Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyet értetek azzal a mondássa...

Egyet értetek azzal a mondással, hogy ha nem tudja nem fáj?

Figyelt kérdés

Valami van benne. Nem biztos, hogy jobb a páromnak, házas társamnak, ha megtudja az igazat!

Gondolom itt megcsalásra, hiszen attól még szerethetem, de tisztelem annyira, hogy ne tudja meg, hiszen fájna neki, és az nekem is.



2012. szept. 16. 21:24
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

"ő a fontosabb saját magamnál"

Ez nem kicsit szar és paradoxon duma egy megcsalás után.

2012. szept. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
83%

"ha megtudná fájna neki, amiben én is bele halnék"


Ha szereted akkor megmondod neki hisz tudni akarná (ugyan ki ne akarná tudni ha megcsalták?). Ha tényleg ő a fontosabb neked akkor ezért még a "bele halnék" fájdalmát is vállalod!

2012. szept. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag igaz, persze...de én ki nem bírnám, hogy ha már így keresztülsz.rtam a kapcsolatunkon (hamarosan házasságunkon), hogy a szemébe nézzek. Eltűnnék azt hiszem, miután megmondanám, hogy nem lehetünk többé együtt.

DE ezt soha nem tenném meg azzal az emberrel, akit a legjobban szeretek.


24N

2012. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor megcsaltam az exem akkor már nem volt mit menteni. Szakítás követte 3 napra rá. Nem mondtam el neki, mert felesleges lett volna. Én csak akkor tudok más férfira úgy nézni mikor már nem szeretem a párom és nekem furcsa ha valaki nem így érzi/látja.
2012. szept. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
76%
Kanyarodjunk el a megcsalástól.... szóval van benne valami, olykor igaz ez a mondás... nekem is vannak olyan "kegyes hazugságaim", "kegyes titkaim", amiről nem muszáj tudnia, mert csak kellemetlenül érezné magát és ezen rágódna hónapokig. Azzal, ha elmondanám, max csak az én lelkemen könnyítenék, mert nem enne meg belülről, nem emésztene fel, de attól neki rosszabb lenne, így hallgatok.
2012. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
61%
Igaz ez a mondás, ha szeretsz hazugságban élni. Mert az igazság elhallgatása is hazugság. Legalább legyen benned annyi gerinc, hogy elmond, mit tettél. Onnantól viszont a párod döntése, hogy van-e közös jövőtök vagy kirúg. De ha te gyáván hallgatsz, az tutira megmérgezi a kapcsolatotokat.
2012. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
59%
Ez ám a szavak csűrése-csavarása! Az fáj a mamának ha megtudja, ezért titkolózol.Mert az ugye nem fáj neki ha megcsalod? Csak az, ha megtudja. Aha.
2012. szept. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
32%
Látom, még mindig szent emberek vannak itt. A való életben meg csalják egymást az emberek. Mindenféle lelkiismeret furdalás, megbánás, beismerés nélkül.:))
2012. szept. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy.


Én megcsaltam a páromat, igaz, csak egy csók erejéig, de hát az is megcsalás. Sosem tudtam volna magamban tartani, "amiről nem tud, az nem fáj neki" felkiáltással. Azonnal bevallottam mindent, és igen, nekem is baromi fájt mikor láttam, mennyire összetörtem ezzel. Heteken át beszélgettünk a dologról, vagy épp ordított velem (tegyük hozzá, jogosan), de végül megbocsátott.


Jobb lenne a kapcsolatunk? Nem. Én lettem jobb, eszembe nem jutna még egyszer ilyet tenni, és így megbántani. Ennek több mint egy éve, és még a mai napig rosszul érzem magam.És bár ő nem emlegeti, tudom, hogy ő nála sem lesz sosem teljesen elfelejtve.


Megbocsátani lehet, felejteni nem. És ha valaki ezt a dolgot lazán magában tartja, annak nem sok lelkiismerete lehet.

2012. szept. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
81%

"A való életben meg csalják egymást az emberek. Mindenféle lelkiismeret furdalás, megbánás, beismerés nélkül.:))"


Csak a magad nevében beszélj. Kösz.

2012. szept. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!