Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek, vagy hallottatok...

Ismertek, vagy hallottatok már olyan felnőttekről vagy gyerekekről, akiknek borzalmas, vagy kiábrándító, esetleg nevetséges neve van?

Figyelt kérdés

Fodrászomnak van egy ismerőse, és fodrászom mesélte, hogy a lányát Szárának nevezte el. Ugye Szara-így kell írni, meg anyakönyveztetni (állítólag). És a családnév meg Madár.

Most hogy néz már ki?


Madár Szara


De ismerek még Álmos Napsugarat, Fonnyadt Eperkét, valamint Halál Álmost is.

Hogyan lehet már az embereknek ilyen nevet adni, pláne amikor még a vezetéknév is rátesz egy lapáttal?


Szomszédunk is Ajándék-nak nevezte el a kislányát (nemrég született), mert az milyen aranyos név egy újszülöttnek. Ez oké, de az újszülött fel is nő egyszer....


Egyesek miért nem gondolnak arra, hogy a vezetéknévvel együtt röhejes vagy gáz név jön ki?


Vagy aki olyan nevet ad a gyerekének, ami cseppet sem különleges, inkább nevetséges. Volt Orália ismerősöm, ő Orsolyára változtatta 18 évesen a nevét. (meg is értem)....

Vagy itt látom kérdésekbe hogy milyen nevet akarnak adni a gyereknek : Hadúr, Barbarella, Atlanta stb...



Van ilyen nevű ismerősötök, vagy hasonló történetetek?


Miért kell ilyen neveket adni, pláne ha még a vezetéknév is "stimmel" hozzá?


19/L


2012. aug. 29. 14:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
57%
Kolompár Leokádia über alles.
2012. aug. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
89%

Apám magas tisztségben dolgozott, gyerekkoromban néha cipelt magával munkával kapcsolatos helyekre is.

Egyik alkalommal egy rádióban kellett nyilatkoznia, bevitt a stúdióba. Lehettem 8-10 éves. Bemutatott az ott dolgozóknak. Amikor az egyik pasihoz értem, kezet fogtunk, bemutatkoztam, majd ő is:

- Szia, Retkes Béla vagyok.


Belőlem kitört a röhögés, apám meg villámló szemekkel nézett.

Utána leszidott, bár mondta, hogy őt is csak a 40 éves élettapasztalata mentette meg a kibukó röhögéstől, így tudott pókerarccal bemutatkozni.


Illetve volt egy osztrák üzletfele-barátja, akinek a vezetékneve Lofink volt. Hát, őt se volt egyszerű magyaroknak röhögés nélkül bemutatni...

2012. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
82%

FB-on éppen most botlottam bele egy felhívásba, hogy valaki talált egy fényképezőgépet és a fotók alapján keresi a tulajdonost. Az úriembert Mikorka Kálmán-nak hívják.


Azt hittem vicc, de megnéztem az adatlapját és tényleg így hívják...

2012. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:

ügyfelekkel foglalkozom, hát olyan nevek vannak, h ihajcsuhaj :)


a Halál-t alig mertem kimondani, azt hittem elírás. volt Meleg, B.uzi vezetéknevű ember is, mondta h már fontolgatja a névváltoztatást.


ismerek egy srácot, akinek Erdei a vezetékneve. állítólag a szülei eredetileg a Farkas nevet akarták neki adni, aztán születésekor megkegyelmeztek és végül Vajk lett :D

2012. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
Ismertem egy Meleg Katit, mindenki meleg kakinak hívta. Szerintem a legjobb: Lakatos Rómeó Kombinó...emlékeztek a Fábrí show-ban volt :D :D Amúgy vannak szépek is, pl. Égető Napsugár. Nekem tetszik.
2012. aug. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
77%

Vörös Rózsa, Kasza Blanka, Kasza Nova


én azt szeretem mikor a név hallatán teljesen más ugrik be mint mikor meglátjuk az embert


pl ha valaki egy kis vézna 160 cm-es fiú és az a neve hogy Herkules


anyának egyik munkatársa Hanc .... és megkérte hogy nehogy Hanc úrnak nevezzék :)

2012. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:

ja és ismertem olyan csajt akinek a családneve Punczi volt, de azt is megváltoztatta mert csúfolták


előző válaszoló

2012. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
63%
Ondó Zsolt. Egy listán láttam, ahol vizsgaeredmények voltak feltüntetve. Imádkoztam, hogy ne hívjanak be még vagy 5 percig, mert sírtam a röhögéstől.
2012. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:

Ismerek egy Pap Ritát.

Az ember akarva,akaratlanul is azt hallja hogy paprika.

2012. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
37%
Most látom csak,mégis miért lettem leszavazva?Mert trollkodás nélkül a válaszoltam?Mert neveket írtam,amelyeket a kérdező kért?Nem értelek titeket...
2012. aug. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!