Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az Édesanyátok? Milyen...

Milyen az Édesanyátok? Milyen jót és milyen rosszat "köszönhettek" neki?

Figyelt kérdés

Az én édesanyám a kívülálló számára tökéletesnek tűnik, de tulajdonképpen ő tette tönkre az életemet. Nem törődött az igényeimmel, nem törődött a fájdalmaimmal stb. Nem tud bánni a pénzzel, ezért el kellett viselnünk, hogy a részeges apámmal kellett együtt élnünk, mert anyám nem tudta kivitelezni anyagilag, hogy különköltözzünk apámtól. Anyámmal éltem 36 éves koromig közös szobában, mert apám a másik szobában lakott. Ezért 12 éves koromtól nem volt saját szobám. Anyám nem törődött azzal sem, hogy 39 éves koromig hasfájásra panaszkodtam és csak akkor derült ki, hogy tejcukor-érzékeny vagyok. Ezért nem voltak barátaim, kapcsolataim és még pszichésen is megbetegedtem.

Ezért kérdezem, hogy vannak másoknak is ilyen "rémtörténetei" az édesanyjukkal kapcsolatban? Az egészben az a furcsa, hogy anyám egyébként nem egy rosszindulatú ember, mindenki szereti, csak hát szerintem nemtörődöm módon viselkedik nagyon fontos dolgokban.

Mi a véleményetek?



2012. aug. 6. 08:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%

Ha tényleg ennyire rossz lett volna neked, akkor nem 36!!! éves korodig élsz vele, hanem már legkésöbb huszonévesen elköltözöl és önálló életet kezdesz. Ezen kivül ha állandó hasfájásod van, akkor épeszü ember nem vár 39!! éves koráig, hanem már tizenévesen is elmehet EGYEDÜL orvoshoz kivizsgáltatni magát.


Ne anyádat szidjad, hanem elsösorban magadban keresd a hibát!!!!

2012. aug. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Az én édesanyám számomra tökéletes anya. Nagyon sok mindent köszönhetek neki.

Mindettől függetlenül tisztában vagyok vele, hogy különbözőek vagyunk. Vannak hibáink. Neki is vannak.

Soha nem pátyolgatott, tutujgatott túl. Apró gyermekkoromtól kezdve az életre nevelt. Arra, hogy igenis vannak kötelességeim (talán túlontúl is), a tetteimért én vagyok a hibás. Tizenéves koromban is "felnőttként" kezelt. Világ életünkben sokat beszélgettünk.

Ha problémám volt, adott tanácsot, de a megoldást mindig nekem kellett megvalósítani. Nem igazán emlékszem, hogy valaha valamit is helyettem tett volna meg. Értem, az én érdekemben nagyon sok mindet, de helyettem nem igazán.


Az általam leírtak alapján nem igazán értem, hogy miért őt okolod azért, hogy csak 39 éves korodban derült ki, hogy tejcukor érzékeny vagy? barátokat sem hiszem, hogy neki kellett volna találnia neked.


Nem lehet, hogy saját kudarcaidért anyudat okolod?

2012. aug. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
39 évesen már nem anyukádnak kellene elvinni téged az orvoshoz,hanem magadnak elmenni. (már jóval korábban) Nade a kérdés nem ez volt. Nekem normális volt a kapcsolatom vele,bár a magánéletem sosem beszéltem meg vele.Sem azt,mikor megjött,sem a felvilágoísítás,stbstb.Ezeket nem igényeltem,ő meg nem próbálkozott. De bármikor jól elbeszélgetünk,bár kezdek egyre inkább r hasonlítani,ami a két dudás egy csárdában szitut idézi elő.Majd mindennap beszélünk telefonon,de úgy érzem,mostmár ezen kicsit vissza kell venni,mert kezdünk egymás agyára menni. Azóta nézek rá másként mióta én is anya vagyok.Jól megvagyunk,csak meg kell tartani a távolságot.
2012. aug. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

az én anyám hagyta, hogy az élettársa megüssön, sértegessen és fogdosson. ennek ellenére engem hibáztat, amiért megromlott a kapcsolatunk, és össze-vissza hazudozik rólam a családnak. szívesen cserélnék veled anyukát, mert az enyémnél bárki jobb lenne


20/L

2012. aug. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg ha anyám nem lett volna olyan szigorú akkor nagyapám még most is élne..
2012. aug. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyád ezek szerint a saját keresetéből fizette a lakás-rezsit és etetett, ruházott, iskoláztatott téged!


Mi akadályozott meg téged abban, hogy akár az iskolában elmondd a tanároknak, hogy nem érzed jól magad?

Mi akadályozott meg abban, hogy nagykorúságod kezdetén te magad elmenj az orvoshoz, és kivizsgáltasd magad?

Mi akadályozott meg abban, hogy miután felnőttél, az iskoláidat befejezted, a saját erődből, saját keresetedből elmenj albérletbe, (mint ahogy teszi ma rengeteg fiatal) és akkor van saját szobád.


Ma, közel 40 évesen is az édesanyádat okolod azért, mert még mindig csak olyan anyagi helyzetben vagytok, hogy kénytelen van vele egy szobában lakni!


Még mindig ott laksz az ő nyakán, miközben őtet hibáztatod, hogy 12 éves korod óta neked nincs külön szobád? Hát teremtsd meg magadnak!!!


Hogy a kérdésedre is válaszoljak:

Én az édesanyámtól (bár egy iskolázatlan, egyszerű asszony volt) rengeteget tanultam. Szinte mindenre megtanítottak a szüleink minket, amiket egy önálló háztartás vezetése esetén akár fiúknak (bátyáim), akár lányoknak (nővérem és én) tudniuk kell ahhoz, hogy saját életünk kialakításakor ne legyenek fennakadások.

Megtanítottak minket dolgozni, a pénzt beosztani, megtanítottak minket arra, ha valamit el akarunk érni az életben, azért dolgozni kell, mert ingyen sehol, semmit nem adnak.

És hát kaptunk tőlük példát, tanítást az egymás iránti tiszteletből, szeretetből, megbecsülésből, és sok-sok hasonlókból.


Szeresd a szüleidet, és adj meg nekik öregkorukra mindent, amit csak tudsz!

Tedd ezt addig, amíg teheted, amíg örülni tudnak neki!!!

2012. aug. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok rosszat mondani édesanyámról, de nála minden a büszkeségből fakad, és abból, hogy nem tud bocsánatot kérni. Egy nagyon erős, sziklaszilárd nő, aki előtt le a kalappal. De pont ezért menekültem el otthonról 18 évesen, mert akárhogy is kapartam, nem tudtam neki megfelelni. Ahogy a húgom sem, csak ő még otthon lakik, 15 évesen.


Tehát rosszat nem tudok róla mondani, de szinte minden problémánk a büszkeségéből fakad. Ennek ellenére így szeretem, és szeretnék egyszer egy olyan erős nő lenni, akit ennyire tisztelnek, és szeretnek mint őt.

2012. aug. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez a kérdés kamu. Ha mégsem,küldök egy repjegyet,és légyszi,Taigetosz!
2012. aug. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
74%

Vagy kamu vagy pedig mozgásképtelen vagy. Egy normális egészséges férfi az elmegy dolgozni akárhova is.


Amúgy dugtál már?

2012. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy a kérdező férfi?

Persze és én miből gondoltam azt, hogy a kérdező nő?


Akkor most mi is? Férfi vagy nő a kérdező?????

2012. aug. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!