Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisebbségi szomszédaim gyakort...

Kisebbségi szomszédaim gyakorta ugrálnak át a kerítésen a kertünkbe. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem abban a házban élünk, a kert is sokszor elhagyatott, magas fű. De mégiscsak túlzásnak találom, hogy amikor hazamegyek szétnézni, a kertben üvegszilánkokat, szétdobált csavarokat, kakis pelenkát találok. A magas füvőn pedig látszott, hogy ki volt taposva. Az utcában, a többi lakó is panaszkodik a viselkedésük miatt.


Mit csinálhatnak a kertünkbe? A gyümölcsöket nem lopják, a házba szerencsére eddig nem tőrtek be. Talán a keri csapból visznek vizet, vagy a villanyóra szekrényben található konnektorból lopják az áramot. De a számla nem magas.


Mi a teendő, mit javasoltok? Nagyon elkeseredett vagyok. Érdemes bármit is tenni, még nem ott lakok állandóan? Nem szeretném ha elmérgesedne. Gyakrabban körülnézni nem tudok és sejtésem szerint éjszaka jönnek át.



2012. aug. 9. 10:47
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Egyébként többszöri alkalomról van szó. Mindig találok valamit, aminek nem ott kellene lennie.
2012. aug. 9. 10:48
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Pár szög meg csavak a kerítés környékére, esetleg üvegszilánk aztán majd nézhetnek.
2012. aug. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%
Medvecsapdát nekik
2012. aug. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Egy sor akác, egy sor fűz...
2012. aug. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nagyon sok növény van a kerítésnél, de megoldják.
2012. aug. 9. 10:55
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Tüskés bokor, futórózsa, rotweiller
2012. aug. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
220 at :)nah viccet félre téve sokat nem tudsz tenni.Max néha kint alszol a házba hogy lássák van mozgás!!!Mi is ezt tettük amíg a házunkat újítottuk a hétvégét néha kint töltöttük.Igaz nálunk a kertből szépen fogyott eleinte a vetemény de sok mindent mi se tudtunk tenni.
2012. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%

Na azért ez messze nem a világ vége. Semmi különösebb kárt nem okoznak. Azonnal bosszút forralni nem kéne.


Egyszerűen szólj nekik, hogy a kerítésen nincs átjárkálás, különben menni fog a feljelentés. Érteni fogják.


Egyébként meg lehet, hogy éppen a szél hordja át a szemetet, vagy a kisgyerekek dobálják át (akikre nem tudnak állandóan figyelni), vagy a kutyák randalíroznak...


Szerintem ez még nagyon, de nagyon messze esik attól, hogy igazán ki legyél akadva. A gyümölcsösödet nem bántják, nem lopnak, nem törnek be, nem rongálnak...


Nekem a színmagyar szomszédjaimmal több gondom van.

2012. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Velük beszéltetek erről? Valószínűleg ők tudják, hogy mit csinálnak ott. Persze, nem biztos, hogy megmondják.


Egyébként csoda nincs. Az alábbi megoldások vannak:


1, személyes megbeszélés. Kideríted, mi célból csinálják, segítesz nekik másik megoldást találni a problémájukra.


2, összefogás a hasonló helyzetben levőkkel. Írtad, hogy az utcában töben is panaszkodnak. Közösen találtok valami megoldást, amitől jobb belátásra térnek.


3, A hatóság segítségét kéritek.


4, Egyéb módszerek. Az előttem szólók már javasoltak pár ilyet. Esetleg ki is adhatjátok azt a lakást. Hátha a bennlakók visszatartják őket.

2012. aug. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

Szia. Igyekeztem képet keresni róla, de még nem találtam..:D Van egy olyan "mozgásérzékelő", ami lézeres és mondjuk leteszel az udvar 4 sarkába 1-1 érzékelőt és ha megtörik a kapcsolat köztük beriaszt. Lehet, hogy érdemes megpróbálni:)

Vagy kamerákat felszerelni, aztán ha van bizonyíték irány a rendőrség, mert előbb utóbb a házat is megpályázzák..

2012. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!