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%
amikor rendeltek mondod neki, hogy szeretnéd fizetni a részed. Ha nem a pasid, akkor ne hívasd meg magad, nem illik, még ha sok nő erre hajt, hogy "ingyen eszik."
2012. júl. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos, párszor tapasztaltam már, hogy ilyenkor az "úriember " azt gondolta, hogy engem is megvett a vacsorámmal együtt.Szabályosan elvárták a megfelelő hálát.Lehet, nem jó helyen keresgéltem eddig, de egy ideje mindent kifizetek, amit megeszek, megiszok.
2012. júl. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

Fizetés után, mikor kiértetek az étteremből akkor kérdezd meg, hogy mennyivel jössz neki. Valószínűleg, azt mondja hogy semmivel. Max. még egyszer mondhatod hogy szeretnéd kifizetni a fogyasztásodat, de ha ezt is elutasítja akkor ne erőlködj, köszönd meg és ennyivel el van intézve.


Amit semmiféleképpen ne csinálj, az hogy a fizetéskor vagy a számla kérésekor ne akarj mások előtt pénzt adni neki vagy erősködni hogy te fizetni akarod a részed. Én legalábbis rohadtul utálom ezt, olyan hatást kelt mintha annyira csóró lennék és nem lenne annyi pénzem hogy egyedül fizessem a számlát. Ha később a sokadik randin felesben fizettek, akkor is szerintem hagyd a férfira fizetést és majd otthon, autóban stb. odaadod neki a részed.

2012. júl. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Ha randi, akkor sehogy. Ha nem randi, hanem egyéb kapcsolat, akkor nyugodtan mondhatod neki, hogy nagyon kedves, de mivel nem randin vagytok had fizesd a saját részed.

Ha én hívnám meg mondjuk egy kolléganőmet vagy egy barátom feleségét, és ezt kérné tőlem, nem is erőszakoskodnék.

2012. júl. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Amikor kihozzák a számlát, előveszed a pénztárcádat, várakozóan ránézel és megkérdezed, hogy mennyi a rád eső rész. Aztán vagy elfogadja, vagy visszautasítja.
2012. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Azt tudom ajánlani, ha ő hívott meg, a kérdezéssel semmiképp se a pincér előtt hozd kínos helyzetbe, mert elég kellemetlen tud lenni. Én már a 'tetthely' elhagyása után szoktam megkérdezni, hogy mivel tartozom.
2012. júl. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is illik felajánlani hogy kifizetem a felét, ha ő hívott meg. Miután a pincér letette a számlát és elment, előveszed a pénztárcát és azt mondod "Szívesen kifizetem a felét." vagy "Szeretném kifizetni a felét/rám eső részt." Ha normális, azt fogja mondani hogy Nem, dehogy is. Erre te: Biztos? Ő: Biztos. Te: Köszönöm szépen a finom vacsorát.


Nem hiszem hogy ettől úgy kéne érezni mintha megvettek volna éjaszkára. Ezt senki nem gondolhatja komolyan...


Viszont most gondoltam bele, hogy ha egy nagyon antipatikus pasival vacsoráznék (ami elég valószínűtlen, mert csak olyannal randiznék akit már valamennyire ismerek), és tényleg szörnyen érezném magam, biztos hogy kifizetném a rám eső részt, akár erőszakkal is, nehogy azt higgyje hogy még van elsimítatlan szál köztünk :D


L22

2012. júl. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
3%

Látom, hogy mennyi anyagiakra hajtó nő válaszolt,

akik egyenesen kikérik maguknak, hogy ők fizessenek.

Inkább kiforszíroztatják a meghívást.

Ilyenkor valahogy háttérbe szorul az a sokat emlegetett női egyenjogúság.


Mondjuk ezeknek az érdekcsajoknak amúgy sem esik nehezükre "ledolgozni" azután a vacsit...

2012. júl. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
65%
18as te mekkora paraszt vagy! Nem vagy tisztaban az etikettel. Azert mert te nem tudsz kifizetni egy vacsorat feltetelezem, egy randevunal az a normalis ha egy ferfi meghiv egy not vacsorazni akkor fizeti a szamlat... El vagy tevedve.
2012. júl. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,megvolt a vacsi:)

Ő fizetett,miután kifizette megkérdeztem,elutasította megköszöntem.Nem éreztem volna,hogy ezzel megvett vagy bármi.

Viccesen meg is jegyezte,hogy ez csak egy vacsi,ne érezzem magamat adósnak:)

19éves vagyok ő 26.

2012. júl. 31. 01:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!