Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek, vagy hallottatok...

Ismertek, vagy hallottatok már olyan felnőttekről vagy gyerekekről, akiknek borzalmas, vagy kiábrándító, esetleg nevetséges neve van?

Figyelt kérdés

Fodrászomnak van egy ismerőse, és fodrászom mesélte, hogy a lányát Szárának nevezte el. Ugye Szara-így kell írni, meg anyakönyveztetni (állítólag). És a családnév meg Madár.

Most hogy néz már ki?


Madár Szara


De ismerek még Álmos Napsugarat, Fonnyadt Eperkét, valamint Halál Álmost is.

Hogyan lehet már az embereknek ilyen nevet adni, pláne amikor még a vezetéknév is rátesz egy lapáttal?


Szomszédunk is Ajándék-nak nevezte el a kislányát (nemrég született), mert az milyen aranyos név egy újszülöttnek. Ez oké, de az újszülött fel is nő egyszer....


Egyesek miért nem gondolnak arra, hogy a vezetéknévvel együtt röhejes vagy gáz név jön ki?


Vagy aki olyan nevet ad a gyerekének, ami cseppet sem különleges, inkább nevetséges. Volt Orália ismerősöm, ő Orsolyára változtatta 18 évesen a nevét. (meg is értem)....

Vagy itt látom kérdésekbe hogy milyen nevet akarnak adni a gyereknek : Hadúr, Barbarella, Atlanta stb...



Van ilyen nevű ismerősötök, vagy hasonló történetetek?


Miért kell ilyen neveket adni, pláne ha még a vezetéknév is "stimmel" hozzá?


19/L


2012. aug. 29. 14:50
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
71%
Pedig van ilyen név, persze ritka. Nem fogok győzködni senkit, idetolhatnám az ismerősöm adatlapját (Facebook) de nyilván nem adom ki az adatait.
2012. aug. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
81%

"Gyerekkorban a teljesen átlagos nevű gyereket is cikizhetik mert az poén ,mert fogszabályzós szemüveges alacsony magas kövér sovány eláll a füle pattanásos,vagy csak egyszerűen nem menő stb stb .Ez csak megerősíti az embert és megtanulja megvédeni magát."


Ha a teljesen átlagos nevűeket is cikizik a nevük miatt akkor miért kéne ezt még megnehezíteni egy Orália szintű névvel az általunk annyira szeretett gyerek számára?

2012. aug. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 A kérdező kommentje:

Halál vezetéknév igenis van !! A közeli faluba sok embernek ez a vezetékneve. :)

Nem tudom akkor hogy anyakönyvezték, akkor lehet csak második név lett, de Szara lett. Akkor lehet h a második neve lett a babának.


Fonnyadt Eperke pedig osztálytársam volt általános iskolában.

2012. aug. 29. 15:53
 34/70 anonim ***** válasza:
78%

Nekem volt egy évfolyamtársam, Rhecska volt a vezetékneve. Ezután tök mindegy szegénynek milyen utónevet adnak...


:-)

2012. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
53%
32es ,nem a nevük miatt cikizik őket hanem akármilyen külső vagy belső tulajdonság miatt amiről szintén nem tehetnek mint a nevükről sem.
2012. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
69%
nekem anyum Petronellának akrta elnevezni a féltestvéremet (az apa nem uaz), akinek az apukája sváb és a 7 betűből álló vezetéknevében mindössze 1 magánhangzó van. képzelhetitek, egy kis sejpítős-krákogós mássalhangzó-torlódás után benyögi még a keresztnevét, ami Petronella... sikerült lebeszélnem, de kb a terhesség 7. hónapjáig tartotta magát. nem is értem mi ütött belé, az édestesómnak és nekem is hagyományos, de szép hangzású nevünk van.
2012. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
100%

Van pár vicces nevű ismerősöm nekem is, de ezeket valahogy mindig poénra vettük és nem akadtunk fenn rajta. Egy csomó olyan vezetéknév van, ami már önmagában is vicces, de ez ugye adott, nincs mit tenni vele (jó persze meg lehet változtatni, de a keresztnevet is).

Egy olyan eset volt amikor hátrahőköltem, hogy na ez azért már meredek. És nem maga a keresztnév, mert oké mindenki úgy nevezze a gyerekét ahogy akarja, de egyszerűen olyan szintű kicseszés a kisfiúval, hogy az hihetetlen. Röviden, adott egy testi fogyatékkal született kisfiú, akinek EZÉRT az Achilles keresztnevet adták. Szerintem nagyon morbid.

2012. aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
17%

[link]


ez a hivatalos oldaluk

én se a Szara se a Szárá vagy bármilyen más variációt nem találtam.

2012. aug. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
40%
Szira és Szera viszont van. Nem velük kevered? :)
2012. aug. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 A kérdező kommentje:

Ezt nem értem. Láttam már más Szara nevű embert is, akkor ezt lehetséges, hogy második névként kapta.

Amúgy a Szira meg Szera se sokkal jobb...

2012. aug. 29. 17:00
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!