Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyet értetek azzal a mondássa...

Egyet értetek azzal a mondással, hogy ha nem tudja nem fáj?

Figyelt kérdés

Valami van benne. Nem biztos, hogy jobb a páromnak, házas társamnak, ha megtudja az igazat!

Gondolom itt megcsalásra, hiszen attól még szerethetem, de tisztelem annyira, hogy ne tudja meg, hiszen fájna neki, és az nekem is.



2012. szept. 16. 21:24
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

# 40:


Pontosan, inkább ezzel lenne érdemes egyet érteni.

2012. szept. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet,nem akarnék tudatlanságban,hazugságban élni,inkább fájjon,de tudjam.
2012. szept. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

"Mi van akkor ha az exeddel találkozol és még leültök valahova beszélgetni vagy esetleg felmész hozzá a lakásra mert adni akar neked valamit ami nála maradt.

És tegyük hozzá a párod teljesen féltékeny.

Most ilyenkor elmondod vagy nem??? Kisebb hazugság mert nem történt semmi.

Ezzel már jelentősen belelehet gázolni a lelki világba.

Igaz nem úgy mint egy megcsalással. Vagy bevállalod a vitatkozást és azt hallgatod egy csomó ideig hogy biztos lefeküdtél vele.

Velem ez pont megesett. A dvd filmjeimet adta vissza.

Mikor hazamentem elmondtam a történetet.

Egy hétnél tovább hallgattam a sok hülyeséget.

Ha elmentem vagy hívtak egyből: Ki volt az??? Hova készülsz??? Megcsalsz??? Vár az a ku...???"


Azt vettem észre hogy itt is és általában véve az emberek félnek attól hogy őszinték legyenek a másikkal (féltik a saját bőrüket), pedig egyrészt ha nincs őszinteség akkor megszűnik a bizalom (ha én megtettem - legyen szó megcsalásról vagy bármiről - akkor a másikból is kinézem ugyanezt), másrészt sokszor az őszinteség olyan reakciót vált ki a másikból ami mindennél többet mond el arról hogy ő milyen.


Pl. ha nem mondtad volna el neki hogy hol voltál akkor nem derült volna ki (vagy csak később egy másik szituációban) hogy ő milyen féltékeny típus, és mint ilyen alapból nem képes megbízni benned. Megvonja tőled a bizalmát, attól akit állítólag szeret (ahogy írták korábban: az önbizalomhiánya miatt amit szerintem csak ő maga tudna megoldani), pedig bizalom nélkül nincs szeretet (csak a tévhit van hogy szeretem a másikat).


Szóval szerintem nem érdemes skálázgatni ezeket a dolgokat, mindent aminek mindkét félhez köze van érdemes elmondani egymásnak. Csak hát a világ legkönnyebb dolga úgy tenni mint a kérdező, kerülni az őszinteséggel járó fájdalmat és megmagyarázni magamnak hogy ezt a másik iránti szeretetből teszem miközben "csak" gerinctelen vagyok.

2012. szept. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
34%
Én jobban örülnék, ha nem tudnám meg, ha megcsal a férjem. Nem azért, mert ki akarom sajátítani, hanem mert rosszat tenne az önérzetemnek, és talán még a belé vetett bizalomnak is. Közösen gyereket nevelni pedig sértődötten nehezebb. Viszont úgy gondolom, a csábítás sokszor erősebb egyes embereknél, ezért olyan sok a botlás. Én ne tudjak róla. És ugyanezt az elvet követném a fordított esetben is: ha én botlanék, akkor nem tetézném a bajt azzal, hogy még meg is sértem vele a páromat. Az én rossz lelkiismeretemért is ő szenvedjen még?
2012. szept. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

a megcsalás az nem tartozik a mondáshoz.


igen fájna ugyan, de jogában áll tudni róla és a szerint állni az illető mellett, vagy nem állni. a saját döntése és nem a megcsaló fél döntése szerint.

2012. szept. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim válasza:

#44!

Nem szeretnéd megtudni, ha csal a parod? Es mi van ha oromlanyokkal csal? Mi van akkor ha nemi beteg leszel tole? Mi van, ha masik nonek csinal gyereket a tudtod nelkul? Meg csak a lehetoseged sincs meg a választashoz, hogy otthagyod e vagy vele maradsz, mert elsz a rozsaszin felhoben. Nem valami okos dolog. Ezzel a legobban csak magadnak artasz. Ha mar megcsalt, masik novel elvezkedett, akkor a fene ugy is megette azt a kapcsolatot nem?

2012. szept. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
14%
egyszeri botlás nem egyenlő k.rvákhoz járással. Nem szebb dolog, de tolerálhatóbb.
2012. szept. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim válasza:

#47

Es mi van ha attol az egyszeri botlastol lesz nemi beteg es azt adja tovabb "szeretett" parjanak?...Nem olyan nagy az eselye, mint az oromlanyoknal, de benne van a pakliban. Tudtad, hogy a chlamydia meddoseget, mehen kivuli terhesseget, vetelest, koraszulest okozhat?

A 25 evnel fiatalabb, szexualisan aktiv nok kozul, tizbol egy chlamidiaval fertozott!

2012. szept. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!