Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek, vagy hallottatok...

Ismertek, vagy hallottatok már olyan felnőttekről vagy gyerekekről, akiknek borzalmas, vagy kiábrándító, esetleg nevetséges neve van?

Figyelt kérdés

Fodrászomnak van egy ismerőse, és fodrászom mesélte, hogy a lányát Szárának nevezte el. Ugye Szara-így kell írni, meg anyakönyveztetni (állítólag). És a családnév meg Madár.

Most hogy néz már ki?


Madár Szara


De ismerek még Álmos Napsugarat, Fonnyadt Eperkét, valamint Halál Álmost is.

Hogyan lehet már az embereknek ilyen nevet adni, pláne amikor még a vezetéknév is rátesz egy lapáttal?


Szomszédunk is Ajándék-nak nevezte el a kislányát (nemrég született), mert az milyen aranyos név egy újszülöttnek. Ez oké, de az újszülött fel is nő egyszer....


Egyesek miért nem gondolnak arra, hogy a vezetéknévvel együtt röhejes vagy gáz név jön ki?


Vagy aki olyan nevet ad a gyerekének, ami cseppet sem különleges, inkább nevetséges. Volt Orália ismerősöm, ő Orsolyára változtatta 18 évesen a nevét. (meg is értem)....

Vagy itt látom kérdésekbe hogy milyen nevet akarnak adni a gyereknek : Hadúr, Barbarella, Atlanta stb...



Van ilyen nevű ismerősötök, vagy hasonló történetetek?


Miért kell ilyen neveket adni, pláne ha még a vezetéknév is "stimmel" hozzá?


19/L


2012. aug. 29. 14:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
84%
A férjem vezetékneve csak annyi hogy Ga. És még megkérdezte hogy miért nem úgy vettem fel a nevét né-vel.. Na jó ez csak vicc volt :) Mezei a családnév és Virág utána? Na az sem valami rossz.. :)
2012. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 A kérdező kommentje:

Gané...ezen felnevettem xD


De a Madár Szara.....madár kaki....oké, hogy a Szara (szárá) nőies név, meg h a szülőknek nagyon tetszett, na de azért.....


Ismerek családot Kuka vezetéknévvel....

2012. aug. 29. 15:20
 13/70 anonim ***** válasza:
19%

Engem nem érdekel,ha valakinek ilyen nevet adnak.Ha neki nem tetszik megváltoztathatja.Miért ítélkezzek én?

Legnagyobb hibája az idióta név legyen.Ha a páromat Földi Mogyorónak hívnák az sem érdekelne,mivel szeretem.Más meg le van tojva.

2012. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
72%

Erősen az a gyanúm hogy ez a Szára-sztori a kérdező kitalációja ugyanis minden nevet úgy kell anyakönyveztetni ahogy kiejtik, tehát ha Szárának ejtik akkor nem lehet Szara. Poénnak jó meg minden de ez kamu.


"egy lány a barátnőjét akarta lebeszélni arról hogy Oráliának nevezze a gyereket. A nő állította hogy szép nőies név, és épeszű ember nem a szopásra gondol ha meghallja."


A lehető legjobban ki akart cseszni a gyerekével és ehhez még az ilyen eshetőségekre is gyártott magyarázatot miszerint "ha te az Oráliáról az orális szexre asszociálsz akkor te vagy a hülye". Na persze, most őszintén: van itt egyáltalán olyan ember akinek nem az orális szex mint kifejezés jutott először eszébe erről a névről? Akkor mi most mind hülyék vagyunk, csak anyuka helikopter? :D

2012. aug. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 A kérdező kommentje:
Nem kamu. Szárának ejtik, de Szarának kell írni, meg is nézték.
2012. aug. 29. 15:25
 16/70 anonim ***** válasza:
62%

Nekem az egyik ismerősöm kislányának Kisanna a neve. Oké ,most még kicsi aranyos. De mi lesz majd felnőtt korában, szerintem idétlenül hangzik majd.


A másik egy idősebb ismerősünk ő Major Anna, de az itt felsoroltakhoz képest az még egész elfogadható...

2012. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
26%
Olyan nevet ad a szülő ami neki tetszik,hogy az másoknak nincs ínyére az a kutyát nem érdekli mert semmi közük hozzá és jobb ha a maguk dolgával foglalkoznak. Amúgy minden csoda 3napig tart és egy különleges nevű embert sokkal jobban megjegyeznek mint egy tucatnevűt. Eleve egy bemutatkozásnál sokkal érdekesebb egy Földi Eper nevű nő mert aranyos és ha a hozzá tartozó csaj is az és poénnal kezeli a dolgot nyert ügye van.Gyerekkor felett meg csak a primitív buta emberek gúnyolódnak egy néven, az ő véleményük meg csak a saját köreikben számít.
2012. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 A kérdező kommentje:

"Olyan nevet ad a szülő ami neki tetszik,hogy az másoknak nincs ínyére az a kutyát nem érdekli mert semmi közük hozzá és jobb ha a maguk dolgával foglalkoznak. Amúgy minden csoda 3napig tart és egy különleges nevű embert sokkal jobban megjegyeznek mint egy tucatnevűt."


Mint említettem, ismerősöm aki Orália volt, nevet változtatott 18 évesen, mert már annyira elege volt a gúnyolódásból, csúfolódásból. A gyerekek és a tinik kegyetlenek tudnak lenni, ilyen nevekkel viszont rendesen tönkre lehet tenni valakinek az életét.

Oké, hogy semmi közük hozzá, ebben igazad van, de az ált.iskolásoknak nem ez jön le először...

2012. aug. 29. 15:30
 19/70 anonim ***** válasza:
25%
Fekete Rózsáról hallottam eddig, ami érdekes.
2012. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
12%
Halál Álmosban azért kicsit kételkedem, szerintem nincs Halál vezetéknevű ember, de én személyesen is ismerek Petőfi Sándort, József Attilát és két Mezei Virágot
2012. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!