Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisebbségi szomszédaim gyakort...

Kisebbségi szomszédaim gyakorta ugrálnak át a kerítésen a kertünkbe. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem abban a házban élünk, a kert is sokszor elhagyatott, magas fű. De mégiscsak túlzásnak találom, hogy amikor hazamegyek szétnézni, a kertben üvegszilánkokat, szétdobált csavarokat, kakis pelenkát találok. A magas füvőn pedig látszott, hogy ki volt taposva. Az utcában, a többi lakó is panaszkodik a viselkedésük miatt.


Mit csinálhatnak a kertünkbe? A gyümölcsöket nem lopják, a házba szerencsére eddig nem tőrtek be. Talán a keri csapból visznek vizet, vagy a villanyóra szekrényben található konnektorból lopják az áramot. De a számla nem magas.


Mi a teendő, mit javasoltok? Nagyon elkeseredett vagyok. Érdemes bármit is tenni, még nem ott lakok állandóan? Nem szeretném ha elmérgesedne. Gyakrabban körülnézni nem tudok és sejtésem szerint éjszaka jönnek át.



2012. aug. 9. 10:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%

Itt a kép, találtam:)

[link]

2012. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
93%
Birtokháborításért feljelentés, illetve szöges, hegyes vasakban végződő kerítés. Azon épeszű ember nem próbál meg átmászni, mert megszúrja.
2012. aug. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
Szögesdrót, és egy kutya. A cigányok úgy félnek a kutyától mint a tűztől. Nekünk ez vált be leginkább.
2012. aug. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%
Vagy egy kültéri riasztó,amit már előttem is írtak,vagy a kerítés megerősítése,szöges,hegyes legyen a tetején,hogy ne tudjanak átmászni.Ha valaki majd odaköltözik,akkor is jól jön az ilyen szomszéddal közös telekhatárra egy megfelelő kerítés,szerintem jó befektetés.
2012. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
85%
kutyát nem tennék oda, a végén még rajta állnak bosszút. Mérges szömörce, szúrós növények, kaktuszok, tuja fák, amik jó magasok. ennyi jut most eszembe.
2012. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
72%
3m magas betonkerítés, bevasalva rendesen, a tetején pedig lándzsahegy szerű díszek de sűrűn. 1-2 pitbull esetleg.
2012. aug. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
68%

Tényleg ők félnek a kutyáktól.

Én is kutyát+jó kerítést javasolnék. Menj el egy menhelyre és hozz el egy nem éppen barátságos kutyát (a kettő még jobb), mert egy kölyökkutyát megszelidítenek. És akkor nem lesz átjárkálás.

Én a "megbeszélést" nem igazán javasolnám. Persze attól függ, milyen fajták, de most komolyan arra a válaszra számítassz hogy "Elnézést hölgyem, többet nem fog előfordulni.." vagy inkább nagy káromkodás közepette elküldenek melegebb éghajlatra, amiért megvádoltad őket.

A hatóság meg....amíg nem folyik vér, addig ki sem jönnek.

2012. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%
11:19-es nagyon jól írja, a mozgásérzékelő szerintem is a legjobb megoldás, majd a feljelentés... az az ötlet meg hogy kérdzed meg tőlük, hogy miért csinálják és segíts nekik megoldani a problémáikat bocsi de egy picit vicces:D akárkinek akármi baja van más ingatlanába, tulajdonára csak úgy bemenni és mocskot hagyni nem lehet. Bár nem gondolnám, hogy a rendőrsg túl sokat tenne, egy "enyjebenyje" maximum, úgyhogy a kutya és a szögesdrót is megfontolandó:)
2012. aug. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
76%
Én kutyát tartanék.Felénk a cigánytelep melletti utcákban mindegyik háznál van legalább 3-4 kutya,amik nem kis pincsik.Gondolhatod,miért.Szerintem ez jó megoldás.
2012. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem kéne kutyát tartani ilyen helyzetben, egy kutyával foglalkozni is kell, nem csak kirakni a kertbe és kétnaponta megetetni.


Jó megoldás a kerítés kicserélésre. Magas, masszív kerítés, lándzsás dísz a tetején. És beszerezhetnél egy-két mű kamerát, és amikor hallótávolságon belül vannak meséld el valakinek hogy szerencsére mindent vissza tudtok nézni.

2012. aug. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!