Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt feleségek! Ha van feszült...

Volt feleségek! Ha van feszültség köztetek és az új asszony között (konkrétan nem akarjátok tudomásul venni, hogy létezik) segítene-e, ha az új feleség kezdeményezne valamilyen szintű kommunikációt?

Figyelt kérdés
Nála vannak a gyerekek. Hozzánk alig akarnak jönni, mert azt hiszik, az anyukájukat bántják ezzel. Minden jel erre utal. Valahogy szeretném, ha ez oldódna, mert senkinek sem jó így. Párom szenved a gyerekek hiányától. Nem jó látnom. Párom fizet becsülettel, mielőtt valaki ezzel jön. Az ex semmiben nem szenved hiányt.

2012. aug. 21. 22:09
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Érzed-e úgy, hogy emiatt valamiben is sérültél? Amúgy hálás vagyok, hogy megírtad, ilyesmit sejtek én is, csak nehezen állom meg, hogy tétlenul várjak, míg a gyerekek fel nem nőnek...
2012. szept. 4. 23:13
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a párom exe azt sem engedi meg, hogy a lakás elé menjek, amikor megyünk a kislányért. Így inkább lehozza az utcára. Én is úgy érzem, hogy ez kicsit túlzás, mert utána meg azt hallgatjuk, hogy nem akarja, hogy egy idegen nő vigyázzon a lányára (de a szomszéd néni persze nem idegen). De arra nem veszi a fáradtságot, hogy megpróbáljon megismerni. Én úgy érzem, nem az én dolgom nyitni. Ha kedves lennék vele, és próbálnék közeledni, talán még inkább utálna.
2012. szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján az anyuka nem törődhetett még bele a válásba. Tökmindegy ki volt a hibás miért mentek szét. Számára te vagy a bűnbak. Szerintem próbáld vele megbeszélni hogy ez a viselkedés senkinek nem jó a gyerekek lelkének nem tesz jót ha ti haragban vagytok azt viszont szerintem elsőre ne közöld vele hogy a gyerekekkel milyen jó a kapcsolat mert lehet meg van a gyerekeknek tiltva és ezzel csak elárulnád őket.

De ha az anyával nem lendül pozitív irányba a dolog és a gyerekek nagyobbak meg lehet velük beszélni, hogy te elfogadod tőlük, hogy nem akarják az anyjukat megbántani ezért veled ilyenkor mértéktartóan viselkednek. Így legalább az a teher lejönne róluk hogy tudnák te akkor sem haragszol ha esetleg nem köszönnek neked (mert ugye nem szabad).

2012. szept. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nálunk én kezdeményeztem a válást a volt férjemtől, aki két évre rá megnősült. Ismerem a jelenlegi feleségét régebbről, rendes, korrekt, de semmi késztetést nem érzek arra, hogy beszélgessek vele, vagy közelebbi kapcsolatba kerüljünk.


Egyszerűen nem igénylem, sokkal nyugodtabb így a szituáció, hogy tudom, jól megvannak, elfogadja a gyermekeinket, de nem akar nyomulni, jópofizni.

2012. szept. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%

Már nem haragudj, de leírtál egy csomó kritikát az exről, ami persze megtörténhetett így is, viszont bizonyára vannak szempontjai az exnek is.


Ne csodálkozz, ha nem akar közelebbi kapcsolatot, hiszen érezheti az ítélkezéseteket és a válás miatti sérülések következtében neki sokkal nehezebb elfogadni az új felállást.

2012. szept. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyon vicces a váltogató hozzáállás. Közös megállapodással váltak, mert már nem tudták egymást elviselni. Utána ismerkedtem meg a férjemmel. Hát évekig voltam én minden.... (miközben már az exnek is volt új párja).


Az utóbbi időben váltakozik - amikor új pasi van, akkor próbálja a mintanő oldalát hozni, ilyenkor negédesen kedves, ajándékokat küld, stb.


A férjem nemrég találkozott az új barátjával, mondta, hogy már neki állt görcsbe a gyomra, annyira negédesen dicsért engem (két hete még b... k... voltam :)).


A gyerek szerencsére már nagy, ő is helyén kezeli az anyját, velem kijön.

Én eleinte nem is mentem a férjemmel, amikor a lányával találkozott, megvártam, amíg magától bemutat neki. Utána is gyakran kimaradtam a programokból, hiszen kamaszlány, néhány éve volt a férjemnek, amíg második helyre nem csúszik a pasik és a barátok mögött.


Exfeleséggel nem szándékozom bármilyen kapcsolatot kialakítani. Folyamatosan provokált, ennek egyetlen elintézési módja az volt, hogy nem reagáltam semmire. Ha hívott kinyomtam, ha írt, akkor töröltem. Netes felületeken le van tiltva. Működik, mert azóta nem vagyok érdekes és leszállt rólam. Már keresni sem mer, néha üzen a férjemmel.


Gyerek...hááát, nálunk egyszerűbb, mert közben nagykorú lett, egyik balhénál a férjemmel együtt fenyegették meg, hogy rendőrségi beavatkozás lesz, ha a nagykorú gyerekét korlátozza a személyi szabadságában - azóta csend van.

Ha a lányért házhoz kell menni és én is a kocsiban vagyok, akkor kitesszük egy sarokkal arrébb, ő meg a nyugi kedvéért sétál még 50 métert.

2012. szept. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném, hogy azért se akarok találkozni vele, mert kiszámíthatatlan, hogy éppen milyen hangulatban van.

Volt olyan is, hogy ki akart rángatni a kocsiból, de olyan is, hogy programra hívott, mintha országos cimborák lennénk. Mindez két nap eltéréssel.


Köszönöm, én ebből nem kérek, nekem nem rokonom, nem kell kapcsolatot tartanom vele. A gyerek már költözik el, a férjemnek is csak akkor kell találkozni vele, ha beteg a gyerek és átmegy látogatni.


Nálunk az volt szerencsés, hogy a gyerek már 14 volt, amikor megismert és volt akkora, hogy saját belátása szerint döntsön arról, hogy milyen vagyok. Szerencsére úgy döntött, hogy kedvel és ez azóta sem változott, még komolyabb vitám se volt vele. (Ha az apjával vitatkozik, abba nem szólok bele, az kettejük dolga.)

2012. szept. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
95%
Pont ebben a hónapban töltöm a 15-öt, van egy hugom,Ő 9 éves. Apa kilépett a családból és új felesége lett.Nekünk megmondta, hogy neki így jó és ezt fogadjuk el, a felesége pedig szeret minket ezért szeressük őt mi is. Mi anyuval maradtunk. Az új feleség és anyu nem beszélnek. Amikor apunál vagyunk, elviseljük a nőt, bár ő csak akkor próbál úgy tenni mintha érdekelnénk ha apa is látja, különben hiába negédeskedik mi érezzük, hogy csak útban vagyunk,nem kedvel minket hiába szinészkedik. Kellett vagy 1 év mire ezeket kitapasztaltuk, kihallgattunk, olykor véletlenül is hallottunk beszélgetéseket amik bizonyították hogy apu felesége nem bír minket(mondjuk éreztük is) Apu miatt mi is szinészkedünk, mert ő vak és nem lát semmit és nem akarjuk, hogy rossz legyen neki.A hugommal úgy teszünk, mintha minden rendben lenne. Hagyjuk, hogy megöleljen a csaj, ha kér adunk még puszit is. Voltunk 1 hetet velük a Balcsin. Ha közelebb akart volna hozzánk kerülni most alkalma lett volna, de sajnos még a reggeli teánk elkészítésekor is azt éreztette, terhére vagyunk.Rengeteget kritizál minket de nem egyenesen hanem anyura kenve,hogy rosszul nevel minket.Hát szerintem ha a válásig jó anya volt akkor utána is az. Anyuval mindig őszinték voltunk, magunktól beszámolunk neki és ha kell még ő vigasztal mineket.Eleinte biztatott hogy szóljunk apunak, de sajnos apa nem hajlandó elfogadni semmi olyat amit ő nem akar észrevenni. Hagytuk, hagyjuk, szinészkedünk,mert így megússzuk a lelkiterrort. Anyu is tudja, hogy megjátszuk magunkat,mert elmondtam neki.Hugi még nem tudja olyan jól megfogalmazni ezeket, de én a szinészkedésben is segítek neki.Utána meg jókat röhögünk a csaj játékain. Mi már pillantásokból is értjük egymást, tudjuk ha apu bejön a szobába akkor Kata (új nő) nyálat cserél és nem köp hanem ömleng,anyáskodik. Csak az a szar, hogy otthon anyukánknak nagyon nehéz. Apu fizet rendesen csak ez kevés ha minden más anyura marad. Én próbálok neki segíteni, de én is csak egy vékony lányka vagyok és mondjuk emelgetni én sem tudok,pedig azért jó sok dolog van ami férfit igényel.Anyu már elfogadta azt ami történt, de úgy látom hogy megtört és biztos nem fog új kapcsolatot kialakitani pedig nagyon csinos, kedves nő,jelentkezők is vannak(hiába titkolja).Apu pedig időnként megjegyzi, hogy igazán szerezhetne már valakit magának. Gondolom neki könnyebb lenne. De a lényeg, Anyu soha nem fog az új nővel barátkozni, az új nő pedig soha nem fog minket szeretni, maximum elviselni. Ez így leírva brutál és brutál volt erre rájönni is,de nekünk -hiába mondja apu- az lett volna jó ha ők nem mennek szét.Soha nem hallottam veszekedést és mikor faggatóztam az okokról mindig az derült ki hogy beleuntak a hétköznapokba. Én bár tudom fiatal vagyok, úgy érzem az elmúl 3 évben nagyon gyorsan felnőttem.Azt látom, hogy lehet vannak családok ahol áldás a válás de nálunk három ember lelkibékéje és családi élete ment rá a negyedik boldogságára. Ja, az még fontos ám, hogy mindennek tetejére apám nem is boldog.Legallábbis én nyomát sem látom rajta boldogságnak csak papucsnak használják. De hát mindig azt mondja,hogy neki így jó és komolyan mondom nem merem megkérdezni, hogy az miért nem fontos hogy nekünk mi jó? Egyet tdok én és a hugom imádjuk anyut is és aput is. Anyu és Apu imád minket.Kata nem csak le van szarva, de soha nem fog szeretni, az a világ legnagyobb hazugsága volna.Ha felnövök soha nem megyek férjhez. és aput visszavárjuk mindketten a hugival(őt egyébként sokkal de sokkal jobban megviselik a láthatások,mert még nem mindent ért meg csak a kényszernek enged) Sajnos mikor a hugi tavaly karácsonykor megírta a Jézuskának hogy aput szeretné vissza, akkor anyu nagyon komolyan elbeszélgetett velünk és megmondta hogy ő nem fogadná vissza aput akkor se ha az vissza akarna jönni. Nagyon sokat sírtunk és még biztos fogunk is de a felnőtteket ez nem nagyon érdekli.Megpróbálom megjegyezni hogy mennyire fontos az hogy kitől lesz gyerekünk, mert ha a másik egyszer beleun és lelép akkor az nem csak neke fog fájni hanem a gyerekemnek is. Azt hiszem inkáb gyeerekem sem lesz nem csak férjem.
2012. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Amiket leírtam, igazak, és nem azért akarok "haverkodni", mert különösebben érdekel a nő, hanem, hogy megkönnyítsem a kapcsolattartást a gyerekek és az apjuk között.

A gyerekekkel nem vagyok negédes, hanem próbálok rendesen állni hozzájuk, de nem várom el tőlük, hogy szeressenek, sőt azt sem éreztettem, hogy rosszul esik, hogy máshogy viselkednek, ha az anyukájuk ott van. Tudom ugyanis, hogy nem nekem szól. Az anyjukról sosem mondok semmi rosszat, sőt, igyekszem támogatni őket abban, hogy ne féljenek szeretni egyik szülőjüket sem, mindkettő szereti őket, stb. Magamat nem szoktam versenyhelyzetbe állítani az anyjukkal, a "verseny" inkább a másik oldalról jön: Amikor odaköltöztem a városba, ahol élnek, anyukájuk azt mondta a gyerekeknek, hogy itt nem fogok munkát kapni, meg, hogy a híd alól jöttem,stb. Amikor a gyerekek megtudták, hogy vezető beosztásba vettek fel az egyik cégnél, hirtelen anyukájukból, a titkárnőböl a "második legfontosabb ember lett a cégnél, akinek a nagyfőnök mellett van az irodája" (persze a 6 és nyolcévesek nagykanállal eszik az ilyesmit); amikor szörfkurzust vettem, akkor anyukájuk is rátromfolt, hogy ő anno egyszer sárkányrepült, az még vagányabb, meg mittomén még mi. Szóval ő szerintem rivalizálna, de én nem akarok. Másmilyen beállítottságú vagyok, amit csinálok, nem felvágásból teszem, hanem, mert szeretem csinálni. Ott próbál befeketíteni ahol tud, gyakorlatilag a páromat, illetve a gyerekeket állítja választás elé: vagy ő, vagy én. Nem ismeri az arany középutat. Ez viszont baj, mert mi a párommal ezért nem fogunk szétmenni, az biztos, a gyerekek és a párom kapcsolata viszont nagyon megsínyli ezt a fajta korlátoltságot. Ezért mertem arra gondolni, hogy valamilyen úton-módon próbálom leállítani ezt a káros folyamatot, de én is érzem, párom is mondja, ti is írtátok, adott esetben ez olaj lenne a tűzre....

Hát nem tudom.

2012. szept. 5. 15:06
 20/24 A kérdező kommentje:
12. Igen, ezt ismerem. Én is idegen nő vagyok, de a hatszázhuszonnyolcadik fokú ismerős anyuka lehet a gyerekekkel. Arról nem is beszélve, hogy ordít a gyerek előtt, mikor a párom egyeztette volna vele, hogy kb. egy órára el kell mennie munkaügyben, de ne aggódjon, mert vigyázok a gyerekekre. Na, kell neked őszinteség és jó szándék, ment az ordítás és ribancozás. Ez még az elején volt, ezzel az akcióval annyit ért el a nő, hogy párom nem szól neki, mit és hogyan tervez a gyerekekkel kapcsolatban. Sokszor felteszem magamban a kérdést, hogy igazi anyukaként nem kellene-e örülni annak, hogy tudom, hol a gyerekem, mit csinál, kivel, mint így....
2012. szept. 5. 15:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!