Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ilyen helyzetben...

Mit csináljak ilyen helyzetben a férjemmel? Mi lenne helyes?

Figyelt kérdés

Nyelvet tanul (segítek neki), de valamiért be van tojva a kommunikációtól. Mondtam neki, hogy ha valamit nem tud,akkor tessék mutogatni, körülírni, a kommunikáció nem csak beszédből áll.


Van egy nagyon jó barátunk, aki itt élő külföldi, magyarul alig beszél. Nagyon kedves, türelmes srác. Mondta, hogy ő szívesen beszélget a férjemmel, lassan, tagoltan és türelmesen megvárja, hogy a férjem válaszoljon.


Most pont segíteni kellett neki egy-két dolgot venni a lakásába - szakmailag ehhez a férjem is ért igazán. Miután egész nap engem kért meg a fordításra és nem volt hajlandó megpróbálni kommunikálni, kifogással leszakadtam tőlük és hazajöttem, hogy legyen helyzetben és legyen rákényszerítve a kommunikációra.


A férjem azóta öt percenként hivogat, hogy ezt-azt mondjak meg a srácnak. Amin kiakadtam: "Mondd meg neki, hogy van fúrógépem, holnap felfúrom a polcot"


Mondtam neki, hogy bakker, ott álltok a polc mellett, csinálj úgy, mintha fúrnál, aztán mutasd fel, hogy neked van ilyen (a "nekem van" szerkezetet ismeri), utána a polcra és mondd, hogy "holnap megcsinálom".


De már a tizedik ilyen miatt hív fel, már a srác is mondta, hogy bakker, nyugodtan activity stílusban is mehet, ő nagyon szívesen segít a nyelvkörnyezettel (ami most éppen ő és a vele egy nemzetiségű barátja).

A fúrásos dologról amúgy kiderült, hogy ő közben megértette, hogy mit akar a férjem.


Hogyan kezeljem ezt? Ne vegyem fel és hagyjam "szenvedni" velük (amúgy rettentően kedvelik egymást, tehát ilyen gond nincs), vagy továbbra is tolmácskodjak telefonon?


2012. aug. 29. 18:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
és barátainkkal is angolul levelezek, skype-beszélgetéseket folytatok. azóta.
2012. aug. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nyolcadik vagyok, köszönöm a tippeket! :)
2012. aug. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
TErmeszetes az izgalom, viszont a legjobb megoldas, ha legkozelebb egy szotart visz magaval pl., jo otlet a barattal valo tarsalgas, de a szotar is segiteni fog, ezert mindig legyen nala, igy a szavakat is konyebben fogja megtanulni, mivel furogep, ez nem nagyon fordul elo a nyelv leckekben pl.
2012. aug. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
szivesen, sok sikert :)
2012. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Bútor- meg szerelvényboltokba rohangálnak, úgyhogy ott hülyén nézne ki egy szótárral a hóna alatt :)


Kezdek reménykedni, már fél órája nem hívott...

2012. aug. 29. 19:09
 16/22 A kérdező kommentje:

Ilyen helyzetben nem is pártolom a szótárt, mert a kommunikáció lényegét zárja ki.

Ha nem tud egy szót, akkor írja körbe vagy mutogassa el.


Az említett barát magyarul tanul, néha kéri, hogy váltsunk magyarra (kb egy szinten van a nyelvtudásuk, az ő magyarja és a férjem angolja). Ilyenkor ő is mutogatja azt, amit nem tud megnevezni, vagy összetákol egy mondatot, amivel körülírja.

Ezzel is próbálta bátorítani a férjemet, hogy ha egyszer is kinevetné az angolját, akkor őt is kiröhögheti a magyarja miatt.


Erre próbálom a férjemet is bátorítani. A srác a zuhanycsövet nem tudta magyarul (gégecső egész pontosan), de megoldotta:

- Ez...víz jön (mutatja, hogy zuhanyozik)..hosszú ez, víz bele és ki a vége. De nem vége, víz jön, OTT! Fal nem, vége nem...víz megy!


Hát nyelvtanilag csapnivaló, de azonnal megértettük, hogy a zuhanycsőről van szó.

2012. aug. 29. 19:15
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
Én is ilyen vagyok, minta férjed. Szerintem hagyd békén, mert nagyon durván bánsz vele.
2012. aug. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Békén is hagyhatom, csak jelenleg nem tud munkahelyet váltani, mert a szakterületén mindenhol feltétel a nyelvtudás, illetve két év múlva diplomázik és KÉT nyelvből kell szakmai nyelvvizsga a diplomához.

Szóval nem a saját örömömre "nyaggatom", neki is jól felfogott érdeke - és szeretné is, csak ilyenkor van betojva, ha beszélni kell.


Ha ez durva bánásmód, akkor hogyan csináljam? Ha nem mer megszólalni egy állásinterjún vagy a nyelvvizsgán, akkor ő jár rosszul.

2012. aug. 29. 20:03
 19/22 anonim ***** válasza:

Ha véletlen lemerülne a telefonod, vagy nem lenne vétel, az esetleg segitene.


Ha nem vagy elérhetö, akkor kénytelen lenne erölködni.


De a tipp a filmnézéssel is jó.

2012. aug. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Hazaért, a barátunk agyba-főbe dicsérte, végül már tényleg csak nagyon bonyolult helyzeteknél hívtak, amit tényleg nem tudott volna egyedül megoldani.

Azt mondta, hogy a kezdeti para után belejött, jót tett neki a kényszerhelyzet :)

2012. aug. 29. 21:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!