Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az anyám alkoholista és...

Ha az anyám alkoholista és nem ismeri el, milyen eszközeim vannak?

Figyelt kérdés
Kötelező eltartanom? Ez nem kizáró ok?
2012. aug. 11. 21:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha lesz saját családod, akkor főleg nem kötelezhetnek arra, hogy eltartsd őt. Első a kiskorú gyerek, utána jön a szülő, de ha a leigazolt keresetedbe nem fér bele, saját károdra nem vagy köteles eltartani. Nem dolgozik, mert nem akar. Amúgy is csak akkor lennél köteles eltartani, ha munkaképtelen és a megállapított segélyéből nem tudja magát fenntartani. Én a helyedben megszakítanék vele minden kapcsolatot, tönkremész idegileg, ha mindenképp megoldást keresel. Amíg ő nem látja be, hogy baj van (márpedig a leromlott agya miatt nem fogja), addig semmit nem tudsz tenni. Várd meg, míg cirkuszt csinál, valaki majd csak feljelenti. Tudom, hogy nem egy humánus megoldás, de neked is csak egy életed van.
2012. aug. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Akkor lennél köteles eltartani, ha önhibáján kívül nem tudna dolgozni. Ilyen esetben nem, ha meg bíróságra megy, akkor ő jön ki belőle rosszul, mert nem fogja tudni bizonyítani, hogy miért nem dolgozik.
2012. aug. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon redesek vagytok! Én már nem tartom vele a kapcsolatot, mivel párkapcsolatban élek és nem hiányzik az állandó cirkuszolás, zsarolás. Most én vagyok a szemét bunkó, de legalább a saját életem élem. A pénzt persze még mindig várja tőlem. Segélyt nem igényel, mert az neki milyen ciki lenne, sőt még nyugdíja sem lesz, mert nincsenek meg az évei. 60 éves egyébként.
2012. aug. 12. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!