Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karrier vagy párkapcsolat mit...

Karrier vagy párkapcsolat mit választanál?

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 13:34
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
55%
Mint nő, inkább a párkapcsolat, gyerekek, szerintem a nőknek ez a feladatuk. De azért én eddig megtaláltam az aranyközéputat.
2012. aug. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, te nagyon kevered a szezont a fazonnal. Ha valaki nem a karrierjének él, az már mindjárt társfüggő??? Mert kb. ezt a megállapítást tetted, tudod te mit jelent egyáltalán az, hogy társfüggőség.

Nekem egyetemi diplomám van, jó munkám, jó fizetésem és szabad döntési jogom igen nagy területen, emellett tovább is képzem magam. Álmodni se tudnék jobb munkahelyet/foglalkozást magamnak DE!!! A munka az munka marad akkor is, egy olyan dolog, amit azért csinálok, hogy pénzt keressek, amit majd a saját szórakoztatásomra eltöltök és nincs az a plusz pénz vagy magasabb pozíció, ami miatt lemondanék a szabadidőmről, a hétvégéimről, a délutánjaimról. Tehát igazából a kérdésedre az a válasz, hogy magamat választanám, hogy úgy és azzal töltsem el az időt, amit igazán szeretek.

Te egyértelműen karrierista vagy, az a mozgatórugód és ezért nem találod az egyensúlyt és nem is fogod, amíg lepárfüggőzöl mindenkit, akinek nem a munkája az első.

2012. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
94%

Már ne haragudj kedves kérdező, de miért szólsz le engem?

Feltettél egy kérdést, hogy mit választanál, én válaszoltam. Belekérdezhetsz hogy miért így választok, de szerintem nem kellene ítélkezned. Lehet társfüggő vagyok, de szerencsére találtam olyan férjet, aki hozzám hasonló. Szereti a munkáját, de ha nem muszáj akkor nem túlórázik, nem ül ott egész 7végén, és inkább velem van. Nem telepszünk egymásra, hanem igényeljük egymás társaságát.

Igen, az exemmel nem illettünk össze, neki egy más mentalitású nő kellene, sajnálom én is hogy ilyet eddig még nem talált.

Nem állítottam választás elé soha, ő döntött, én kitartottam ameddig csak tudtam mellette, de mivel soha nem egyeztünk, ez csak mindkettőnket felőrölt. Arról meg hogy mennyi pénzünk volt, csak annyit, hogy sokszor én tartottam el, mert a karrier nem mindig jár együtt a sok pénzzel, főleg ha egy saját vállalkozásról beszélünk.

13:54-es voltam.

2012. aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

ma 14:28


Nekem a szakmám egy cél a beteljesésemhez hogy egy jobb és boldogabb és viszonyleg gond mentes életet éljek a családommal..Nem keverem a szezont a fazonnal,te kevered össze a kettőt,mert nem tudod hogy miről beszélek,én sem vagyok munka mániás,de ha azt szeretem amit csinálok és nem gyomorgöcsel én undorral járok bedolgozni akkor az meg érződik az életem bármely más területén is,mondjuk legjobban a párkapcsolat terén.Igen is fontos az hogy az ember hogyan megy be dolgozni,megkeserdve vagy pedig dalolászva fütyörészve,egy olyan ember aki utálja amit csinál az nem fog dalolva és fütyörészve dolgozni menni,hanem egyfolyátban az óráját lesi hogy mikor szaladhat haza..

2012. aug. 29. 14:34
 25/42 anonim ***** válasza:
És mi van akkor ha valaki dalolászva boldogan jár be dolgozni, szereti a munkáját, viszont lesi az órát mert alig várja hogy hazamenjen és megölelje a gyermekeit?
2012. aug. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

ma 14:32


Nem szóltalak le csak elomdtam a véleményem,mert az írásod alapján az jött le hogy te utálsz dolgozni és menekülsz.Igen ha olyat csinálnál amit viszonylag szeretsz akkor nem menekülnél előle és a magánéletedben is bolgogabb lennél.Az hogy valaki karrierista az nem azt jelenti hogy munka mániás,aki karrierista az általában szereti azt amit csinál és ez kihat a magáéletére is,az már más kérdés hogy egy olyan ember akit undorral fog el a munka gondolata az hogyan tolerálja ezt.

2012. aug. 29. 14:40
 27/42 anonim ***** válasza:
Ma 14:28-as vagyok. Én szeretem a munkámat, szívesen vagyok a munkahelyemen, pozitívan tudom értékelni mind a légkört, mind a feladataimat.. DE van még 100 más dolog is, amit szívesen csinálok. És nem fogok lemondani róluk, ennyi. Pl. együtt lenni azzal, akit szeretek. (Tudom, tudom, társfüggő vagyok:))
2012. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:

ma 14:38


Az hogy aki lesi az óráját az undorral megy be a munkehyélre és ezáltal a közérzete is rosszabb és ez kihat a magáéletére is..tudom mert én is csináltam olyat amit utáltam és ez megérződött a magánéletemben is.Én még jobban dalolászva fütyörészve megyek haza és ölelem meg a gyerekeimet..

2012. aug. 29. 14:42
 29/42 A kérdező kommentje:

ma 14:42


Úgy látom elbeszélünk egymás mellett...nekem is van milió dolog ami fontosabb a munkánál.Az hogy valaki karrierista az nem jelenti aztt hogy a családját hanyagolnia kellene vagy bármely más hobbit esetleg.Ha olyan munkát végzel amiben sikeres vagy akkor a bőrödben is jobban érzed magad,pláne ha még jobban is keresel vele és a családodat támogatni tudod.A párkapcsolatok meg azért mennek tönkre sokszor mert pénzhiány van.Kérdem én..Melyik jobb?Pénz nélkül nyomorgoni és idegeskedni?Vagy pedig több pénzel kevesebb szabad idővel igaz de kiegyensúlyozottan élni?

2012. aug. 29. 14:47
 30/42 anonim ***** válasza:
70%

Még mindig nem értem miért baj hogy én utálom a munkám... én ilyen vagyok, más meg másmilyen. Mint mondtam szerencsére a férjem tökéletesen passzol hozzám, nincsenek ellentétek.

Nem vagyunk milliomosok, de nem is vágyunk rá. Nekünk így jó. És köszönöm, de maximálisan boldog vagyok, ezt álmaim munkája se tudná fokozni.

14:32

2012. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!