Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ferjem lanya ultra rovid...

Ferjem lanya ultra rovid shortban jott templomba velunk, mit kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

Egy rokonunk keresztelojere voltunk hivatalosak a templomba. ELmentunk a ferjem 15 eves lanyaert a baratja hazaba es amikor kijott ledobbentem mert olyan rovid volt a rovidnacija hogy a feneke alja kilatszott! Beszallt az autoba es ennyitt mondott az apjanak: Mi ez a nezes??

Nem szoltam semmit csak dobbenten ultem. A ferjem nem szolt semmit vissza a lanynak es engem a terdemen meglokott hogy nehogy valamit szoljak!

OIdaertunk a templomhoz a ferjem parkolot keresett es en nem birtam mert duhos voltam es szegyelltem hogy ilyen ruhaba fog megjelenni a rokonsag elott. Azt mondtam neki:

"Tudtad hogy ide jovunk miert nem tudtal berakni magadnak egy hosszu nadragot a taskadba ha tudtad a baratodnal leszel? Az apad osszes rokonsaga itt van, fontos neki hogy mutatkozol es szegyenbe hozod ot, es engem a kinezeteddel! Azt hittem okosabb vagy attol hogy ilyet csinalj!"

Szegyeltem magam es legszivesebben azt kivantam ne lettem volna ott. Sajnaltam a ferjem hogy a lanya igy mutatkozott, tudom szegyellte magat.. De szova sosem tenne neki mert fel tole hogyan reagalna a lanya. Miota ez tortent a lanya nem beszel vele, nem jon a telefonhoz ha hivja, es a ferjem engem hibaztat mert szova tettem a dolgot es hatalmas veszekedes is kerekedett belole.

Ugy erzem nem all mellettem a neje es gyerekei anyja mellett. Nem erzem ugy hogy nem kellett volna szova tennem a lanynak mert nekem kellett bevonulni vele a templomba es legszivesebben elsullyedtem volna. Nem hiszem hogy az amit mondtam neki alaptalan vagy durva lett volna.

Ti mit gondoltok errol es hogyan reagaltatok volna?


2012. szept. 2. 20:37
1 2 3 4 5
 41/47 harleynagyi ***** válasza:
60%
15 eves most van abba a korba hogy lazad es bizony nem neked kellet volna szolni ha nem az Apjanak ,egyszeruen aztmondani hogy menjen visszza es oltozon fel korulmenyekhez illoen ...De biztos vagyok ezel akarta mutatni hogy Ot menyire nem erdekli a csaladi ossze jovetel .Tipikus elkenyeztetett kolyok .
2012. szept. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
68%

Azért a tizenéves lázadásra hivatkozni és azt mondani erre, hogy normális....hát nem is tudom. Én is lázadtam tizenévesen, ha meglátom az akkor készült képeket néha még én is elcsodálkozom, hogy miket voltam képes felvenni, de tisztában voltam az alapvető illemszabályokkal. Nem azt mondom, hogy felöltöttem a "szende szűz jelmezem" ilyen eseményekre, mert korántsem, de akkor is volt annyi eszem, hogy a helyzethez, alkalomhoz illően hosszabb, többet takaró ruhában jelenjek meg. Én sem vagyok kifejezetten vallásos, de a szüleim megtanítottam arra, hogy hogy illik templomba menni.

Nagyon béna dolognak tartom a "hagyjunk mindent a gyerekre" hozzáállást. Meg ilyenekkel takarózni, hogy hőség van? Hát senki nem mondta, hogy vegyen bundabugyit meg nagykabátot, nem hiszem el, hogy nincs egy lenge ruhája/szoknyája/nadrágja amiből nincs ki a feneke. Ennyi erővel majd elmegy vizsgázni nyáron fürdőruhában és még a tanár lesz a k.csög aki megbuktatja, mert nem hagyják érvényesülni? Akár mennyire fáj is, vannak bizonyos illemszabályok, amiket jó lenne betartani. Nem hiszem, hogy a kis lelkivilága azért fog összeomlani mert egyes helyekre normálisan fel kell öltözni. Vagy ha mégis, akkor eléggé megszívja, mert lesznek még olyan helyzetek az életében amikor tisztességesen kell megjelenni. És lehet akkor is mindenki más lesz a hibás, aki nem érti meg, meg ilyen földhözragadt, meg elnyomó de végső soron nem az jár rosszul aki arra a fél-egy órára normálisan felöltözik, hanem aki nem bír viselkedni.

2012. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
39%
15 éves... Olyan korban van, amikor lázad, feszegeti a határait, érzékenyen reagál... Nem kellett volna így felöltöznie a templomba ez tény és való. Na de neked tényleg nem sok jogod van leszólni, mivel te lényegében senkije nem vagy... Én is mérges lennék, ha apám nője beszólna valami miatt. Maximum az apjának lett volna joga szólni neki, ő megtehette volna, sőt meg is kellett volna, normális hangnemben elmagyarázni, hogy ne így jöjjön templomba. De neked nem kellett volna szerintem se belefolynod. Amúgy meg az egész nem egy eget rengető tragédia, szóval ilyen hatalmas ügyet sem kéne eleve csinálni belőle...
2012. szept. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
56%
Én visszaküldtem volna, hogy vegyen fel magára valami rendes ruhát. Nem feltétlen azzal a szöveggel amit te mondtál, hanem azzal hogy "Tisztában vagy vele, hogy a templomba nem lehet, ha fedetlen a vállad és a térded?" Máskérdés, hogy be lehet menni, mert az ember azt csinál, amit akar, csak nagyon nagy tiszteletlenség. Na mindegy, én ezzel a mondattal vissza is küldtem volna, hogy öltözzön át.
2012. szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
9%

Hát ha én pap lettem volna kizavartam volna.. de komolyan!

Ez az Ő szégyene... de persze a tiéd is mert minden amit a gyerek csinál a szülő is benne van...

2012. szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
75%
Én felajánlottam volna neki, hogy adok egy hosszú nadrágot, ha neki nincsen, de ha nem fogadja el, az ő dolga. Ennyi idősen már saját magát minősíti. És legközelebb ne te cseszd le, hanem az apja, mert csak tőle fogja elfogadni. Te csak a mostoha vagy.
2012. szept. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
24%
A te rokonod keresztelője volt vagy a férjedé?
2012. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!