Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tenyleg en voltam a gonosz?...

Tenyleg en voltam a gonosz? Nekem kell, hogy lelkiismeretfurdalasom legyen?

Figyelt kérdés

Sajnalom, ha hosszu lesz, probalom roviden.

A szuleim elvaltak apukam alkoholizmusa miatt. Amikor valasra kerult a sor apukam felmondott, mondvan, hogy o semmit nem fog fizetni anyukamnak. Kulfoldon dolgozik feketen, havi 500ezer forintot keres kb.

Anyukam keveset keres sok munkaval, es fizet hiteleket is (amiket apammal vettek fel anno). Regen apukam fizette a ruhainkat, meg adott amolyan zsebpenz felet, de amiota megtudta, hogy anyu is hordja a ruhaim, illetve hogy ho vegen neha odaadom a penzem KAJARA, azota ezt sem fizeti, semmi penzt nem ad, egyedul a telefonszamlankat (enyem, hugome) fizeti.

Tegnap kellett volna penz vonatra (en akartam utazni) de anyunak meg nem jott meg a fizuja, igy kenytelen voltam apukamtol kerni. Szidta anyut, meg utanakerdezett, hogy tenyleg nem kapta-e meg a fizeteset, es ezutan akarta odaadni a penzt (max 5ezer ft, szoval nem halt volna bele). Idokozben megjott a fizetese anyukamnak, es azt mondta, hogy akkor nem adja oda a penzt, ertem jon taxival, es elvisz anyu munkahelyere, majd o kifizeti az utam. A taxiban elkezdte szidni anyukam, meg mindenkit, aki nekem BARMIKOR segitett, ha kertem, de meg keres nelkul is. Erre elsirtam magam, nem tudom miert, borzaszto erzekeny vagyok mostanaban, raadasul annyira undorito volt apukam viselkedese... A taxis elott elhordta anyukamat mindennek, egyszeruen mar nem birom szotlanul elviselni. Olyanoknak ad penzt, akik mar nem egyszer meg is loptak reszegen (hadd ne mondjam, kisebbseg), tolem meg 5ezer forintot sajnal, csak mert en odaadtam parszor anyukamnak a penzem, hogy tudjunk enni, vagy eppen megvenni a gyogyszereim.

Szoval elsirtam magam anyukam elott, aki megvigasztalt, de apam azt mondta, hogy mekkora g.ciseg volt, hogy direkt leegettem, meg hogy ezentul meg sem ismer az utcan, meg hasonlok. Ja, es nem is erti mi bajom, hiszen o mindent megtesz ertem.

Azota engem szid a baratnojenek, aki 21 eves (en 17...), es halal szerelmes, szoval mindent elhisz neki. Tegnap mar tole is kaptam egy smst, hogy o mindig miattam sziv, es hogy nehogy azt higgyem neki be tudok tenni... Erre irtam apamnak, hogy szalljon mar le rolam a baratnoje (folyamatosan ellenem hergeli), es azt a valaszt kaptam, hogy ne keverjem a szart...

Most szerintetek tenyleg nem varhattam volna el, hogy 2honap utan egyszer adjon valami penzt, csak azert, mert en odaadtam anno anyunak a sporolt penzem? Mi a fenet csinaljak? Legszivesebben soha nem allnek szoba vele tobbe, de jelenleg o van megsertodve ram.

Tudom, hogy borzaszto gyerekes ez az egesz, de tenyleg nem birom elfelejteni, egyszeruen rosszul vagyok ettol. Folyamatosan jar az agyam, hogy mit csinaljak, kozben kapom az smseket, hogy mekkora szar szemet alak vagyok. Hihetetlen, hogy ez az ember regen milyen intelligens volt, most meg mennyire idiota...


2012. aug. 2. 11:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Tudom,nehéz az,hogy ne találkozz vele,ne is foglalkozz vele,de hidd el,ez lenne a legjobb megoldás..


"de apam azt mondta, hogy mekkora g.ciseg volt, hogy direkt leegettem, meg hogy ezentul meg sem ismer az utcan, meg hasonlok. Ja, es nem is erti mi bajom,"

Te ezt elviseled???engem akkor látott volna utoljára

2012. aug. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

#9, teljesen igazad van, hisz csak azt lehet bantani, aki hagyja magat, ezt en is tudom:) a baratnojet nem ismerem, az o telefonjarol kuldott smst, egyebkent en is elkuldtem volna ot a sunyiba, hogy semmi koze hozzam. Penzehesnek amugy nem penzehes, soha semmit nem kap apukamtol, max a hotelszobat fizeti ki.

#11, nem, ennel ''gyengebb' sertesek utan is haragban vagyunk honapokig.es igazatok van, nem szabad hagynom magam, tudom. Csak ugye, o megiscsak az apam, es baromi nehez ot bantanom mindezek ellenere is. Pedig minden hasonlo utan megfogadom, hogy tobbet nem beszelek vele.

Ja, azt hozzatennem, mas ferfitol nem turom el ezt, szoval nem vagyok az a ''martir'' fajta:)

2012. aug. 2. 12:16
 13/25 A kérdező kommentje:
Egyebkent halas vagyok a valaszokert, sokat segitettetek. Ha kivulallok is ugy latjak, hogy benne van a hiba es nem forditva, akkor valoszinu, hogy igy is van. Igy azert kevesbe faj haragudni ra.
2012. aug. 2. 12:21
 14/25 anonim ***** válasza:
Elég sajnálatos, hogy apud inkább a nőire költi a pénzét, mint rátok, gyerekeire. Tipikus "höjjepasi", aki a saját kényelmét (és sértettségét) előbbre helyezi a családjánál, a gyerekeinél. Megérdemel egy kis leckét, neked meg véletlenül se legyen lelkiismeretfurdalásod, nincs miért. A szülő-gyerek kapcsolatot MINDIG a szülők cseszik el.
2012. aug. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Apádat hanyagold, a nőcskéit meg küldd el a kurv@ anyjukba, főleg ha csak egy éjszakás pics@'k!
2012. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Alkoholista, ez az oka a nyakatekert gondolkodásának. Illetve feltételezem, hogy nem szereti még önmagát sem, azért ilyen. Valami olyasmit gondolhat, hogy jól bosszút áll anyukádon, aki szerinte minden bajának okozója, te pedig mint a lánya, pont olyan vagy/leszel, mint anyukád. A pénz meg kell a barátnőjének, akikkel feltételezem egymást hergelik, hogy a volt feleség és a lánya csak lesz*rják és a pénzére mennek.

Nem benned van a hiba! Tudom, hogy ez nem könnyű, de igazából nem kell annyira a szívedre venni, mert csak az önsajnálat és az alkohol (hosszú távú hatása hatása) beszél belőle. Mint írtad, tud kedves is lenni, és az volt, csak hát az alkohol és az önutálat...

2012. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, igazatok van, a sarkamra allok:)

Utolso: a baratnoi valoban hergelik, de erdekes modon nem a penz miatt, hanem feltekenysegbol. Szamomra is hihetetlen, de apukam folyton mondogatja nekik, hogy en vagyok szamara a vilagon a legfontosabb, es engem szeret a legjobban. Ok meg ''okos'' lanyok, es ugy gondoljak, hogy ha majd engem gyulol, akkor oket szeretni fogja. Pedig a ket erzes teljesen mas, de hat ezeknek nem lehet megmagyarazni...

2012. aug. 2. 13:06
 18/25 anonim ***** válasza:

Érdekes. Mármint, ha ezt mondja nekik, akkor veled miért viselkedik így?! Na erre már én sem tudok okosat mondani. :)

Lehet hogy csak anyukádon akar bosszút állni, és nem veszi észre, hogy közben megbánt téged is.

2012. aug. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
O teljesen biztos benne, hogy mindig neki van igaza, es jogosan ''buntet'' engem. A penzmegvonas is azert van, mert szerinte nekem gyujtenem kell az egyetemre, alberletre stb. Teljes mertekben igaza is van, csak ha kozben ehen halunk, nem megyek sokra a felretett penzemmel. O a korulmenyeket mar nem hajlando figyelembe venni. Ha serul a hiusaga, akkor mar tok mindegy, mi a hattersztori, en mindenkepp szar alak leszek. Ilyenkor mindennek el vagyok mondva (a baratnoknek is), de a lanyok eddig egy rossz szot nem szolhattak ram, mert azonnal repultek. Ez a mostani eleg rafkos, csak utalgat, igy hergeli apam, es ezt o nem veszi eszre.
2012. aug. 2. 13:22
 20/25 renji7575 ***** válasza:

Figyelj kislány..

szerintem jót tettél hogy segítettél anyudon..

Jódolog ha az ember gyűjt de inkább segíts ha baj van.

Próbálj meg kitartani.

Megértem hogy mitgondolsz róla..

de próbáld meg elengedni és hátat fordítani neki..

a megelőlegezés szerintem maradjon egy ADU melyet felhasználhatsz ha szükség lesz rá

vedd

Összegezzünk:

Ha próbálsz passzív maradni talán észhez tér vagy csak eléggé sokára..

Ha kérítek a megelőlegezést akkor többet megtehettek mint így. és így nem kell áldozgatnod a tartalékaidat..

Az a te dolgod hogy mikor játszod ki az ADU-t

De ha rám hallgatsz akk most játszátok ki ;)

sok sikert kislány és mindenképpen írj a döntésedröl:))

(16/L)

2012. aug. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!