Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Hadassa...

Mi a véleményetek a Hadassa és Ráhel névről? Adnátok ilyen nevet a gyereketeknek? Mindenképpen Bibiliai nevet akarok adni! Ami nem olyan szokványos mégis szép!

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 15:41
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
Külföldön élünk, és itt Hála Istennek nincsenek faji megkülönböztetések!!
2012. aug. 23. 17:33
 32/48 anonim ***** válasza:
30%

Én mindkettőt szeretem, a Hadassát különösképpen. Szerintem gyönyörű a hangzása (mindenkinek: nem két ss-sel kell mondani, hanem sz-szel(!), akkor már lehet, hogy nem annyira furcsa).


A mai állapotok mellett viszont valószínűleg úgy adnék nevet, hogy legyen egy nem ilyesmi neve is, meg valami hasonló, bibliai is.

2012. aug. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező. Pár dolog, ami miatt valszeg úgyis le leszek mínuszolva...


1. Tőlem igen távol áll a fasizmus [mivel ez nem rasszizmus, fogalomzavarod van] és a rasszizmus is, de. Ha meghallod azt a nevet, hogy Lakatos El Nino, ugye nem egy jóarcú, barátságos úriember jut eszedbe? Ugyanez van a zsidó nevekkel is. Nem kell ahhoz rasszistának / fasisztának lenni, hogy az ember azt mondja, hogy ez biztos zsidó. Ahogy, amikor külföldön voltam, azt mondták nekem, hogy magyar. Érted?


2. Miért akarsz egyedi nevet adni a gyerekednek? Ezzel akarod kitüntetni a többiek közül? Emlékszem, amikor még 1. osztályos voltam, az ilyeneket szívatták a legtöbbször, akiknek ilyen "hülye" neve volt. Ez a gyermeki természet. Emlékszem egy kislányt el is vittek a szülei már 2. osztályban, mert kikészítették. Igaz, ma már nem emlékszem a nevére, de felettébb érdekes volt.


3. Szép dolog, hogy vallásosan akarod nevelni, de mégis, mit fogsz tenni, ha elédáll és azt mondja, letojja a vallást? Én is ezt tettem tizenakárhány évesen, pedig vallásosan voltam nevelve és 7-8 éves koromban még minden erőmmel pap akartam lenni...

2012. aug. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, szerinted faji megkülönböztetés nincs külföldön? Dehogynincs. Hitler pl. echte magyar volt, mi?
2012. aug. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
67%

Kíváncsi lennék, melyik országban élsz ahol nincs rasszizmus.

Priviben vagy itt leírod?

2012. aug. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
73%

"De a legrondább Bibliai név még mindig a Boáz. Mintha hányni készülne, aki kimondja."


Hát azért neki a felesége se büszkélkedhet a nevével, legalábbis ha magyar szemmel nézzük :D


A Hadassát akkor most s-sel vagy sz-szel kell mondani? Mert kérdező s-sel írta, de itt azt írta egy válaszoló, hogy sz, és én is úgy tudtam! Mert akkor gondolni kell arra is, itthon fogtok élni vagy külföldön, mert itthon kiejtés szerint lehet anyakönyveztetni, külföldön viszont az bezavarhat. Szerintem szép név, meg a Ráhel is, akár vallásos lesz a gyerek, akár nem. Én meg Anna vagyok, az is bibliai név, és szeretem, ateistaként is.

2012. aug. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
87%
Egyiket sem adnám, nekem nem tetszenek... Bibiliai nevek közül a Rebeka, Lea tetszenek.
2012. aug. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
27%

Hadassa-(héberül Eszter) ennyiből Eszternek is hívhatnád:)

egyébként elég zsidó van ebben a mocskos országban... :(

2012. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
Egyházi suliba jártam, ott a görög pap lánya Glória volt.
2012. aug. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

Annyit láttam leírva a Hadassa-t,hogy végül megtetszett(az első válaszolók közül vagyok,aki inkább Ráhel-t adna)A Hadassa a Ráhelnél is egzotikusabb hangzású,mivel sokan közülünk még sosem hallotta, csak ezért "túl egzotikus".De Te is tudod hogy van ez:ha valamit sokszor látsz vagy hallasz,rövid időn belül tökéletesen természetes lesz.Lehet,hogy egyesek meg fogják kérdezni a származását,de a mai világban olyan nevek vannak,hogy erre egyre kisebb az esély.Viszont a Debora névvel nekem kellene megbarátkoznom:) A lányod pedig különlegesnek fogja érezni magát egy ilyen névvel.

A Boáz pedig meglehet furcsa(na jó,nagyon furcsa:)hangzású név,de nekem egy bátor,rettenthetetlen férfit juttat eszembe.

2012. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!