Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyet értetek azzal a mondássa...

Egyet értetek azzal a mondással, hogy ha nem tudja nem fáj?

Figyelt kérdés

Valami van benne. Nem biztos, hogy jobb a páromnak, házas társamnak, ha megtudja az igazat!

Gondolom itt megcsalásra, hiszen attól még szerethetem, de tisztelem annyira, hogy ne tudja meg, hiszen fájna neki, és az nekem is.



2012. szept. 16. 21:24
1 2 3 4 5
 21/48 Ilyent ***** válasza:
20%

A 18-as válaszadónak teljesen igaza van.

Papoltok itt mindenről mert ti törvénytisztelő szent emberek vagytok.

Senkinek nem okoztatok még semmi rosszat. Komolyan amikor olvasom jót nevetek hogy ezeket ti komolyan is gondoljátok.


Én egyet értek.

Csaltam már meg az egyik páromat mert nem volt vele jó a szex.

Akkoriban magánügyi problémái is voltak "nem miattam".

És nem akartam szakítani vele mert teljesen padlót fogott volna.

2012. szept. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
78%

Ja, neki nem is fáj, ha megcsalom, de én speciel hatalmasat csalódnék magamban, ha ilyesmire vetemednék. Nekem fájna. És normáliséknál úgy működik, hogy ha az egyiknek fáj valami, a másik is megérzi, meghalna a kapcsolat. Nem tudnék titkolózni, meg meg is érdemelném, hogy kiderüljön. A tiszteletről meg ne beszéljen az, aki hűtlen. Annyira kellene tisztelni a másikat, hogy ne csalja meg, onnantól kezdve vajmi kevés tisztelet, meg jóérzés lehet az emberben, hogy mással feküdt össze.

Lehet, hogy a másiknak jobb érzés hazugságban élni, de annyit minimum megédemel, hogy a megcsalás után legyen választási lehetősége: velem marad vagy kipenderít.


Lehet, hogy a férfiaknak könnyebben megy a szex és a szerelem különválasztása, de ugyan, miért fogjuk még mindig az állati ösztönökre az ilyesmit? Akarat meg tartás kérdése lenne az egész... Fel kellene fogni, hogy a párunkért áldozatokat kell hozni. Többek közt azt, hogy minden más lyuk bezárul.(és ugyanígy fordítva is.)

2012. szept. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%

Megcsalás téma: azokkal értek egyet, akik azt mondják, akit szeretsz és tisztelsz, azt soha nem csalnád meg. Nincs kibúvó, az az ember, aki megcsalja a társát, miközben "szereti", elsősorban magának hazudik.


Viszont enyhébb esetekben el tudom képzelni, hogy működhet a mondás. Nekem pl sikerült már úgy leszaladnom a boltba, hogy véletlenül rosszul zártam be a lakás ajtaját, és vagy egy órán keresztül bárki bemehetett és bármit elvihetett volna. Nagyon ideges lettem, amikor felfedeztem, de szerencsére semmi nem történt. Ezt például nem mondtam el az élettársamnak, mert ő is csak rágódott volna utólag rajta, annak meg nem akartam kitenni. (Nem a lecseszéstől féltem, nem az a fajta, hanem hogy úgy ráparázik, mint én.) Viszont azóta is kétszer ellenőrzöm az ajtót, akárhová megyek. :)

2012. szept. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 Ilyent ***** válasza:
22%

Utolsó te skálázod a hazugságokat???

A hazugság az hazugság akár mekkora is.

Ezzel most komoly példát állítottál.

2012. szept. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
62%
Igen, egyetértek a mondással!
2012. szept. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
#21: Magadból indulsz ki, értjük.
2012. szept. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

Amit a 23-as írt az hol hazugság? Ha a párja rákérdez, hogya na és drágám elfelejtetted-e bezárni az ajtót amikor elmentél itthonról, ő meg azt mondja, hogy nem, az a hazugság.

Ha valaki megcsalja a párját és az nem kérdez rá, az sem hazugság "csak" (nagyon idézőjelben "csak"!!!), nem szereti, nem tiszteli megalázza, becsapja, átveri, elárulja....

2012. szept. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
Ha szeretem a párom akkor megtisztelem azzal hogy őszinte vagyok hozzá. Mert SOKKAL jobban fáj csalódni valakiben mint megtudni az igazat!
2012. szept. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 Srapnel ***** válasza:
100%

Szerintem az nem hazugság, ha olyan dolgot nem mond el az ember, amit ha tudna a másik, jelentősen nem változna semmi. De a megcsalás nem az.


Maga a mondás igaz: nyilvánvaló, hogy ha nem tudja, akkor nem fáj, de ettől még nem szép dolog. Bonyolult dolgok ezek.

2012. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 Ilyent ***** válasza:

Szóval rendszert csináltok hogy mi hazugság.

Gratulálok. Csak nem értem miben különbözik a "kisebb" hazugság a "nagyobbtól"

2012. szept. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!