Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érthető a felhábor...

Szerintetek érthető a felháborodásom vagy valóban hisztis vagyok!?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve végeztem az egyetemen és azóta nem találok munkát! Nagyon megvisel. Persze határozott idejű illetve alkalmi munkák adódtak, de abból ugyebár nem lehet megélni.

Párom az elején még türelmes volt velem, megértő és biztatott. Ma már egyáltalán nem így viselkedik. Azt mondta jobban járnék ha elvetetném magam egy gazdag pasival és nem kellene soha dolgoznom. Nem érti meg, hogy nem fogok eladói vagy bármilyen szakmunkás jellegű munkát végezni, eleve fel sem vesznek illetve nem azért jártam egyetemre.

Azt még megérteném, ha azért lenne elege mert ő tart el, ez azonban nincs így. Párom többször a fejemhez vágja, hogy "mennyire égő" hogy még mindig a szüleimen élősködök, mint ahányszor szüleim említették nekem.

Neki ebből a helyzetből semmilyen hátránya nem származik. Soha nem visz sehova, még egy fagyira sem hív meg. Azt se mondanám hogy azért mert nincs munkám jóval többet költ rám.

Azt mondja amiatt nem tudunk összeköltözni, mert nincs munkám. Nem tud új szintre lépni a kapcsolatunk.

Még nincs is munkám, de ő már eltervezte hogy nekem félre kell tennem már az első fizetésemtől kezdve..mindent felesbe állunk. (Az nem szempont számára, hogy ő kb. 3szor annyit keres mint amennyi az én kezdő fizetésem lesz egy cégnél.) Sőt az igényei is jóval nagyobbak.

Állandó témája a pénz, minden gondolata akörül forog és mindig spórol..aztán kesereg hogy nincs semmire elég pénze és mennyivel könnyebb lenne ha nekem is lenne fizetésem.

Még össze se költöztünk, de ő már kezdi elvenni a kedvem az egésztől.

Persze állandóan nálunk vagyunk, mindig finomabbnál finomabb ételekkel szolgáljuk ki, de egyszer sem mondtam neki hogy ez milyen sokba került szüleimnek..az számára természetes. De ha elmegyünk valahova nagy ritkán, már a fejemhez vágja, hogy tankolhatnék a kocsiba én is.

Legújabban akkor találkozunk amikor neki épp kedve van hozzá.."amire a magyarázat annyi, hogy ő dolgozik én nem csinálok semmit..természetes hogy én alkalmazkodom hozzá!"

Én nem várom el hogy folyton programokat szervezzünk, de mi soha nem megyünk sehova..ugyanis ő dolgozott egész héten elfáradt, hétvégén csak pihenni szeretne..nézzük a tv-t egész nap és aludjunk sokat, csináljak neki finom kajákat, szolgáljam ki (számára ilyen egy tökéletes hétvége)

Úgy érzem az életem egy katasztrófa, semelyik munkahelyre nem kellek és egy senkinek érzem magam és még a párom is csak elszívja az energiámat és rám telepszik a negatív hangulata. Ezt már neki is többször elmondtam, amire az volt a reakció hogy hisztis vagyok és találjak munkát, majd akkor meglátom hogy minden más lesz és nem lesz időm agyalni és szomorkodni!

Mit gondoltok erről? Neki van igaza? Túl érzékeny vagyok és addig valóban nem panaszkodhatok, amíg semmit nem tudok letenni az asztalra?!


2012. aug. 21. 23:56
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
88%

A pasit elöszőr is kerüld nagy ívbe meglátásom szerint anyagias és érdek ember aki a pénzre izgul elsősorban, már elnézést a kifejezésért. Viszont a te hozzáállásodat sem tartom helyesnek.Ma abba a világban élünk hogy nem válogathatunk, főleg nem egy pályakezdő ha más nem saját magadnak bizonyítsd be hogy egy alul képzettebb munkakört is bevállalsz mert te erre is képes vagy. Sajnos több embert megcincál a gazdasági helyzet lelkiekben önértékelésben de a munkát nem szabad szégyelni legyen az bármilyen is.Arról nem is beszélve hogy büszkén állsz a tükör elé hogy én diplomával is képes vagyok olyan munkát végezni ami nem a végzettségemhez való.visszatérve a kapcsolatotokra te magadnak felelj meg elsősorban, a párod mindig elégedetlen negatív ember lesz, ha lesz pénzed akkor is,nem fogja értékelni hogy hol dolgozol csak kizárólag a pénzt amit érte kapsz.Ergo ha nincs fizetésed nem kellesz.Te pont abban a helyzetben vagy hogy támogatni kéne téged lelkiekben s kicsit anyagilag is mert ugye ő a Férfi akárki akármit is mond. sőt ha már itt tartunk megesik nem egy esetben hogy a nő tartja el a férfit ez normális?Ha llesz is munkád/ bármit vállalj be sztem/figyeld a viselkedését ha örömkönnyek hullanak a szeméből miközben te gépsoron dolgozol semmi keresni valód a pasi mellett. Ez a pasi ki fog használni sőt munka mellett sem lesz rád tekintettel ugyanúgy cselédkedj csicskáskodj gyereket nevelj értelemszerű lesz minden számára s ráadásul ő fogja osztani a lapokat az észt és a pénzt is a kapcsolatban. mivel a leírásod alapján nincs élet a pasiban unalmas, egyszinű szürke élettárs lesz a számodra aki igen 3hónap után a baba mellett elküld dolgozni.különben mehetsz vissza a szüleidhez?/ha esetleg amit szereztél munkát elveszíted?/

Ez az ember soha nem lesz partner semmiben s főleg egzisztenciálisan nem, mert mindig arra kell gondolni hogy egy kapcsolatban bármikor a másik fél elveszítheti az állását s 2ember azért van egymásnak hogy a bajban is együtt legyenek, hogy egymás támaszai legyenek.együttélésnél ha elveszítem a munkám mehetek a lakásból? ezeket gondold át, ez a férfi semmiképp sem nyerő parti mert se a segítségére se a szeretetére nem számíthatsz, se nem kezel emberként se nőként a jövőben de pláne. nézd én is vállaltam el övön aluli munkát s felsőfokú iskoláim vannak mert albit kellett fizetni.szal ne érezd megalázva attól magad menj el gürizz hogy el ezdj önálló életet a pasit meg dobd, hidd el jönni fog egy olyan aki értékelni fog s nem a pénzre fog menni.

2012. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!