Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tenyleg en voltam a gonosz?...

Tenyleg en voltam a gonosz? Nekem kell, hogy lelkiismeretfurdalasom legyen?

Figyelt kérdés

Sajnalom, ha hosszu lesz, probalom roviden.

A szuleim elvaltak apukam alkoholizmusa miatt. Amikor valasra kerult a sor apukam felmondott, mondvan, hogy o semmit nem fog fizetni anyukamnak. Kulfoldon dolgozik feketen, havi 500ezer forintot keres kb.

Anyukam keveset keres sok munkaval, es fizet hiteleket is (amiket apammal vettek fel anno). Regen apukam fizette a ruhainkat, meg adott amolyan zsebpenz felet, de amiota megtudta, hogy anyu is hordja a ruhaim, illetve hogy ho vegen neha odaadom a penzem KAJARA, azota ezt sem fizeti, semmi penzt nem ad, egyedul a telefonszamlankat (enyem, hugome) fizeti.

Tegnap kellett volna penz vonatra (en akartam utazni) de anyunak meg nem jott meg a fizuja, igy kenytelen voltam apukamtol kerni. Szidta anyut, meg utanakerdezett, hogy tenyleg nem kapta-e meg a fizeteset, es ezutan akarta odaadni a penzt (max 5ezer ft, szoval nem halt volna bele). Idokozben megjott a fizetese anyukamnak, es azt mondta, hogy akkor nem adja oda a penzt, ertem jon taxival, es elvisz anyu munkahelyere, majd o kifizeti az utam. A taxiban elkezdte szidni anyukam, meg mindenkit, aki nekem BARMIKOR segitett, ha kertem, de meg keres nelkul is. Erre elsirtam magam, nem tudom miert, borzaszto erzekeny vagyok mostanaban, raadasul annyira undorito volt apukam viselkedese... A taxis elott elhordta anyukamat mindennek, egyszeruen mar nem birom szotlanul elviselni. Olyanoknak ad penzt, akik mar nem egyszer meg is loptak reszegen (hadd ne mondjam, kisebbseg), tolem meg 5ezer forintot sajnal, csak mert en odaadtam parszor anyukamnak a penzem, hogy tudjunk enni, vagy eppen megvenni a gyogyszereim.

Szoval elsirtam magam anyukam elott, aki megvigasztalt, de apam azt mondta, hogy mekkora g.ciseg volt, hogy direkt leegettem, meg hogy ezentul meg sem ismer az utcan, meg hasonlok. Ja, es nem is erti mi bajom, hiszen o mindent megtesz ertem.

Azota engem szid a baratnojenek, aki 21 eves (en 17...), es halal szerelmes, szoval mindent elhisz neki. Tegnap mar tole is kaptam egy smst, hogy o mindig miattam sziv, es hogy nehogy azt higgyem neki be tudok tenni... Erre irtam apamnak, hogy szalljon mar le rolam a baratnoje (folyamatosan ellenem hergeli), es azt a valaszt kaptam, hogy ne keverjem a szart...

Most szerintetek tenyleg nem varhattam volna el, hogy 2honap utan egyszer adjon valami penzt, csak azert, mert en odaadtam anno anyunak a sporolt penzem? Mi a fenet csinaljak? Legszivesebben soha nem allnek szoba vele tobbe, de jelenleg o van megsertodve ram.

Tudom, hogy borzaszto gyerekes ez az egesz, de tenyleg nem birom elfelejteni, egyszeruen rosszul vagyok ettol. Folyamatosan jar az agyam, hogy mit csinaljak, kozben kapom az smseket, hogy mekkora szar szemet alak vagyok. Hihetetlen, hogy ez az ember regen milyen intelligens volt, most meg mennyire idiota...


2012. aug. 2. 11:36
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:) Ítélkezési szünet van, de szeptemberben mindenképpen intézkedünk gyerektartás-ügyben.

Megint hullámvölgyben van amúgy, egyre csúszik lefelé, rossz látni. Múlt héten meg még a cigit is lerakta... Őrület.

2012. aug. 5. 22:08
 22/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sajnálom,ami Veled történik,és hogy ennyire hülye apád van (Már bocs).Egyáltalán nem Te vagy a hibás,ne okold magad.

Egy normális apa számára a gyerekével való kapcsolta mindennél fontosabb,az hogy ő a rib@ncait nálad előbbre tartja,mindent elárul róla.Az pedig,hogy hagyja nekik,hogy téged bántsanak,aki nem tehetsz semmiről,egyszerűen gyomorforgató.

Át tudom érezni a helyzetet,mert ezen én is keresztülmentem.Az apám szeretője engem is hívogatott,és mindenféle undorító dolgokat vágott a fejemhez.Hogy dagadt vagyok,ezért nem fogok soha kelleni egy férfinak sem,nézzek magamra,én vagyok a társadalom szégyene stb...(igaz,ő meg egy alkoholista pics@,aki belemászik mások házasságába,de az szerinte nem számít.)

És az apám engem sem védett meg,sőt,én voltam a bajkeverő a szemében.

Nem baj,legalább már tudom ezek után,hogy hogyan viszonyuljak hozzá.Rossz érzés ugyan,hogy nekem nincs szerető apám,aki minden helyzetben kiáll mellettem,de ugyanígy sokat veszít ő is,mert öregségére nem lesz gyereke,aki szeretettel mellette állna.Na de ki mint veti ágyát,úgy alussza álmát...

Tudod,én bízom abban,hogy előbb vagy utóbb mindenki visszakapja a sorstól,amit érdemel.

Gondolj arra,hogy van egy szerető édesanyád,akivel egymást erősíthetitek.És ne legyen lelkiismeret-furdalásod,mert nem Te tehetsz a kialakult helyzetről.Ha az apádnak annyira fontos lennél,nem így bánna veled.

Kívánok Neked sok kitartást és erőt a nehézségek leküzdéséhez.

2012. aug. 6. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szomorú olvasni, hogy mennyi ilyen apuka van manapság.
2012. aug. 6. 09:55
 24/25 anonim ***** válasza:

Én nagyon át tudom érezni a helyzetedet, mert mintha szóról-szóra én írtam volna.:( Én 17 éves voltam, amikor a szüleim elváltak, mert lelki terrorban éltünk, apánk eljárt iszogatni a haverjaival(bár azért alkoholistának nem mondanám), csajozott és a munkája miatt hetente 3 napot volt otthon.


A válás időszaka maga volt a pokol. Szinte elmenekültünk nagyimhoz, nem is igazán emlékszem hogy kerültünk oda végleg. Anyát folyamatosan fenyegette, minket nem keresett, mindegy hogy de anyán akart bosszút állni, nem érdekelte, hogy közben nekünk mennyi rosszat okoz. Több időszak volt, amikor hónapokig, sőt egy évig nem beszéltünk valami miatt, de aztán mindig mi kerestük a húgommal és újra beszéltünk, amíg megint be nem telt a pohár valamivel.


Most 24 éves vagyok és most nyugalom van, de ez csak a szerencsének köszönhető, mert olyan barátnője lett apámnak, aki mellett lenyugodott és minket is támogat anyagilag. Bár elég érdekesen indult a kapcsolatunk a nővel, de most már örülök, hogy együtt vannak, mert azóta nyugi van. Előtte az én apámnak is csak majdnem velem egykorú csajai voltak és ugyanazt mondta, hogy neki aztán nem kell többet komoly kapcsolat. Hát most már 3 éve van együtt a nővel és remélem még sokáig együtt maradnak. Egyedül a nő gyerekeit sajnálom, mert undorító, hogy apám mit meg nem enged magának velük szemben, de úgy vagyok vele, hogy az anyjuk dolga lenne megvédeni őket, de ha nem teszi, akkor én nem tehetek semmit.:/


Egyébként rengeteg dolgot tudnék még mesélni, pl. ilyen kocsiban szidós dolog nálunk is volt, de én út közben kiszálltam a kocsiból és zokogva sétáltam haza.:( Ha szeretnél beszélgetni valakivel, nyugodtan írhatsz nekem, szívesen mesélek a velem történtekről és segítek, ha tudok! Kitartás, lesz ez még jobb!:)

2012. aug. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 omba ***** válasza:

Nagyon gázos ember, - nem akarok határozottabban fogalmazni.

Én is elváltam, akkora gyerektartást vállaltam, önként, hogy a bíró is hitetlenkedett, ma is felkelek éjjel 1 kor, ha valamelyik gyerekemnek kell valami...


Nagyon rossz véleményem alakult ki a volt feleségről, mégis lekevertem egy frászt (az elsőt életünkben) a fiamnak, amikor obszcén módon beszélt róla.


A gyerektartás meg nem kegy!

Kérni kell a bíróságot, hogy állapítsa meg, s mivel nem fizet, előlegezze meg az állam, - ez szokásos eljárás, ők meg majd beszedik apádtól, ahogy tudják!

2012. aug. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!