Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Hadassa...

Mi a véleményetek a Hadassa és Ráhel névről? Adnátok ilyen nevet a gyereketeknek? Mindenképpen Bibiliai nevet akarok adni! Ami nem olyan szokványos mégis szép!

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 15:41
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
47%
Tetszik a Hadassa is, még nem hallottam. Egyedi, de jó a hangzása. Ráhel is jó. A rasszista idiótákat ki kell röhögni.
2012. aug. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
79%
Mirjam?
2012. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
58%
Delila?
2012. aug. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
58%
Naomi, Rebeka
2012. aug. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem ki a rasszista itt, csak annyit mondtak, hogy számoljon vele, hogy azt fogják hinni zsidó.


A Ráhel főleg a zsidók között elterjedt, ezért sokan asszociálnak erre, míg pl. az Éva nem egészen, már egy jó ideje a keresztények is használják.


A János is bibliai név amúgy meg még rengeteg olyan amit több millióan viselnek, és abból tuti nem mind hívő, szóval ez a bibliai név kontra hívőnek lenni baromság. Nem hinném, hogy minden János, Máté, Márk, Pál és Ádám hívő lenne a Földön. Ez nem kötelez semmire.


Leszögezem nem vagyok korántsem antiszemita, de véleményem szerint a zsidók legalább annyira rasszisták mint bárki más, sőt még jobban. Nézzétek már meg, milyen véleménnyel vannak más népekről, nem vegyülnek, az igazi zsidók csak zsidókkal házasodnak, még az ószövetségben is le van írva milyen népekkel ne barátkozzanak, és elhordják őket mindennek, mert emezek XY fiai.


Kedves Kérdező!


Nekem a nevek nem tetszenek, ha tetszik ha nem, én ezek közül egyiket sem adnám a gyerekemnek.

2012. aug. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
90%

A Hadassa nagyon csúnya, a Ráchel se valami szép, kemény név, becézni se lehet.

De a legrondább Bibliai név még mindig a Boáz.

Mintha hányni készülne, aki kimondja.

2012. aug. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
86%
A Ráhel tetszik, szerintem ez hamarosan kedvelt név lesz, jó a hangzása. A Hadassa, nem tetszik, hogy őszinte legyek még nem is hallottam. De ha már bibliai nevet akarsz, az Eszter nem tetszik? Nekem egyik kedvenc nevem és nem furcsa.
2012. aug. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Kedves Kommentáló!

Ha figyelmesen átolvasod, amit irtam láthatod, hogy énis pont ezt irtam...manapság elég sok Bibliai nevet használnak, ami zsidó eredetű, és senkit sem érdekel! Ahogy engem sem! Ugy vélem erről teljesen fölösleges vitázni, és csak arra akartam rávilágítani hogy ne itt kezdjen el senki a zsidóságról elmélkedni, de amint látom ezt már nem lehet elkerülni...

És az, hogy a zsidók kit néznek le és kit nem az engem nem érdekel,minden nemzetben előfordul hogy egyesek lenézik a másikat,de egy a lényeg, hogy te ne legyél közöttük, mert ahogy te ítélsz, ugy leszel te is ítéltetve!

2012. aug. 23. 17:19
 29/48 A kérdező kommentje:
Eszter név nem tetszik a páromnak,meg a fennt említett nevek sem... :-/ Nem könnyű nevet adni..az már biztos..
2012. aug. 23. 17:22
 30/48 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 26-os, én se fogalmazhattam volna meg szebben! :)


Kedves Kérdező!

"Manapság elég sok Bibliai nevet használnak, ami zsidó eredetű, és senkit sem érdekel! Ahogy engem sem!"


Itt csak egy baj van, hogy ez nem rólad szól hanem a lányodról és ezért nem kéne kitenni sok megpróbáltatásnak a suliban, munkahelyen stb. De ha ezek után is szeretnéd ezt a nevet a gyermekednek, áldásom rá!

2012. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!