Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állítólag szétszakítom a...

Állítólag szétszakítom a családot, miattam nem megyünk sehova. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Kitaláltak hétvégére programot, hogy akkor menjünk strandra. Ők ezt így eldöntötték, meg se kérdeztek. Ma hallottam róla először, hála a húgom elszólásának.

Megmondtam, hogy én nem fogok menni strandra, amíg le nem fogyok, és ehhez tartom is magam. Nem fogom mutogatni az undorító, ocsmány, hányingert keltő testemet, de ők ezt nem tudják felfogni...

Na és ebből veszekedés lett, hogy miattam nem fogunk ide SE(!!) menni, meg hogy szétszakítom a családot.. Na ehhez hozzátenném, hogy anya és apa csak együtt élnek, épp, hogy csak elviselik egymást, a húgom épp kamaszodik, ha csak ránézek már nekem ugrik, hogy hagyjam már őt békén..

És még ezek után én szakítom szét a családot azzal, ha nem akarok menni strandra?? Különben nélkülem is mehetnének..


2012. aug. 9. 16:46
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:
Abbahagytad a kötözködést? Az első kommented óta ezt csinálod, nem unod még? Mert én igen. Forgasd még ki a szavaimat, legyél szíves!
2012. aug. 9. 19:38
 42/53 anonim ***** válasza:
78%

Azért, mert ti baromságokat tanácsoltatok, kedves 63 %-os, még nem a kérdező a hülye.

Miből gondolod, hogy ez a legnagyobb problémája? Mert nem írta le? Értem én, hogy a szülei nem sajnálják tőle a belépő árát, de miért nem bírják felfogni, hogy ha valakit ráerőltetnek olyanra, amit nem akar, annak jó nem lesz a vége? Értelmes emberek ezt megérthetnék! De ők a jelek szerint nem azok. Hanem - mint írja a kérdező- a meglévő szar családot próbálják boldognak feltüntetni pár ilyen kiruccanással. Ha már közös programokat akarnak, szerveznének olyat, amiről tudják, nincs ellenére. Pl. kirándulás. De nem, ők olyanra kényszerítenék, amihez érthető okokból nincs kedve. Aztán még bűntudatot keltenek benne, eljátsszák a szegény áldozatot, hogy csakis miatta hiúsult meg a strandolás.

2012. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

Különben nemrég felajánlottam, hogy menjünk el kirándulni a közeli erdőbe, úgyis rég voltam már ott és nagyon szép hely, vihetnénk a kutyákat is, meg szendvicseket, stb-t.

Ezt az ötletet is lehurrogta anya.


De nem baj, pihengetnem kell 1 hétig az orvos szerint, úgyhogy erre hivatkozva nem megyek. Ők meg hagy menjenek.

2012. aug. 9. 19:43
 44/53 anonim ***** válasza:
34%
pihengessél, jaj nagyon sajnálunk brühühühühühü -.- szánalom
2012. aug. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
47%

És nem jobbat tenne a beteg testednek, ha a strandon mozognál és nem a gép előtt rinyálnál?

Csak nem akarsz belehalni a 190-es vérnyomásodba...

(Nem, ez tényleg nem vicc. Az én apukám 210-es vérnyomással végzett régebben fizikai munkát reggel hattól este nyolcig. Szerintem orvosi csoda, most 60 éves).


Ez is költői kérdés, nem kell válaszolnod, tudod.


Nem kötözködve viszont, az egyik utánam válaszadónak:

Nem, nem szép dolog, hogy ráerőltetik (bár végül nem mentek strandolni) a dolgot. De 365 napból, ha évente kétszer mennek csak, akkor igazán felvehetne egy takaró egybe részes fürdőruhát és bemehetne a vízbe (mert ott úgyse látszik annyira, ha dagadt), vagy kifekhetne egy törülközővel takarva. Nem fog bele halni, és az életben mindig előny, ha az emberrel kompromisszumot lehet kötni. Pláne a családban (mert azt nem válogathatja az ember, max. elhagyhatja), párkapcsolatban.

De a kérdező majd úgyis rájön erre, ha idősebb lesz. Addig meg pár kemény szó lehet építő is.

2012. aug. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 A kérdező kommentje:

De ha már a kompromisszumoknál tartunk, akkor a családom többi tagját miért nem oltogatod, hogy milyen szánalmasak, stb, amikor ők nem fogadják el az év javaslatomat? Vagyis leginkább anya nem fogadja el, a többiek benne lettek volna.


Attól, hogy én vagyok a gyerek, nyaljam ki a szülők fenekét, mert azt kérik?

2012. aug. 9. 20:13
 47/53 A kérdező kommentje:

Viszont én itt most abbahagytam ezt az értelmetlen vitát, mert én ebből nem engedek. Te meg kötözködj majd máshol.

Szép estét

2012. aug. 9. 20:15
 48/53 anonim ***** válasza:
59%

Én megértelek kérdező, ha nem akarsz menni, ne menj. Nem kényszeríthetnek. Ez meg érzelmi zsarolás, hogy te teszed tönkre a családot. Ne is törődj vele. Nekem is van testi deformitásom, ezért tudom miről beszélsz, és hiába mondják, hogy "jaj, ugyanmár, úgysem néz senki" -sajnos de. És egy idő után rohadtul zavaró.

Ha ilyen rossz a légkör, azon nem nagyon lehet változtatni, hacsak a szüleid nem akarnak a köztük lévő kapcsolaton változtatni sajnos.

2012. aug. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
45%
Nem gondolom hogy ettől szétszakítanád a családod, de ha ez nekik ennyit számít, megtehetnéd hogy elmész, sőt, úgy csinálsz mint aki egy kicsit jól érzi magát. Felveszel egy egyrészes fürdőruhát, magadra kötsz egy strandkendőt, veszel egy magazint és kifekszel a napra. Ha valaki röhögni merne letéped a gatyáját és máris rajta fog röhögni mindenki :)
2012. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%

Hogy én nem tudom, hogy milyen daginak lenni? :D

És még én ítélek meg másokat ismeretlenül :D

Én egy nagyon dagi gyerek voltam, nekem is kötelező volt az úszás középiskolában és általánosban is. Az általános iskolait mindig kihagytam valamilyen jó indokkal (pl. nagyon rosszul éreztem magam), így középsuliban nekem duplán volt gázos a helyzet. Egyrészt dagadt voltam, másrészt amíg a többiek 4-5 hosszt mentek én addig értem be az első hosszomon mellen.

A torna órákon pedig mindig pólós és félmeztelen csapat volt. Na találd ki, hogy ki került mindig a félmeztelenbe?

Szóval még egyszer, én nem tudom milyen érzés? :D


Egy év alatt viszont oda fogysz le ahova csak akarsz. 120 kilóról 60 kilóra fogyott az egyik ismerősöm! Sport+rendes étkezés. Ennyi. (Igaz, a bőre elég lógós maradt).

Én kondizni jártam el. És igen, lefogytam.


A család témával kapcsolatban, igen, nekem egy nagyon hangos/bajos családom van. És nagyon nagyon nagyon szeretem őket, pedig a testvéreimmel nem csak szóban vitatkoztunk (mint a kérdező a 12 éves húgával), hanem verekedtünk, ordibáltunk.


Ja, egy záró gondolat, nincs rosszabb egy depis, nyomorék szemléletű dagadt embernél. Ha kövér vagy, legalább legyél vidám kövér. Nekem bejött. Most viszont már csak 68 kg vagyok.

2012. aug. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!