Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen az Édesanyátok? Milyen...

Milyen az Édesanyátok? Milyen jót és milyen rosszat "köszönhettek" neki?

Figyelt kérdés

Az én édesanyám a kívülálló számára tökéletesnek tűnik, de tulajdonképpen ő tette tönkre az életemet. Nem törődött az igényeimmel, nem törődött a fájdalmaimmal stb. Nem tud bánni a pénzzel, ezért el kellett viselnünk, hogy a részeges apámmal kellett együtt élnünk, mert anyám nem tudta kivitelezni anyagilag, hogy különköltözzünk apámtól. Anyámmal éltem 36 éves koromig közös szobában, mert apám a másik szobában lakott. Ezért 12 éves koromtól nem volt saját szobám. Anyám nem törődött azzal sem, hogy 39 éves koromig hasfájásra panaszkodtam és csak akkor derült ki, hogy tejcukor-érzékeny vagyok. Ezért nem voltak barátaim, kapcsolataim és még pszichésen is megbetegedtem.

Ezért kérdezem, hogy vannak másoknak is ilyen "rémtörténetei" az édesanyjukkal kapcsolatban? Az egészben az a furcsa, hogy anyám egyébként nem egy rosszindulatú ember, mindenki szereti, csak hát szerintem nemtörődöm módon viselkedik nagyon fontos dolgokban.

Mi a véleményetek?



2012. aug. 6. 08:07
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Igazándiból tökmindegy, h férfi-e vagy nő. 39 évesen nem Anyuci szoknyája alatt kellene lebzselni. Vagy legalább nem vele egy szobában!
2012. aug. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy elírta a kérdező a 36 és 39 éves kort és 16 és 19 éves akart lenni? Máris értelmesebb lenne a dolog.:S De ha nem, akkor kedves kérdező inkább magadba kellene nézni, hogy egy egészséges felnőtt ember miért is él 39!!! évesen az anyjával? Mindegy, hogy férfi vagy nő...


A kérdésre pedig: Az én édesanyám a legjobb anya a világon, remélem én is leszek legalább ennyire jó anya! Mindent megtett értünk, bármit meg tudunk/tudtunk vele beszélni, a legintimebb részekig. Olyan ő nekem, mintha a legjobb barátnőm lenne.:) Egyetlen egy dolog van, amit én szeretnék másképpen csinálni: én többet fogom dicsérni a gyerekeimet. Sajnos engem nagyon keveset dicsértek gyerekkoromban, de a hibáimra mindig felhívták a figyelmem, így az önbizalmam a béka feneke alatt van a mai napig.:( Viszont tudom, hogy ezt nem azért tette édesanyám, mert rosszindulatú, hanem mert így akart ösztönözni, csak rosszul sült el.:/

2012. aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: Anyukám sajnos egy nagyon bizonytalan és éretlen személyiség :( Nagyon hangulatember, emiatt vagy 10 méterrel a föld fölött lebeg boldogságban és minden embert összecsókolgat az utcán, vagy pedig depressziósan fetreng :(

Nem tud sem az idővel, sem a pénzzel bánni, emiatt rettenetesen megbízhatatlan. Elkótyavetyélték a lakásukat, emiatt már több, mint 15 éve albérletben élnek, hónapról-hónapra, nincs megtakarított pénzük. Több évig nem dolgozott és már vagy 15 éve nem fizet adót, így valószínűleg nem lesz nyugdíja sem, pedig már sajnos 58 éves lesz :(

Ha Apu nem lenne mellette (aki szerencsére egy stabil, megbízható személyiség, pont az ellentéte, de sajnos iszonyú befolyásolható, megalkuvó típus), akkor nem tudom mi lenne vele.

Ja és rettenetesen égő dolgai vannak Anyunak! Már felnőtt ember vagyok, de még ma is ciki vele bárhová elmenni, mert mindig-mindenhol olyan kínos hülyeségeket tud csinálni, pl. simán büfög, fingik nyilvánosan is, nem hord melltartót utcára sem (pedig nagyon kéne neki), képes otthonkában és hálóingben elmenni otthonról, szóval nem szeretek vele menni sehová.

Tegnap pl. átmentünk hozzá a gyerekeimmel, köszönt nekünk, majd leült tv-zni, fél óra után egyszer csak azt láttam, hogy mennek ki a kapun a gyerekekkel. Úgy kellett utánuk kiabálnom, hogy hová mennek. Utálom, hogy ilyen kiszámíthatatlan és szeszélyes!

Emellett persze nagyon szeretem őt, hiszen az anyukám.

Ennek ellenére nem tudok vele együtt élni :(


Viszont téged nem értelek. Miért éltél 36 éves korodig vele? És miért nem mentél el már 18 évesen orvoshoz?

2012. aug. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Egyébként nő vagyok, 41 éves és már férjhez mentem, de Anyukámnál lakunk egyenlőre, amíg el nem tudom adni a víkendházat, amiből veszünk majd egy lakást. De már 18 évesen különköltöztem albérletbe, csak sajnos jött egy komoly betegség, ami miatt rokkantnyugdíjas lettem. 18 éves koromtól hazaadtam a jövedelmem 90 %-át, tehát nem anyám tartott el.

Anyám mindig azt mondta, hogy nincs is nekem olyan bajom, hisz mindenkinek fáj a hasa. Többször kértem őt, hogy segítsen megfelelő orvost találni, mert még a körzeti orvosom sem állt a helyzet magaslatán. De nem igazán foglalkozott velem e téren anyám.

Most is dolgozom, dolgozunk a párommal, van saját keresetünk.

2012. aug. 6. 11:26
 15/31 anonim ***** válasza:
Az én anyám 8 éves koromig otthon volt velem, addig nagyon szoros volt a kapcsolatunk, ő volt a mindenem. Aztán elment dolgozni, akkor fokozatosan kezdett rosszabbodni a helyzet. Onnantól nagyon magamra lettem utalva, egyedül voltam otthon, mindent magamnajók intéztem, orvoshoz, ha olyan bajom volt egyedül jártam, ő sosem kísért el, ha bajom volt magam mentem el. Illetve néha apukám elkísért, ő viszont már kicsit túlzásba esik az ilyen orvosi vizsgálatoknál, mert mindenből valami szörnyű kórt képes kihozni, így jobban is szerettem egyedül járni. Egyedül az első nőgyógyászati vizsgálatomra kísárt el anya. Amúgy nagyon idges, hirtelen haragú, persze valahol érthető egyedül nevel 2 gyereket,sok gondja van, és valahol nagyon csodálom, hogy így tartja magát. Sose láttam őt sírni (kivéve mikor meghalt valaki közel álló rokon, vagy barát). Nem az az érzelgős típus, én viszont nagyon is az vagyok. Nagyon hamar elsírom mgam, ilyenkor ő leteremt, hogy ne bőgjek. Szeretem őt, de olykor nagyon össze tudunk veszni, mert sajnos ő sosem képes belátni ha hibázik, mindig más a felelős, a bocsánat szót még sosem hallottam a szájából. Hát ennyi. Amúgy ezt az orvosos dolgot én sem értem, amit írsz, én 14 éves korom óta ha baj volt elmentem az orvoshoz egyedül és utána a további kivizsgálásokra is egyedül jártam. 21L
2012. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:

Egy jó édesanya nem csak szeret, és nem elsősorban elkényeztet, hanem megtanít midarra, amire az életben szükség van! Akire mindig lehet számítani, meg lehet vele sokmident beszélni, aki neked is a legfontosabb! Az enyém nem ilyen volt! Sajnos! Nem tudom őt szeretni a végtelen önzése miatt.....

De azért te igen furcsa szerzet vagy hallod-e!!! 39 évesen azért több önállóság várható el egy felnőtt embertől! Nevetséges amit leírtál, már ha igaz! Az látod nagy baj, hogy mindig mástól - most anyukádtól - vártad a problémáidra a megoldást!!!

2012. aug. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Egy kicsit kemény lesz a hozzászólásom, de nem értek egyet veled. Sokan élnek úgy, hogy nem volt saját szobájuk, és 39év alatt igazán elmehettél volna magadtól is megtudni miért fáj a hasad, ezek nem rémtörténetek... Nem szeretem azokat az embereket, akik másokra hárítják a felelősséget.
2012. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Én nagyon önálló ember vagyok, mivel anyám nem sokat foglalkozott a nyavalyáimmal, ezért mindig mindent magamnak intéztem. Csak, mivel nem voltak barátaim, hosszú párkapcsolatom, ezért én sem szorgalmaztam a dolgot a betegségnek utána járni. Csak akkor lett igazán sürgető a dolog, amikor megismerkedtem a későbbi férjemmel.
2012. aug. 6. 13:56
 19/31 anonim ***** válasza:

A kommentben írod, hogy már 18 évesen különköltöztél albérletbe, csak miután leszázalékoltak, nem tudtál dolgozni és visszaköltöztél. Majd azt írod, férjhez mentél, dolgoztok, csak most vissza kellett költöznötök.


A kérdés-feltevéskor viszont úgy írod: "Anyámmal éltem 36 éves koromig közös szobában, mert az apám a másik szobában lakott."


Szóval kissé zavaros, mert az elején úgy adod elő, mint aki születése óta együtt él az Anyucival, most helyesbítel, hogy 18 évesen már elköltöztél. De érdekes módon 18 évesen mentél el a dokihoz is egyedül, és akkor már le is %-oltak. Ezért vissza is költöztél.

De közben férjhez is mentél, de most ismét visszaköltöztetek, szóval ....

Kamu az egész!

2012. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem az anyukámat és vannak hibái, mint mindenki másnak. Vannak dolgok, amiket nem csinált jól, sőt. Viszont sok mindent kaptam tőle és büszke vagyok rá.

Ami volt elmúlt és nem lehet egy életen át másokat okolni a saját szerencsétlenségünk miatt. Vannak dolgok, amiket elcseszett a nevelésemben, de ha már felismertem ezeket, akkor rajtam kívül senki sem fog tudni változtatni rajta és attól sem lesz jobb, hogy mindig másokra mutogatok és hibáztatok "amiért ilyen lettem". Lehet így élni, de minek. Mindenki saját magát csiszolgatja élete során és persze kapott valamiféle kiindulópontot a szüleitől. Aztán ha elég érett eldönti, hogy ezt az útmutatást követi -e avagy sem. Nagy részt nem a szüleim tehetnek arról amilyen lettem. Ők csak azt tudták megmutatni, hogy szerintük hogy kéne élni.

2012. aug. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!