Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis mit reagáljak, ha a...

Mégis mit reagáljak, ha a párom így beszél velem?!

Figyelt kérdés

Most msn-en kommunikáltunk, mert a hétvégén nem tudtunk találkozni. Régóta együtt vagyunk, alapból nincsen probléma velünk szerintem, mert nagyon tudjuk szeretni egymást. Viszont olyan pitiáner dolgokon is képesek vagyunk összeveszni, hogy pl kit milyen műsor érdekel. Ma is így történt, ő nézte az xfaktort, én pedig teniszt. Közben ment az msn és rá is néztem, láttam írt, kérdezte néztem-e legalább a végét. Mondtam, hogy jobb dolgom is volt (tudja jól, hogy engem nem kötnek le az ilyen jellegű műsorok, sokkal inkább nézek egy filmet, vagy játszom vagy bármi egyéb...). Erre fel elkezdte írkálni, hogy mennyire gáz az én hozzáállásom, hogy ennyire közömbös vagyok az ilyen műsorok iránt és kezdte azt sújkolni, hogy én milyen különc és szánalmas vagyok. Neki egyébként ez a mániája, hogy ha engem valami olyan nem érdekel, ami őt viszont igen, akkor egyből azt mondja, hogy én felsőbbrendűnek képzelem magam - holott baromira nincs így, csak szimplán nem tudnak érdekelni az ilyen műsorok/témák és ezt vállalom is. Nos, úgyhogy én visszakérdeztem, hogy mégis mitől vagyok szánalmas és különc, amire az alábbi szöveget kaptam:


"különb szarnak tartod magad mert te federert néztél. idióta állat öntelt beképzelt "sííííííp, síííííííííííp, síííííííííííííííííííp, síííííííp" vagy. gyökér az anyád, te tajparaszt szidkozódós köcsög. nő létedre akkora tuskó vagy. sokat fog szájbabaszni a leendő akárkid

tömören ennyi"


Totál les.ggeltem ettől a reakciótól, mivel eleve más szitokszót nem is mondtam RÁ, csak hogy gyökér (amiért szánalmasnak titulált). A többi negatív megjegyzésem csak a műsorra vonatkozott, pl hogy mennyire lesz.rom vadidegenek érzelmeit, hogy ő most bőg a színfalak mögött, mert nem jutott tovább stbstb.

Nem is reagáltam, cska kiléptem, de megmondom őszintén nem tudom, hogy hogyan kellene most kezelnem ezt a helyzetet. Abszolút nem érzem jogosnak és megérdemeltnek, hogy ő így beszélt velem. És tényleg baromira elegem van abból, hogy az eltérő ízlésem miatt állandóan kikezd és jön azzal, hogy én képzelem magam felsőbbrendűnek - holott ő néz le amiatt, hogy engem nem érdekel az ő sz.rja....


2012. szept. 1. 22:37
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
45%

Igazából egy kicsit azt érzem, hogy ez olyan zsák a foltját helyzet.

Pl. ha ez így zajlott le, hogy a párod kérdezte, hogy nézted-e az x-faktor végét, te meg közölted, hogy jobb dolgod is volt, ez már eleve egy beszólás részedről.

Lehetségesnek tartom, hogy azért mondja neked, hogy felsőbbrendűnek érzed magad, mert ezt érezteted vele.

Nekem pl barátnőm (barát barátnőm) néz ilyeneket, hogy Való Világ, meg olyan sorozatok, amiket én nem bírok. Tudnék mondani ezekre jelzőket, de nem teszem, mert sem a szereplőket nem akarom minősíteni (semmi jogom hozzá), sem pedig azt nem szeretném, hogy esetleg úgy érezze, hogy ezzel őt minősítem. Mert nem.

Annyit mondok, hogy nem szeretem, nem bírom, nem nézem. Ennyi.

Szóval, gondoltál már arra, hogy amikor a műsort minősíted, ezzel úgy érzi a párod, hogy őt minősíted?

2012. szept. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Időpont ma 17:53


Nagyon tévedsz. Ebben semmi provokáció nem volt, de főleg minősítés nem.

Aztán meg a csávó kezdett el bunkóskodni utána.


33F

2012. szept. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
#32: Te ott voltál?
2012. szept. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:
Leírtam a szituációt, hogy hogyan történt. Lehet, hogy ő leszólásnak ítélte meg, de könyörgöm, erre akkor is így kell reagálni? Ha én le is szólok egy neki tetsző műsort, ilyen jelzőkkel kell illetni engem?
2012. szept. 2. 18:45
 35/38 anonim ***** válasza:
12%
Gondolom nem most először hangzott el tőled, hogy leszóltad a műsorát, amit ő úgy vehetett, hogy őt minősíted. Nem védeni akarom, csak ez szerintem egy egész logikus lehetőség, és így talán megvan a viselkedésének az oka. Ami nem menti fel, de elindulhatsz valamerre. Lehet, hogy ő 7 éve nem azt hallja, hogy milyen a műsor amit néz, hanem hogy milyen ő.
2012. szept. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
94%

30-as vagyok. Akkor sem értem, hogy miért kell szaros Tv műsorokból vitát kreálni. El kell fogadni azt, amit a másik néz, szeret. Nálunk ebből sosem volt vita, eszünkbe se jutott, hogy beszólogassunk emiatt egymásnak. Sőt!Sokkal nehezebb dolgokban is kiálltunk egymásért inkább, mint hogy egymást oltogatjuk.


Én sem tűrném el egyébként, hogy a párom ilyet mondjon

2012. szept. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

A párod egy utolsó senki. Te meg egy hülye.


Remélem nem sértettelek meg nagyon.

2012. szept. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Valaki azt írta, hogy már megfojtotta volna, ha ilyeneket mondott volna a...Szerintem csak itt a gyakorin mer nagyarcoskodni ezzel a mondatával mert ha a valóságban tényleg megtenné, legalábbis cssk próbálkozna vele a törvény bünteti ám a gyilkosságot. Viszont ha valóban megkísérelné ezt a megfojtásos cselekményt, annak csak azt mondom, hogy azért ezzel a kijelentésével vigyázzon, mert bizony nagyon, de nagyon könnyen elsülhet a dolog fordítva is ám!.

Tehát hölgyek: Ne erölködjünk, mert a dolgok vehetnek más irányt is. Szerintem it egyesek a bolhából csinálnak elefántot, ahogyan a kérdező is.

2019. jan. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!