Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érthető a felhábor...

Szerintetek érthető a felháborodásom vagy valóban hisztis vagyok!?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve végeztem az egyetemen és azóta nem találok munkát! Nagyon megvisel. Persze határozott idejű illetve alkalmi munkák adódtak, de abból ugyebár nem lehet megélni.

Párom az elején még türelmes volt velem, megértő és biztatott. Ma már egyáltalán nem így viselkedik. Azt mondta jobban járnék ha elvetetném magam egy gazdag pasival és nem kellene soha dolgoznom. Nem érti meg, hogy nem fogok eladói vagy bármilyen szakmunkás jellegű munkát végezni, eleve fel sem vesznek illetve nem azért jártam egyetemre.

Azt még megérteném, ha azért lenne elege mert ő tart el, ez azonban nincs így. Párom többször a fejemhez vágja, hogy "mennyire égő" hogy még mindig a szüleimen élősködök, mint ahányszor szüleim említették nekem.

Neki ebből a helyzetből semmilyen hátránya nem származik. Soha nem visz sehova, még egy fagyira sem hív meg. Azt se mondanám hogy azért mert nincs munkám jóval többet költ rám.

Azt mondja amiatt nem tudunk összeköltözni, mert nincs munkám. Nem tud új szintre lépni a kapcsolatunk.

Még nincs is munkám, de ő már eltervezte hogy nekem félre kell tennem már az első fizetésemtől kezdve..mindent felesbe állunk. (Az nem szempont számára, hogy ő kb. 3szor annyit keres mint amennyi az én kezdő fizetésem lesz egy cégnél.) Sőt az igényei is jóval nagyobbak.

Állandó témája a pénz, minden gondolata akörül forog és mindig spórol..aztán kesereg hogy nincs semmire elég pénze és mennyivel könnyebb lenne ha nekem is lenne fizetésem.

Még össze se költöztünk, de ő már kezdi elvenni a kedvem az egésztől.

Persze állandóan nálunk vagyunk, mindig finomabbnál finomabb ételekkel szolgáljuk ki, de egyszer sem mondtam neki hogy ez milyen sokba került szüleimnek..az számára természetes. De ha elmegyünk valahova nagy ritkán, már a fejemhez vágja, hogy tankolhatnék a kocsiba én is.

Legújabban akkor találkozunk amikor neki épp kedve van hozzá.."amire a magyarázat annyi, hogy ő dolgozik én nem csinálok semmit..természetes hogy én alkalmazkodom hozzá!"

Én nem várom el hogy folyton programokat szervezzünk, de mi soha nem megyünk sehova..ugyanis ő dolgozott egész héten elfáradt, hétvégén csak pihenni szeretne..nézzük a tv-t egész nap és aludjunk sokat, csináljak neki finom kajákat, szolgáljam ki (számára ilyen egy tökéletes hétvége)

Úgy érzem az életem egy katasztrófa, semelyik munkahelyre nem kellek és egy senkinek érzem magam és még a párom is csak elszívja az energiámat és rám telepszik a negatív hangulata. Ezt már neki is többször elmondtam, amire az volt a reakció hogy hisztis vagyok és találjak munkát, majd akkor meglátom hogy minden más lesz és nem lesz időm agyalni és szomorkodni!

Mit gondoltok erről? Neki van igaza? Túl érzékeny vagyok és addig valóban nem panaszkodhatok, amíg semmit nem tudok letenni az asztalra?!


2012. aug. 21. 23:56
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
88%

Jól gondold meg.

/ez maradt le/

2012. aug. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem meg neked van igazad... Ha egyszer megteheted, hogy válogass, miért ne tennéd? Ha a szüleid sincs kifogása, miért ne várnál valami jobb lehetőségre? Persze nem a végtelenségig, mondjuk én kitűznék valami határidőt magamnak. Egy ilyen ősbunkót meg én már rég kipenderítettem volna.. Az ilyenekből lesz majd az az élet, ahol semmit nem fog segíteni neked a háztartásban, a gyerekek körül, ha majd lesznek. Hány olyan kérdést olvasni, hogy az otthon lévő kismamával éreztetik, hogy semmit nem csinál, "csak" a gyerekkel van otthon, a férj meg még azt is megszámolja, hogy hány pelenka fogyott aznap. Nem segít, mert ő dolgozik, a nőnek meg kuss, mert nem keres... Annyira egyértelműen látszik a leírásodból. Na, nekem ilyen élet nem kéne!
2012. aug. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
57%

Közgazdász diploma.. nagyjából mint egy kommunikációs.. :) Ha nincs ismeretséged vagy kitartásod és nem vagy elég meggyőző, nem csodálom, hogy nem tudsz elhelyezkedni. (Az pedig igen, élősködés, hogy egy éve csak lógatod a lábadat. )

Ilyen diplomák tényleg nem sokat érnek, én építészmérnöki diplomával szinte azonnal eltudtam helyezkedni Bécsben. Csak eltölteni 4 évet egy egyetemen, azért nem biztos, hogy megéri tanulni.

2012. aug. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
30%
A 0%-os utolsóval értek egyet. Itt mintha mindenki arra hajtana, hogy add fel, amit akarsz, és menj gürizni eladóként. Ez rendben is lenne, de ha nem a megélhetésed van veszélyben (ahogy nem), akkor tűzz ki egy határidőt. Nincs rossz diplomád, viszont inkább legyél pályakezdő, semmi tapasztalattal, mint hogy elszúrd az esélyeidet egy eladói, pénztárosi állással. Az eléggé lehúzza az önéletrajzodat, és elnézést azoktól, akiknek az van, most nem az önbecsülésüket támadom, csak az igazat írom. Ami a pasiról ír az előző, azt én is osztom.
2012. aug. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
64%

Nem hiszem,hogy gratulálni kéne ahhoz,hogy kb 22-23 évesen ugyan nem a szüleivel él,de a szülők és a párja tartja el,mert neki derogál a munka.

Ráadasul,mivel a szülei nem csesztetik napi rendszerességgel,azt hiszi,hogy jól csinálja és a szüleinek is tetszik,hogy sz@rt sem csinál a pici lányuk de legalább 25 éves koráig eltarthatják.

20N

2012. aug. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
80%
Nem muszáj egyből 8 órás kulimunkára menni. Én azt ajánlom, hogy menj el 4 órában bolti eladónak,amíg nincs más, és nem csak anyagiak miatt. Ha sokat van az ember otthon, nagyon hozzászokik, és később ha találsz számodra megfelelő állást, nagyon nehezedre fog esni az elején, mindennap időre menni stb.. és ez lelassithatja a beilleszkedésed és munkatempód az álommunkahelyen.... Ezenkivül eladóként sok tapasztalatot szerzel mindenféle emberrel, ami később jól jöhet az álommunkahelyen a kollégákkal való kommunikációban illetve nagyon megnöveli a türelmi szintedet:) A 4 órás munka mellett pedig bőven marad időd az álláskeresésre illetve interjúkra, a barátod pedig nem szólhat meg többé, hogy nem iparkodsz.
2012. aug. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
79%
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy így nem lesz üres folt az önéletrajzodban, ami ugyancsak jó pont az álláskeresésnél.
2012. aug. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
7%
Menj el újságot hordani.Az a legjobb munka a világon.A pasid meg lehetne egy kicsit megértőbb is.Végül is nem rajta élősködsz.
2012. aug. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
77%

Tipikus mai férfi a párod. Dolgozz főállásban, és mellette legyél házicseléd. HA ez már most zavar, össze ne költözz vele, mert csak rosszabb lesz.


A kérdező nem egy 2 gyerekes munkakerülő, hanem egy friss diplomás pályakezdő. HA a szüleit nem zavarja, hogy otthon lakik, akkor miért kéne elvállalnia az első munkát ami szembe jön??

Természetes, hogy nem akar futószalag mellett állni, és nincs is rákényszerülve!

Alkalmi munkákat elvállal, szóval nem otthon ül egész nap a tv előtt.


A párod meg az a pasi, aki ha szülsz majd egy gyereket, 3 hónap után már rugdosna vissza dolgozni, a háztartásba, gyereknevelésbe meg semmit nem fog segíteni.


Javaslatom: hagyd ott a srácot, keress egy neked tetsző munkát és kezd új életet.

Ha nem ezt teszed, akkor véleményem szerint a következő élet vár rád: Dolgozol napi 8-10 órában egy közértben vagy gyárban, mekiben minimálbérért, a fizetésed teljesen elmegy a háztartásra, mert párod szerint a felezés az igazságos annak ellenére, hogy 3x annyit keres. Szülsz egy gyereket, akit fél évesen bölcsibe kell adnod, mert párod nem tűri, hogy ne dolgozz. Otthon a munka ellenére is minden feladat a Tiéd, mert az egyfelől "női munka", másfelől a Te munkád sosem lesz olyan értékes és fárasztó, hogy elvárhasd, hogy párod besegítsen.

Pár év után,mikor már idegileg és fizikailag is padlón vagy, elválsz, miközben párod mindennel fenyeget.


Nem egyedi eset sajnos.

2012. aug. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem addig lépj ki a kapcsolatból, amíg nem késő. És sz.rd le a barátodat. Ha neki a pénz a legfontosabb, akkor vegyen feleségül egy Deák 20-ast, és ne egy nőt!
2012. aug. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!