Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek, vagy hallottatok...

Ismertek, vagy hallottatok már olyan felnőttekről vagy gyerekekről, akiknek borzalmas, vagy kiábrándító, esetleg nevetséges neve van?

Figyelt kérdés

Fodrászomnak van egy ismerőse, és fodrászom mesélte, hogy a lányát Szárának nevezte el. Ugye Szara-így kell írni, meg anyakönyveztetni (állítólag). És a családnév meg Madár.

Most hogy néz már ki?


Madár Szara


De ismerek még Álmos Napsugarat, Fonnyadt Eperkét, valamint Halál Álmost is.

Hogyan lehet már az embereknek ilyen nevet adni, pláne amikor még a vezetéknév is rátesz egy lapáttal?


Szomszédunk is Ajándék-nak nevezte el a kislányát (nemrég született), mert az milyen aranyos név egy újszülöttnek. Ez oké, de az újszülött fel is nő egyszer....


Egyesek miért nem gondolnak arra, hogy a vezetéknévvel együtt röhejes vagy gáz név jön ki?


Vagy aki olyan nevet ad a gyerekének, ami cseppet sem különleges, inkább nevetséges. Volt Orália ismerősöm, ő Orsolyára változtatta 18 évesen a nevét. (meg is értem)....

Vagy itt látom kérdésekbe hogy milyen nevet akarnak adni a gyereknek : Hadúr, Barbarella, Atlanta stb...



Van ilyen nevű ismerősötök, vagy hasonló történetetek?


Miért kell ilyen neveket adni, pláne ha még a vezetéknév is "stimmel" hozzá?


19/L


2012. aug. 29. 14:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
69%
Édesanyám vezetékneve is Mezei, őt egy hajszál választotta el, hogy Virág legyen, de végül nagymamám meggondolta magát :)
2012. aug. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim válasza:
57%

Hara Kiri becézve...

Pénzes Frigyes

2012. aug. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
38%
találkoztam achilleusszal
2012. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
40%

Én elhiszem a "Szara"-t,mert én ismertem egy "Dájáná"-t.Így leírva :D

Ismerek egy Csák Ányos-t.Halál komolyan :D

Illetve egyik ismerősöm Nagy Viola Virág

Ismerek még egy Euniké-t. :D

És apum állítja hogy volt egy ismerőse,Vég Béla.

Egyszer a kórházban láttam egy Dr.Káposztás valakit!

Szegény persze nem tehet róla...de ilyen hülye vezetéknevet..félelmetes :D

Amúgy az én nevem sem átlagos.Egy ismert,a nép által eléggé utált embernek a nevét viselem :D Sokat szoktak rajtam szórakozni.

Amúgy sok szülő jópofának tartja az adott nevet.De bele sem gondol,hogy annak az embernek egy életet kell leélnie egy hülye névvel.

Állítólag szigorítani akarják ezt az egészt névadást.Pl ilyen neveket lehetett adni,hogy Felhő,de ha jól tudom,akkor ezt a nevet és hasonlóan cifra társait kivették a lehetőségek közül.

2012. aug. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
55%

Én is ismerek párat. Az egyik Kerek Alma. Az a vicces, hogy a lány tényleg úgy néz ki, mint egy kis érett, kerek alma...


A másik pedig Rajnai Roméró....és nem romák. A harmadiknak nem emlékszem a vezetéknevére, csak a keresztnevére, ő Gyopár volt. Szerencsétlen.

2012. aug. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
56%

A Szara akkor anyakönyveztethető így, ha az egyik szülő valami nemzetiségi.


Én ismertem Mészárost, ami egyébként normális név, csak hát sebész volt szegény... :D

2012. aug. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
56%
Ált. sulis osztálytársam Puni Ottó volt, ezt változtatta Punyi-ra.
2012. aug. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
56%
Teknőc Béla.
2012. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
64%
Az egyik ismerősöm barátnője Fekete Rózsa, az egyik fiúismerősöm vezetékneve Bugyi. De nem cikizték érte.
2012. aug. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
57%
2012. aug. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!