Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan titkoljam el a családom...

Hogyan titkoljam el a családom elől, hogy otthagytam az egyetemet?

Figyelt kérdés

Ez már a sokadik jelentkezésem volt egyetemre, de megint nem jött össze és ott kellett hagynom. A családomból 2 ember tudja, a többieknek úgy terveztem,hogy egyáltalán nem szólok, mert így is hosszú ideig hallgattam a megjegyzéseiket ezzel kapcsolatban ás nem akarom,hogy megint rajtam röhögjenek. Főleg 1 embernek nem szeretném elmondani, mert lehet nem élné túl(idős és mániája,hogy főiskolára járjak, állandóan erről beszél mindenkinek és addig sz.ar vagyok a szemében amíg nem járok ki egy egyetemet) ezen kívül pénzzel is támogat néha. Ha ez kiderülne, szerintem kitagadna...:)


Egyáltalán el lehet ezt titkolni egy teljes évig?(amíg újra nem jelentkezem)?


2012. szept. 18. 18:35
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Eszméletlenül gáznak tartom. Van egy srác nálunk az egyetemen, már hatod éven. (négyből) Rengeteg tárgya hiányzik, otthon azt hazudja nyelvórákra jár már csak, hogy meglegyen a nyelvvizsgája és letudjon diplomázni. A szülők persze elhiszik és még szponzorálják is. Valahol megérinti a lelkemet, mert amúgy egy jó lelkű srácról van szó, ugyanakkor szánalmasnak is tartom, hogy hazudik a családjának, ráadásul nem is kis dologban!!

Szerinted nem fog feltűnni senkinek, hogy nem jársz iskolába? Vagy ezt hogy tervezed? Csövezel a parkban "suliidőben"? Avagy az nem ciki, hogy már lassan diplomáznod kéne elvileg, de a rokonokat 6-8 évig váratod? Aztán kiderül és még szánalmasabbnak gondolnak, mint így gondolnának. Mit ne mondjak, remek terv...

2012. szept. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy ilyeneket hol olvastatok, de lehet,hogy én nem fogalmaztam világosan. Felvettek, el is kezdtem, de otthagytam. Ezelőtt is jelentkeztem fel is vettek de akkor meg el sem kezdtem. Tudom,hogy ez nem normális dolog, de álladóan bizonytalankodtam, hogy mi lenne a jó, ezért nem mentem el. Most végre úgy éreztem,hogy sínen vagyok, végre eldöntöttem,hogy mi lenne a jó, de jól beleválasztottam...
2012. szept. 18. 19:12
 13/34 A kérdező kommentje:
szívem szerint mindenkinek elmondanám, gyűlölök hazudni. Sz.arabbul is fogok kijönni a dologból ha egyszer kiderül, mintha most elmondanám.
2012. szept. 18. 19:14
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Tehát három különböző egyetemre felvettek, de egyiket sem kezdted el?

Milyen szakokról van szó?

2012. szept. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
És mi a garancia, hogy a sokadik egyetem megfelelő lesz? Csak pazarlod az állami féléveidet.
2012. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne titkold. Mondd meg mindenkinek, hogy kész, ennyi volt. Vállald fel. Ha állandóan takargatod a gyengeségedet, és ügyesnek, okosnak hazudod magad, akkor idétlen lúzernek fognak tartani, mert a pletyka nagyon gyorsan terjed, főleg egy ilyen esetben, mert ha a fene fenét eszik, akkor sem tudod letagadni, hogy kirúgtak. Valaki úgyis elpletykálja. Veszíteni tudni kell.
2012. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Erre én azt tudom mondani, hogy ismerek olyat,aki érettségivel is vitte valamire(persze érettségivel nem fogsz ilyen-olyan kisvezetőként kezdeni sehol, ez borítékolható), nem lesznek beosztottaid nagy valószínűséggel(ezt megtartják a képzettebb ÉS talpraesett diplomásoknak, ma már a magukat kicsit is komolyra tartó MLM-cégek is csak diplomásokat alkalmaznak, csomó helyen alap),de attól még lehet belőled remek szakmunkás, kőműves, ács, asztalos, eladó, pultos(kocsmában),bolti eladó vagy akármi... persze ehhez is kell ma már papír...de ezt lényegesen könnyebb megszerezni, mint egy érettségit...
2012. szept. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te hagyd a francba az egyetemet, húzzál dolgozni!
2012. szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem leginkább azért nem mondod meg, mert akkor nem tartanának el továbbra is :-( Ami persze tök jogos.


Hány éves vagy?

2012. szept. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Becsületesnek lenni kifizetődőbb. A csalódást az okozza ha hazudozol hidd el, nem az hogy alkalmatlan vagy a tanulásra.
2012. szept. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!