Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan ez a hatalmas önbizalom...

Honnan ez a hatalmas önbizalom a kismamáknál, a frissel szült anyukáknál, hogy ők mindenkinél jobban tudnak mindent?

Figyelt kérdés
Elképesztő,ahogy mindennap hallom, hogy csak ők tudják a legjobban, ha nem pontos időben eszik,alszik a gyerek már teljesen készen vannak/tisztelet a kivétel/úgy nem tud sétálni senki a gyerekkel mint az anyja, mesét se mondjon senki,mert még a végén függő lesz és mástól is elvárja, egyáltalán milyen alapon adhat ötletet,tanácsot egy idősebb. Illenék tudni,hogy a mostani anyukák MINDENT JOBBAN TUDNAK, velük senki ne okoskodjon. Néha még a dr. is lüke vagy a védőnő, ne akarja őt meggyőzni semmiről! Az övé csak az ővé a gyerek /jó esetben az apukáé is/ aki csak engedéllyel nyulhat csinálhat bármit a gyerkőccel, mert ha nem kérdezi meg, bizony meg is kapja a büntit. Egyszerüen nem értem. Nekem is van kettő, kicsit nagyobbak, de nekem ez a TÜNET kicsit új,mert ráadásul mindig fáradtak, álmosak és csak rájuk számithat a gyerek. Na ehhez szeretnék olyan hozzászólásokat, hogy az anyukákhoz tudjak felzárkózni és beszélgetni én is mint anyuka, nehogy kinos helyzetbe kerüljek a butaságommal és a nézetemmel.
2012. aug. 30. 09:54
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
75%

a pontos etetési, altatási idő azért fontos, mert egy nagyon pici baba 3 óránként felébred hogy egyen. amíg alszik, azalatt az idő alatt kell az anyjának mosni, főzni, takarítani, magát ápolni.

ha a kicsit idősebb gyereket rászoktatja hogy este 7-kor alvás, akkor meg talán a férjére is rá tud érni kicsit és nem lesz az hogy majd itt sír hogy jaj elhagytak azalatt a címszó alatt hogy nem törődök semennyit vele.

és nagyon fontos hogy a nagymamák is tartsák ezt mert elég egyszer engedékenynek lenni és hagyni hogy 11-ig fent ugráljon a gyerek, már borul a napirendje és lehet hogy csak hetek alatt lehet visszafordítani.

ez nem azért van mert az anyukák felvágnak hogy hú, én aztán mekkora szuper anya vagyok, hanem mert pontosan hogy nem azt akarják hogy minden percben a babára figyeljenek mert abba belediliznének.

és igen, én sem engedném hogy más módszerrel büntessék a gyerekemet. pl. ha azt szokta meg hogy elveszem tőle a játékát ha rossz akkor nekem ne verjen a hátsójára valaki önkényesen mert nem ehhez szokott és nem fogja megérteni vagy megrázóan éri ami nem feltétlenül jó neki!

és kíváncsi lennék amúgy, ki nem fáradt egy örökmozgó kisgyerek mellett...

nem, nincs gyerekem, de belegondolok a dolgokba

lehet lepontozni de szerintem te gondolkozol rosszul...mindegy, majd a Te gyerekedet máshogy neveled :)

2012. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
78%

Én attól kapok hülyét,amikor a szoptatós anyák kiosztják azokat az édesanyákat,akik valamilyen oknál fogva nem tudják szoptatni a gyereket. És emiatt lenézik őket,azt mondják,ők nem is igazi anyák... hülyét kapok az ilyen szuperanyuktól tényleg,főleg amikor a 2-3-4 éves gyereküket a mellükre veszik,azt hirdetve,hogy az anyatejes táplálás igenis még ebben a korban is fontos, és aki "eltaszítja" magától a 8 hónapos babáját,aki magától döntött úgy,hogy nem akar szopni,dögöljön meg...


Kérdező,azok a nők,akikről írtál,tényleg csak a kisbabát tudják sikerként elkönyvelni. Az anyaság csodálatos, de azt gondolom, hogy van egy határ,amin belül az okoskodás még helyes,és van,amikor már erőltetettnek hat.

2012. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 10 válaszoló, a tehéntejes marhaságról csak annyit, hogy igen valóban minden tejben van laktóz és igen mi is kaptuk, csak én nem mondhatom el, hogy semmi bajunk nem lett tőle. A férjem is kapta, meg is lett az eredménye, most ha megiszik egy decit, fél óra múlva rohannia kell a wc-re, és így van ez a tejtermékekkel is. Én még nem adok a lányomnak, mert szeretném, ha felnőtt korában megihatna majd egy kávét tejjel, anélkül, hogy előtte azt keresi hol a mosdó. De nyilván a saját gyermekednek azt adsz amit jónak látsz.

Bocsánat, ez már nem a kérdéshez tartozott.

5. Válaszoló

2012. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
73%
A 10 válaszoló kicsit a múltban ragadt :). Azért allergiás egyre több gyerek és felnőtt mert egyre több az allergén. Mindegy. A mai tej sem olyan, mint 30 éve, ezt is figyelembe kellene venni. Én 30 leszek lassan és allergiás vagyok a tejre kiskorom óta. Na akkor ez most hogy van? Egyébkén t a laktóz érzékeny az anyatejre is allergiás, de létezik laktózmentes tej és tápszár is, láss csodát!!
2012. aug. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim válasza:
68%
Onnan van ez a hatalmas önbizalom, legalábbis részemről, hogy mikor újdonsült anyaként 20 embert megkérdeztem vmiről és a 20. hegyi beszédet hallgattam végig, akkor dönthettem: vagy kifeszülök, vagy úgy csinálom ahogy jónak gondolom és mindenki tehet egy szívességet a hát szerintem...kezdetű mondataival.
2012. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

13!


Az úgy van, hogy minden gyerek rendelkezik azzal az enzimmel ami a laktózt bontja. Kivétel nélkül, különben (bár manapság már nem igaz) kiszelektálódott az évek során.


Mivel általában felnőtt emlős nem fogyaszt tejet, a természet ezt úgy találta ki, hogy a szoptatós időszak után minden állat, köztük az ember is elveszíti a laktózbontó képességét, hiszen nem lesz rá szüksége. (ahogy a csecsemőrmirigy is letűnik pl.)Na most az ember az egyetlen állat aki kitalálta, hogyan szerezzen felnőtt korában is tejet, de a tejfogyasztás evolúciós szempontból viszonylag fiatal tevékenység, így nem tudtunk hozzá megfelelően alkalmazkodni. Ezért ez úgy néz ki jelenleg, hogy van aki tudja bontani a laktózt van aki nem. Ez genetikai adottság, semmi köze a fiatalkori tejfogyasztáshoz. Aki laktózérzékeny az attól függetlenül az lesz, hogy kapott-e kiskorában tehéntejet. Az ázsiai népeknél gyakoribb a laktózérzékenység, ezért fogyasztanak erjesztett tejkészítményeket, de nem hinném, hogy ott több kisgyerek kap tehéntejet kiskorában mint itt. A skandináv népek között pedig a legritkább. A férjed genetikailag laktózérzékeny, nincs köze ahhoz, hogy régen tejet kapott és a gyereked is lehet az, akkor is ha most egy deci tejet sem lát.


Teljesen normális egyébként ha egy felnőtt nem bírja a laktózt, nem neki találták ki. A füvet sem tudom megemészteni, mert nem vagyok ló, sem nyúl.


Ezt kéne megérteni, nem csak a hülyeséget szajkózni.

2012. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy pont az ilyen laktózmentes tápszerek miatt nem működik manapság a természetes szelekció, ezért egyre több laktózérzékeny lesz., mert a gén fennmarad. Persze nyilván nem mondanám senkinek, hogy hagyja éhen halni a saját gyerekét, természetes, hogy nem, csak az összefüggésre szerettem volna rámutatni.
2012. aug. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
81%

A felnőttkori laktózemésztés képessége viszonylag régen alakult ki és kutatások bizonyították, hogy egymástól függetlenül egyszerre 3 helyen jelent meg a föld lakosságának körében ez a tulajdonság. A lakosság jóval nagyobb része tudja megemészteni, mint amennyi nem, tehát egy abszolút domináns és evolúciós szempontból előnyös tulajdonság. Tehát az nem normális, hogy valaki nem tudja megemészteni, csak vannak ilyen emberek, ez is genetikai sajátosság, de semmiképpen sem ez a domináns vagy ha úgy tetszik normális típus.

Laktózterhelés hiányában inkább elmúlik ez a képesség a gyerekkorban. Tehát ezért ilyen sok a laktózallergiás az utóbbi években.

Úgyhogy igaz, nem kéne hülyeséget szajkózni olyannak, aki még egy releváns cikket nem olvasott a témában.

2012. aug. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy meghallgatni meg lehet, betartani nem muszáj mások tanácsait. Mindenki dönt saját belátása szerint úgy, ahogy ő azt a gyerek szempontjából a legjobbnak látja.
2012. aug. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
0%
#11, talán ha elolvastad volna a kérdést, NEKI van gyereke. NEKED nincs. Így ne csodálkozz, ha valóban lepontoznak, mert csak kioktatni akartál valakit olyanról, amihez neked közöd sincs.
2012. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!