Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan titkoljam el a családom...

Hogyan titkoljam el a családom elől, hogy otthagytam az egyetemet?

Figyelt kérdés

Ez már a sokadik jelentkezésem volt egyetemre, de megint nem jött össze és ott kellett hagynom. A családomból 2 ember tudja, a többieknek úgy terveztem,hogy egyáltalán nem szólok, mert így is hosszú ideig hallgattam a megjegyzéseiket ezzel kapcsolatban ás nem akarom,hogy megint rajtam röhögjenek. Főleg 1 embernek nem szeretném elmondani, mert lehet nem élné túl(idős és mániája,hogy főiskolára járjak, állandóan erről beszél mindenkinek és addig sz.ar vagyok a szemében amíg nem járok ki egy egyetemet) ezen kívül pénzzel is támogat néha. Ha ez kiderülne, szerintem kitagadna...:)


Egyáltalán el lehet ezt titkolni egy teljes évig?(amíg újra nem jelentkezem)?


2012. szept. 18. 18:35
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként fizetősre jársz, és még azt is fizetik utánad? Vagy ha államira vettek idén fel, akkor ugye tudod, hogy az első félév tandíját vissza is kell majd fizetned?
2012. szept. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Nem azért nem mondom el, mert félek,hogy akkor nem tartanak el, mert aki eltart, ő tudja. Annyiszor "bántottak" már emiatt,hogy félek elmondani, de belátom,hogy az lesz a legjobb,ha bevallom. Amit most szeptemberben kezdtem el, és egy hét után otthagytam, nem kell fizetnem, mert költségtérítéses voltam, és még időben kiiratkoztam. Amire most felvettek, tényleg komolyan akartam csinálni, szóval nem azért hagytam ott, mert nincs kedvem tanulni vagy nem tetszik a szak, hanem azért mert nincs meg az a tudásom amit a szak megkövetel(nyelvszakról van szó). Nem számítottam rá,hogy ennyire nehéz lesz, hát nagyot tévedtem. iszonyatosan rossz volt rájönni,hogy ez az év sem fog összejönni,úgy ahogy akartam, de legalább a költségtérítést nem kell befizetnem, hála az égnek még időben eljöttem.
2012. szept. 18. 21:27
 23/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyikkel egyet értek. Talán csak azzal nem,hogy nekem nem való az egyetem. igaz,hogy 1-2 éve még nehezen döntöttem el,hogy mit akarok, de úgy érzem,hogy képes vagyok elvégezni.
2012. szept. 18. 21:34
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Még most kezdődött el nem olyan régen a suli, de te máris otthagytad? Ezzel a mentalitással soha egy egyetemet sem fogsz elvégezni.
2012. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Egy nyelvszak sajnos akkor is nehéz, ha történetesen beszéled a nyelvet. Nem tudom mire számítasz, melyik lesz könnyű?! Minden esetre sok sikert!
2012. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Nyilván arra nem számítottam,hogy könnyű lesz, de arra sem,hogy ennyire nehéz. Én úgy tudtam,hogy kb. egy középfokú tudás elegendő, ehhez képest kb. úgy vették,hogy perfekt vagy(egy kis túlzással). Igen, otthagytam 1 hét után, ez nem mentalitás kérdése. Felesleges lett volna úgy ott maradni,hogy az óra felét nem is értem, és erre ment volna rá a költségtérítés.
2012. szept. 18. 22:10
 27/34 A kérdező kommentje:
utolsó, köszönöm.
2012. szept. 18. 22:11
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

1 év múlva mitől lennél jobb helyzetben, mi mentene meg a családi rosszalástól?

Nem csak az lennél akinek túl magas mérce az egyetem hanem hazúg sőt tolvaj is lennél.

Minnél elöbb tud le a dolgot kár halogatni.

2012. szept. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nyelvszak is létezik, amire nem kell tudni a nyelvet, mindenki egyszerre nulláról kezd. Pl: skandinavisztika

Ha az első héten sem értetted a bevezető órákat, akkor tényleg nem neked való. Viszont azt nem értem, hogy ilyen tudással hogy vehettek fel???? Vissza kéne hozni a szóbeli felvételiztetést, hogy ez időben kiderüljön.

2012. szept. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
78%

Én mérnöknek tanultam. VOlt egy tárgyunk ahol egy Angol egy angol tanárnőnk volt. Ő tartotta az elméletett. Nekem sok volt a lemaradásom és és még magyarul sem tudtam mit kell csinálni... a tárgyat felvették 300-an és abból csak 40-en kaptak aláírást(!)


Én meg megfogadtam, hogy akkor is átmegyek elsőre! És belehúztam. Tanultam éjjel nappal. Gyakoroltam idősebb hallgatókkal, elmentem konzultálni és ha kellett akkor ezerszer el aktivitiztem a tanárral, hogy mit is akart mondani.


Az egyetemen ez a mentalitás a hasznomra vált. Ugyanis egyetemen senki nem kérdezte, hogy tanultam-e vagy felkészültem-e rá. Megcsinálod vagy nem? Ennyi volt.

Egytemen senkit nem érdekel, hogy mit tudsz. Teljesíteni tudod a követelményeket vagy nem?


És kb. az életben is ez lesz. Fiatal mérnöknét senki nem kérdezte, hogy mit tanultam. Csak annyi érdekelte őket, hogy megtudom-e csinálni-e vagy sem?


Szóval nincs idő felkészülni. Időközben kell képezni magad.


Másik: az egyetem nem középsuli. Semmit nem adnak a szádba. Neked kell összekaparni a tudást. Ők követelményeket állítanak adnak egy kis segítséget, de 70%-ban önerőből kell összekaparnod mindent.

2012. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!