Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednéd a 14 éves lányodna...

Megengednéd a 14 éves lányodnak, hogy tetoválást csináltasson?

Figyelt kérdés

2012. szept. 23. 22:35
1 2 3 4 5
 31/48 anonim válasza:
32%

Előrebocsátom, nem olvastam végig ezt a sok demagóg dumát, de meglepő dolgot mondok. Én lehet, hogy megengedném. Leülnék vele beszélgetni kicsit, hogy megtudjam, miért is akar varratni, ha meg tud győzni, valószínűleg belemennék.

Ez a "18 után azt csinál, amit akar" a legnagyobb hülyeség. 18 évesen még ugyanúgy gyerek az ember, semmivel sem tud jobban mérlegelni. Ezzel csak a saját felelősséged alól próbálsz kibújni, ha ezt mondod.

Kéremkapcsojjaki.

2012. szept. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
78%

Látom itt senki nem volt tini és nem csinált semmit amit tiltottak a szülei. Soha semmit. Jó kiscserekhez méltóan kivártátok h anyuci megengedje v hogy betöltsétek a 16 ot.

Na hát én vagyok a kivétel mert ÉN voltam tini. tetoválásom nem lett de nem azért mert megtiltották hanem azért mert édesanyám leült velem, megbeszéltük és rájöttem h nem kell az nekem. A fülemet viszont belövettem az engedélye nélkül.

Jobb ha tudjátok (ha már ti nem voltatok tinik) h úgy is megcsinálja ha akarja. Ha tiltjátok akkor meg méginkább. Az a megoldás h beszéltek vele.

2012. szept. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
83%

"Látom itt senki nem volt tini és nem csinált semmit amit tiltottak a szülei. Soha semmit."


De csináltam. Viszont olyat nem, aminek maradandó nyoma maradt :-)


Az is tiltás, ha előtte megbeszéled vele, de nem tágítasz. Egyébként lehet te nem voltál tini, mert a valóságban azoknak a tiniknek is vannak titkaik a szülők előtt, akiknek a szülei azt gondolják, hogy mindent meg lehet velük beszélni. Sőt, azoknak van igazán. Pl. van az a típus, amelyik előbb mutatja meg a boros poharat a gyereknek, mint hogy az a haverokkal inni kezdene, aztán nyugodtan hátradől, hogy ő megtanította neki a kulturált alkohol fogyasztást, ezután pedig biztos abban, hogy a gyereke sosem lesz matarészeg, nem fogja összehányni magát, stb. Holott a valóságban ilyenkor a szülő ugyanúgy tiltott azzal, hogy rögzítette az alkoholfogyasztás szabályait, a gyerek ettől függetlenül ugyanúgy átesik a "gladiátor korszakán", mint a többi, vagy nem, de ezt nem befolyásolja az, hogy a szülő kategorikusan tiltotta az alkoholt, vagy csak a lerészegedést.


Szóval ha leülsz a gyerekeddel, és megbeszéled, elmagyarázod neki, hogy bizony az egész életében ott marad, akkor is, amikor lehet hogy már totál más az ízlése, akkor valójában ugyanúgy tiltasz, csak annyi a különbség, hogy részletesen megismeri a te értékrendedet, ellenben egyáltalán nem biztos, hogy el is fogadja, vagy meg is érti.

2012. szept. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

33. Csakhogy én megbeszélés alatt nem azt értettem h elmondod nekii h az milyen rossz és akkor sem lehet hanem azt h megkérdezed h miér?? Biztos-e benne..... stb. EZ a megbeszélés. Az amit te mondasz csak magyarázás.

És am ha nem tünt volna fel nekem is vannak titkaim. Pl mondtam h engedély nélkül lövettem be a fülem. Ezt is csak akkor tudták meg mikor meglátták. Azt sem tudják h hányszor és mennyire voltam berugva. Sőt. Kolis voltam uh igen sokmindent nem tudnak.

Ettől függetlenül mindíg megbeszélték velem a dolgokat. Az első füllövésemet végig is aszisztálta anyum. Csak utána mondta azt h nem csináltathatok többet. 8 luk van a fülemben már évek óta és nem bántam meg.

2012. szept. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 SzilKa ***** válasza:
100%

Akik megengednék, hova kisérnék el tetováltatni a 14 éves gyereket?

Csak mert normális (ergo valószínűleg tehetséges, higiéniára odafigyelő) tetováló 16 év alatt hozzá se nyúl, akkor se, ha az összes felmenője elkíséri.

2012. szept. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
Nem és nem is vállalhatja a tetováló 18 év alatt, ha jól tudom.
2012. szept. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim válasza:
én nem engedtem meg, most már ő is rájött, h hülyeség
2012. szept. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
35%
Megmondaná valaki hogy miért vannak lepontozva az ellenző válaszok??
2012. szept. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
94%

Nemtom feltünt-e de:

1. Minden válasz le van pontozva

2. Újabban mindenhol ez megy h valaki hobbiból lepontozgat

DE hogy én mennyire unom már h mindenki a szaros pontokon rinyál meg h le lett húzva a válasza. Mikor lesz már ez a hiszti abbahagyva??

2012. szept. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
36%
Meg. Ha mar a ribancnak vezeto utra lepett, ugysem lehet megakadolyzni hogy azza valljon.
2012. szept. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!