Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ferjem lanya ultra rovid...

Ferjem lanya ultra rovid shortban jott templomba velunk, mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Egy rokonunk keresztelojere voltunk hivatalosak a templomba. ELmentunk a ferjem 15 eves lanyaert a baratja hazaba es amikor kijott ledobbentem mert olyan rovid volt a rovidnacija hogy a feneke alja kilatszott! Beszallt az autoba es ennyitt mondott az apjanak: Mi ez a nezes??

Nem szoltam semmit csak dobbenten ultem. A ferjem nem szolt semmit vissza a lanynak es engem a terdemen meglokott hogy nehogy valamit szoljak!

OIdaertunk a templomhoz a ferjem parkolot keresett es en nem birtam mert duhos voltam es szegyelltem hogy ilyen ruhaba fog megjelenni a rokonsag elott. Azt mondtam neki:

"Tudtad hogy ide jovunk miert nem tudtal berakni magadnak egy hosszu nadragot a taskadba ha tudtad a baratodnal leszel? Az apad osszes rokonsaga itt van, fontos neki hogy mutatkozol es szegyenbe hozod ot, es engem a kinezeteddel! Azt hittem okosabb vagy attol hogy ilyet csinalj!"

Szegyeltem magam es legszivesebben azt kivantam ne lettem volna ott. Sajnaltam a ferjem hogy a lanya igy mutatkozott, tudom szegyellte magat.. De szova sosem tenne neki mert fel tole hogyan reagalna a lanya. Miota ez tortent a lanya nem beszel vele, nem jon a telefonhoz ha hivja, es a ferjem engem hibaztat mert szova tettem a dolgot es hatalmas veszekedes is kerekedett belole.

Ugy erzem nem all mellettem a neje es gyerekei anyja mellett. Nem erzem ugy hogy nem kellett volna szova tennem a lanynak mert nekem kellett bevonulni vele a templomba es legszivesebben elsullyedtem volna. Nem hiszem hogy az amit mondtam neki alaptalan vagy durva lett volna.

Ti mit gondoltok errol es hogyan reagaltatok volna?


2012. szept. 2. 20:37
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
53%

17 éves lány vagyok, nagyon ritkán járok templomba, alapból nem foglalkoztat a vallás, az egyház meg mégúgyse'. És ha őszinte akarok lenni, a mai világban már nem olyan nagy ügy az ilyen rövid rövidnadrág.

Másrészről meg, nekem tuti szólt volna anyu még indulás előtt, hogy én abban nem mehetek, mert nem illik, és én ezt szó nélkül elfogadom. Ha a lány nem járt olyan gyakran templomba, honnan tudná, hogy oda mi illő, főleg ha ilyen kis butuska?!:)

Most elmondtad neki, legközelebb meg majd szépen kirakod a kocsiból. Elkényeztetett lányka, gondolom apuka mindent megad neki, mert nem lehet vele eleget.

Azt javaslom, inkább ülj le a férjeddel, és vele beszéld meg, hogy nem csak azzal tudja kimutatni a szeretetét, ha mindent megenged a lányának, itt következetes nevelésre van szükség, ami azt jelenti, hogy ha nem veszi fel a telefont, hát nem hívja fel többet, főleg, ha jogtalanul sértődött meg.

Apukának, meg az exfeleségnek is tartani kéne a kapcsolatot legalább a gyerek miatt, hogy ne legyen ilyen buta kis p.csa, és vigye valamire az életben...

2012. szept. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:

en nem pontoztalak le 26-os, senkit nem pontoztam se le se fel.

Azzal viszont nagy szivesseget tennel anyadnak ha elfogadnad a "pasijat" Gondolj bele: van egy ferfi aki vele van, es szereti ot! aki neki boldogsagot ad. Nem kivanom neked hogy valaha a jovoben ilyen helyzetbe kerulj.

2012. szept. 2. 22:23
 33/47 A kérdező kommentje:

31-es. Nem buta O jol tanul, ezert is mondtam neki: "azt hittem okosabb vagy attol hogy ilyet csinalj" Templomba is jart eleget hisz oltar lany volt evekig!

Az igaz az apja elhalmozza ot. Az anyja is hiszen milliokat keres es egy biztositasi ceg igazgatoja!

Viszont az igaz egyikuk sem ul le vele megbeszelni dolgokat komolyan.

2012. szept. 2. 22:29
 34/47 A kérdező kommentje:
ami pedig a kovetkezetes nevelest illeti, nem gondolod hogy tul keso lenne most elkezdeni a szulei szamara? 15 evesen?
2012. szept. 2. 22:33
 35/47 anonim ***** válasza:
84%
Csak mert jól tanul, lehet simán buta.
2012. szept. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
55%

15 éves, én azt sem értem miért nem lehet ezt elfogadni tőle? Majd kinövi. Melyik 15 éves nem lázad valamilyen formában? Volt egyáltalán bárki rajtad kívül, aki felháborodott ezen?

Legközelebb ha templomba mentek valaki nézzen rá előtte, vagy ha a barátjától jön, vigyetek neki hosszúnadrágot.

Bolhából elefánt.

2012. szept. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
24%

Hát, ez ultra ciki! Felháborító, ilyen viselkedést! Nem is találok szavakat. Mielőtt még valaki azt hinné, hogy bigott vallásos vagyok, nem vagyok hívő, meg sem vagyok keresztelve, de ez undorító tiszteletlenség, így menni egy templomba.

Én sem hagytam volna szó nélkül, az biztos. A férjed majd megbékél, ha netán valami miatt kevesebbet menne a lánya hozzá ezután, az nem emiatt az ügy miatt lesz, ne aggódj. Ha amúgy nem szoktál neki szólni dolgok miatt, akkor e miatt az egyetlen kioktatás miatt nem dől össze a ház.

A férjedet sem értem, inkább jól leszidta volna ő is a lányát, nemhogy még sopánkodik a történtek miatt, jó hogy nem már őt sajnálja.


Hogy mit tettem volna? Gondolom a férj rokonának keresztelője volt, így tehát mentem volna a férjemmel együtt, meg a kis agyatlan taknyossal. De én is égtem volna, mint a rongy. Ezt a szégyent, te jó ég! Mint egy utcalány.

Azonban ha az én rokonom keresztelőjéről lett volna szó, nem engedtem volna, hogy ott legyen ilyen ruhában. Így járt. Velem nem vonult volna, az biztos. De a templomba sem jöhetett volna be.

2012. szept. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
61%

Az a nagy helyzet, hogy én már előző napon szóltam volna a lánynak (az apja helyében), hogy milyen öltözékben jelenjen meg.

Mondjuk azt sem értem, hogy milyen szülő az, aki nem MERI megmondani a kamasz gyerekének, ha valami nem tetszik neki.

2012. szept. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, egyébként hívő a lány, vagy csak valamiféle családi elvárások, szokások kapcsán került kapcsolatba a templommal?

No, mert én kb. azt mondtam volna az apja helyében, hogy "ez egy egyházi esemény, ha nincs kedved, ne gyere, semmi gond, ha jönni akarsz, akkor viszont öltözz fel úgy, ahogy az adott vallási közösségben szokásos"

2012. szept. 3. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
68%
Én sem vagyok hívő, de aki templomba megy, az öltözzön fel a helyzetnek megfelelően. Mivel a kisasszonka előtte járt már templomban, így tudnia kellett volna, hogy miben illik vagy nem illik ott megjelenni.
2012. szept. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!