Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom mostanában elkanászodott...

Párom mostanában elkanászodott, azt mondja küldjem el, hogy megtanuljon értékelni. Hogyan oldhatnám meg ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

Én nem akarom,hogy elmenjen,mert eleve alapból. Együtt élünk 5 éve és Vele akarom leélni az Életem,elvileg ez visszafelé is így van.De mostanában meg van őrülve(->hogy az Ő szavaival éljek),szabadságra vágyik és megy is állandó jelleggel,újra összejár a régi rossz bandájával...Azt mondja szabadulni akar ettől az egésztől,mert utálja Magát amiatt,hogy ennyire nem törődik Velem és hogy nem érti mi van Vele,de most erre van szüksége és bár nagyon szeret,Rám nincs.Viszont látja és érzi,hogy Én ebbe tönkre megyek,ezért mondogatja ezt,hogy küldjem el,mert nem akarja azt,hogy Én szenvedjek mellette és úgy akar visszajönni,hogy újra értékelni tudjon.

Remélem érthető,amiket leírtam,de írok még,ha valami nem világos.

Én olyan megoldást szeretnék találni,amiben nincs benne a szétköltözés.Vannak alternatíváim,de előbb kíváncsi vagyok,Ti hogy, illetve mivel próbálkoznátok!?

Köszönöm szépen!


2012. aug. 21. 11:57
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

nincs valami csaj? lehet azért kell neki idő.. valszeg rájött h ideje felnőni,megállapodni de inkább bulizna még.. ezért le akar lépni kitombolnia magát,de addig nem akar veled kapcsolatban lenni,h szabadon dönthessen ha pl megtetszik neki valaki.


nos,én elküldeném,és szakítanék. megmondanám neki h csináljon amit szeretne,de azt is h én sem várok rá-az más kérdés h belül mit érzel,h te mégis vársz rá. ezt nem kell tudnia,mert ha tudja,akkor lehet h visszatér de korántsem biztos h azért mert annyira szeret,hanem mert kényelmes


2-3 hó hosszú idő ha képes vagy közben nem rajta agyalni,hanem élni,jól érezni magad,sok tapasztalatot szerezhetsz magadról és róla,és ki tudja h amikor visszajönne,te már lehet h rájössz h esetleg nem ezt akarod


ismertem fiút aki így dilemmázott pont 5 év után. csajozzon vagy ne,bulizzon vagy ne mert már illett volna házasodnia. lelépett,visszament. lány imádta visszafogadta. összeházasodtak. jött a gyerek. mire a pici 1 éves lett,már szét is mentek. mert hiába szerette végülis nem ezt akarta. nem őt és nem így..


erre vágysz?

2012. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

24-es vagyok.

Hát, erre nem gondoltam, de nyugodtan leírhattad volna, mert a haverokkal eljár és az igazság azért ég és föld. De így ne áltasd magad. 2 hónap alatt ez nem fog változni

2012. aug. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

"Szeretlek, de nem akarom, hogy mellettem boldogtalan légy."

Lefordítom: Már nem úgy szeretlek és gyáva vagyok ahhoz, hogy én szakítsak. Ha te szakítasz, akkor a te hibád, te akartad, én mosom kezeim.

2012. aug. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

Tegnap este például részeg volt,inkább ahhoz nyúlt,mint máshoz.Azt a "mást" ami így átmódosította a tudatát,próbálja kerülni.Tehát,a részeg ember őszinte.S tegnap este beszélgettünk.Megkérdeztem Tőle,hogy jól értsem a dolgot:"Akkor most elhagysz?"azt mondta:"Nem.Csak elköltözök."...

Miért ne mondta volna akkor,hogy igen,ha el akar hagyni?Erre is azt mondjátok,hogy még részegen is gyáva hozzá?

Lehet,hogy igazatok van és nem szeret már?Akkor ezt szerintetek,ha ennyire sokan mondjátok,hogyan deríthetném ki?De ne azt írjátok,hogy az eddigiek alapján egyértelmű!Hanem akkor adjatok erre tanácsot,mit tegyek amiből egyértelműen kiderül?

Sajnos úgy érzem,nem látjátok megfelelően a helyzetet,nyilván nem ismertek Minket...nem is szoktam ebben a témában kérdést kiírni,nem erre számítottam...

2012. aug. 21. 17:25
 35/45 A kérdező kommentje:

A 81%-os Válaszolómat várom még nagyon egyébként,Ő volt ez egyetlen eddig aki közel került a valósághoz.

Persze azért köszi Mindenkinek!

2012. aug. 21. 17:29
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

akkor lefordítom:


nem hagylak el csak elköltözöm,h meglássam,el akarlak-e hagyni vagy fogsz-e annyira hiányozni h ne a drog meg a pia meg a haverok kelljenek hanem te. nem akarok szakítani mert mi van ha mégis visszajönnék,te meg mivel szabad lettél bepasizol? inkább bizonytalanban hagylak amig én is bizonytalan vagyok,mert lehet h ha kitomboltam magam visszajönnék a kényelmesbe. szeretlek de annyira nem h te legyél az 1. nem tudom fog e változni,ha minden nap látlak,nehezebben tudom meg.


ennyi. neked kell ezután eldöntened h TE mit akarsz,vársz-e rá és ha igen meddig,de annyian leírták már h áltatod magad,ezt a verziót is át kéne gondolnod,tudom h ez rossz de a te életed a fontos nem az ővé azt oldja meg ő

2012. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem látjuk át, és nem ismerünk titeket, de nem vagyunk gondolatolvasok. Talán azzal kéne megbeszélned, aki ismer titeket, mert mi tök mindegy mit írunk, azt úgyse fogadod el.
2012. aug. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

36-os fordításod tökéletes.Annyi,hogy úgy látom szerencsére még nem volt a családban szenvedélybeteg.Az ilyen betegeknek (tudományos kutatók által már a cigarettánál is) mindig a függés tárgya lesz az első.Sajnos Én dohányzom,szóval ezt alá is írhatom,ez tapasztalat.

Tehát itt ennyiben változik a helyzet,de az érzéseit igen,jól leírtad tisztában vagyok ezekkel.

2012. aug. 21. 18:08
 39/45 anonim ***** válasza:

akkor döntened kell. de mint írtam csakis a magad életéért vagy felelős. az övéért nem. gondold át mit akarsz a jövőben,milyen életet? ha úgy érzed a párod nem elég erős ahhoz h kigyógyuljon,akkor akarod te ezt egy életen át? rettegni h hol van,mit csinál vissza esik-e? akarod-e h a gyerekeid ilyen példával a szemük előtt nőjenek fel?


1 dologban nem értek egyet,mégpedig h semmi sincs amiért egy szenvedélybeteg lemondana végképp. csak meg kell találnia. de nem neked,neki


ha gondolod nézz bele a 700-as klub c. vallási műsorba,ott nagyon sok olyan történet van ahol hajléktalan,drogos,bűnöző is sikeresen meggyógyult. ott speciel a hit segített,de segíthet sok más is.


a lényeg: NEKI kell akarnia kilábalni belőle,te semmivel sem tudsz hatni rá.


hagyd elmenni h mindketten nyugodtan gondolkodhassatok,és ne ígérjetek egymásnak semmit.

2012. aug. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

"semmi sincs amiért egy szenvedélybeteg lemondana végképp..."->Nem azt mondtam,hogy nincs olyan,amiért lemondana,hanem,hogy amíg függ a tárgytól,addig az lesz az első.Kérdezz meg akár egy alkoholistát vagy bárkit,azt fogja mondani inkább a pia,mint a kenyér,család stb. Sajnos alkoholista is van a családban,úgyhogy tudom.


"...csak meg kell találnia"->A tökéletes fordításod még annyival akartam kiegészíteni az előbb,hogy nem "nem tudja,hogy hiányoznék-e Neki" hanem Ő biztos benne,hogy rettenetesen hiányoznék (ezt átéltük már többször) és szerintem Ő ebben találta meg a fogódzkodót,amiről beszélsz.Érted?

Mert Én igen és örülök,hogy végülis segítettél,hogy tisztábban lássam a képet!:) Köszönöm szépen!

Bár még mindig nem tudom,hogy mit tegyek...De az tuti,hogy mindent bevetek,hogy elhagyja ezt a dolgot.

2012. aug. 21. 19:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!