Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt feleségek! Ha van feszült...

Volt feleségek! Ha van feszültség köztetek és az új asszony között (konkrétan nem akarjátok tudomásul venni, hogy létezik) segítene-e, ha az új feleség kezdeményezne valamilyen szintű kommunikációt?

Figyelt kérdés
Nála vannak a gyerekek. Hozzánk alig akarnak jönni, mert azt hiszik, az anyukájukat bántják ezzel. Minden jel erre utal. Valahogy szeretném, ha ez oldódna, mert senkinek sem jó így. Párom szenved a gyerekek hiányától. Nem jó látnom. Párom fizet becsülettel, mielőtt valaki ezzel jön. Az ex semmiben nem szenved hiányt.

2012. aug. 21. 22:09
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
14. Ha nyugalom lenne, és nem állandó ordítás és veszekedés minden apás hétvégén, akkor én sem igényelnék semmiféle kommunikációt, sőt azzal sem lenne semmi bajom, hogy a nő nem igényli a kapcsolatot részemről. Sőőőt. Csak ameddig ez a feszültség nem oldódik, addig nem lesz béke sem a gyerekek és a párom körül.
2012. szept. 5. 15:15
 22/24 A kérdező kommentje:

18. az hogy a szüleid nem veszekedtek előttetek, még nem jelenti, hogy nem voltak balhék köztük.

Az új nő meg próbál hozzátok normálisan állni, tudom, hogy sosem fogjátok tudni elfogadni, nem is kell. Apukátok szeretné ezt össz-vissz, de az kevés. Nem is baj ez. Az pedig, hogy kihez mész férjhez... Hát, kicsi vagy még, de annyit elmondhatok, ha annyi ideje vagy együtt valakivel, ahány éves most vagy, sokat változtok az idő alatt, és nem biztos, hogy ugyanabba az irányba fejlődtök, előbb-utóbb szétválhatnak az útjaitok. Az életben semmi sem biztos, semmire nem lehet mérget venni. De ezt majd úgyis később érted meg.

2012. szept. 5. 15:22
 23/24 anonim ***** válasza:

"Érzed-e úgy, hogy emiatt valamiben is sérültél?"


Tőlem kérdezed? A 10#-es vagyok...


Sérülni sérültem, és hogy én magam ne kövessek el hasonló hibákat, sokkal komolyabban veszem az életet. De NEM EMIATT SÉRÜLTEM! Tehát nem amiatt, mert apámnak új felesége lett, meg nem azért mert az új feleséget anyám utálta. Nem. Az a nő számomra fejlődésem szempontjából mondhatjuk közömbös volt, de inkább pozitív emlék. Nem volt ő sem negédes, nem nyomult, de nem is került minket. Teljesen jófej volt, sokkal lazább kiegyensúlyozottabb, mint anyám, sosem stresszeltem a közelében.


A sérülést leginkább anyám okozta, bár nem akart rosszat, de egyszerűen nagyon a saját feje után ment, sok volt az elvárása, nem lehetett vele semmit megbeszélni, minent úgy kellett csinálni, ahogy ő akart, á bonyolult ezt elmagayarázni röviden. Én nem csodálom, hogy apám nem bírta mellette. Persze apámat sem istenítem, mert előbb is eldönthette volna, hogy nem bírja anyámm mellett... Neki azért jobb volt a helyzete, nem gyerekként kellett vele élnie. Gyerekként én nem mehettem sehova...

Persze mehettem volna apámhoz, de ezt magam sem akartam sose, mert anyám nagyon ügyesen kommunikálta felém azt, hogy nála mennyivel jobb helyem van, apám még egyetemre se járatott volna, stb... És főleg azért nem fordult meg a fejemben apámhoz való költözés, mert úgy éreztem nekem az a ház az otthonom, ahol mindig is laktam (anyám szüleié), és nem akartam onnan elmenni.

Szóval anyám bizonytalansága, idegessége, nyafogása, és egyéb fárasztó dolgai miatt sikerült rendesen sérülnöm.


Nem hiszem, ha apámhoz kerültem volna, akkor sokkal jobb lett volna, mert ki tudja milyen csaták mentek volna akkor miattam... anyám biztos nem hagyta volna.


Apámékkal végül megszakadt a látogatós kapcsolatom, azóta is csak nagy ritkán telefonon beszélünk. De ennek egyik oka a távolság, másik oka pedig az apai nagyanyám, aki egy boszorkány. De ez már egy másik ügy.


Én csak azt tudom javasolni, hogy te ne nagyon avatkozz a gyerekekkel és a volt feleséggel kapcsolatos ügyekbe. A volt feleséget ne keresd, a gyerekekkel meg egyszerűen legyél kedves, normális, inkább olyan barát jellegű, az a legjobb! És ha azt akarod, hogy az apjukkal megtartsák a kapcsolatot, akkor azt mondd a párodnak, hogy csak a gyerekekkel foglalkozzon, és mások vagy a volt feleség szidalmait engedje el a füle mellett, és ha nálatok vannak agyerekek, akkor ne az legyen a téma, hogy az anyjukról faggatjátok. Mert ez baromi idegesítő... Meg ha neki is végleg az idegeire megy az ex feleség, akkor ne azzal zárjon le mindent, hogy már nem hozza el a gyerekeket... Joga van hozzá, menjen értük csukott fülekkel...

A párod is hibás, hogy nem normális családban nőnek fel a gyerekei, de ha már így alakult, legalább tartsa meg velük a jóviszonyt!

2012. szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Igen, tőled kérdeztem.

Amúgy nem adjuk fel, bár nagyon megnehezítik a gyerekek is. Én nem szólok a dolgaikba, a nővel egy mukkot sem beszéltem még, a gyerekeket sem okítom, sőt nem kritizálom őket, bár mondjuk előfordul, hogy rájuk szólok. De ez sztem normális, senki nem szereti, ha a koszos mezitlábaikat az étkezőasztalra rakják fel, stb.

2012. szept. 6. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!