Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyet értetek azzal a mondássa...

Egyet értetek azzal a mondással, hogy ha nem tudja nem fáj?

Figyelt kérdés

Valami van benne. Nem biztos, hogy jobb a páromnak, házas társamnak, ha megtudja az igazat!

Gondolom itt megcsalásra, hiszen attól még szerethetem, de tisztelem annyira, hogy ne tudja meg, hiszen fájna neki, és az nekem is.



2012. szept. 16. 21:24
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
Nincs különbség. De a nem mondom el, az a nem mondom el, a mást mondok mint a valóság, az meg a hazugság. Megcsalás esetén tökmindegy, hogy nem mondja el, vagy hazudik ha rákérdeznek, g*ciség az így is úgy is. A hazugság meg, ami másik téma, elég árnyalt kérdés, főleg ha belekeverjük a "nem elmondás" fogalmát is.
2012. szept. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Csak nem értem miben különbözik a "kisebb" hazugság a "nagyobbtól"


A fájdalom/csalódás mértékében, amit maga után von. Nem olyan bonyolult.

2012. szept. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 Ilyent ***** válasza:

"A fájdalom/csalódás mértékében, amit maga után von. Nem olyan bonyolult"

Fájdalom/csalódás/lelki állapot/holdállás/düh/.....

Ezt 1-10 pontig csinálod.

Erre nagyon sok lehetőség van.

És ami számodra jelentéktelen az lehet hogy a párodnak nem az.

Mert nem mindenkinek egyforma az erkölcsi értékrendje.

Akkor most hogyan osztályzol mert nekem bonyolult de szerintem neked is.

2012. szept. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim válasza:
100%

33-nak:

Azert nem mindegy, hogy idd ki a bilit, vagy vidd ki a bilit. Abban igazad van, hogy a hazugsag az hazugsag, de azert vannak kulonbsegek. Pl. tegnap nyitva hagytam a kocsi ablakat, benne maradt a napszemuvegem es a navigacio. Hala Istennek senki nem lopott ki semmit, pedig mar egy masik kocsi allt mellettem, mint amikor leparkoltam. Ezt nem mondtam el a ferjemnek, mert szerintem kisebb veszekedes lett volna belole, tehat jobb ha nem tudja meg. De a lenyeg ott van, hogy ha meg is tudna, mert esetleg elmondanam neki, az nem sertene ot semmiben erkolcsileg. Az, hogy valamit elfelejtettem, azzal nem alaztam meg, nem tettem nevetsegesse stb. A megcsalas az egy mas dolog, hiszen azzal fajdalmat okozunk a masiknak, olyan fajdalmat, amin nem fog tudni egy konnyen tuljutni. Valahogy az a hazugsagon belul is mas lapra tartozik, mert egy embert(akit allitolag szeretek) emberi mivoltaban alazom meg. Tud rola vagy sem, akkor is ezt teszem vele megalazom....ez nem szep dolog!

A masik dolog a megcsalas elhallgatasaval az, hogy mi van ha megcsalod a parod, nem mondod el, te nemi beteg leszel attol akivel megcsaltad, es ezzel ot is megbetegited? Egyes esetekben(pl AIDS) komolyan veszelyeztetheted az eletet, mas betegsegek pedig meddoseget okozhatnak. Szerinted ezt ossze lehet hasonlitani egy artatlan kis hazugsaggal(elhallgatassal), amibe nem serul a parod se testileg se lelkileg?

2012. szept. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 Ilyent ***** válasza:
12%

Amit most te írtál példát az a skálátokon az 1-2-es szint.

Mi van akkor ha az exeddel találkozol és még leültök valahova beszélgetni vagy esetleg felmész hozzá a lakásra mert adni akar neked valamit ami nála maradt.

És tegyük hozzá a párod teljesen féltékeny.

Most ilyenkor elmondod vagy nem??? Kisebb hazugság mert nem történt semmi.

Ezzel már jelentősen belelehet gázolni a lelki világba.

Igaz nem úgy mint egy megcsalással. Vagy bevállalod a vitatkozást és azt hallgatod egy csomó ideig hogy biztos lefeküdtél vele.

Velem ez pont megesett. A dvd filmjeimet adta vissza.

Mikor hazamentem elmondtam a történetet.

Egy hétnél tovább hallgattam a sok hülyeséget.

Ha elmentem vagy hívtak egyből: Ki volt az??? Hova készülsz??? Megcsalsz??? Vár az a ku...??? A végén meguntam és nils holgersonosat játszottam vele.

2012. szept. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 Srapnel ***** válasza:
72%
Utolsónak: Onnantól, hogy így viselkedik és nem bízik benned, elvesztette azt a jogát, hogy a fent említett esetben ne hazudj neki. Mert ugye nem csak neki nem illik hazudni, de nem illik veszekedni és lelki kínozni a másikat ártatlan dolgok miatt.
2012. szept. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim válasza:

Kedves Ilyent!

Ha ebből ő ekkora patáliát csapott, ott lehet, hogy más gondok is vannak. Aki féltékenykedik a másikra, az bizalomhiányban szenved. Se magában se a párjában nem bízik. Ez szerintem legtöbbször nem ok nélkül történik. Lehet esetleg már máskor is adtál neki okot a féltékenységre(akár úgy is, hogy nem voltál a tudatában). Hidd el van ilyen, néha a férfiak tudnak úgy viselkedni, hogy az egy nőnek nem esik jól, de a férfi ez észre sem veszi.

2012. szept. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 Ilyent ***** válasza:
28%

Nem lett volna semmi baj ha nem mondom el.

És a mondás működik.

2012. szept. 20. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo te nem szeretet a parod. Ha szeretned nem csaltad volna meg es nem hagynad, hogy hazugsagba eljen. Becsapva, atejtve, megalazva stb stb...

Gondold magad a parod helyebe...!

2012. szept. 20. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim válasza:
100%
Ne tedd mással azt, amit magadnak sem kívánsz! Ha e szerint élsz, legalább tükörbe tudsz nézni.
2012. szept. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!