Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek 90-100 éves embereket...

Ismertek 90-100 éves embereket? Minek köszönhetik, hogy ilyen sokáig éltek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 15:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha őket orvos vizsgálná, az sem tudná megállapítani, hogy miért éltek sokáig, így a laikus találgatás értelmetlen.
2012. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Az olyan méltatlan halál, vagy hogy fogalmazzak, kérdező. :( Szóval ha már elél valaki ilyen sokáig és így haljon meg...


Nem akarom ehhez hasonlítani, csak az jutott eszembe, hogy a szomszédoméknak volt egy ősöreg kutyájuk, egy tacskó keverék. Már bőven 20 éven felül volt, aztán elütötte egy kamion. :S Úgy, hogy az utcánk nem is forgalmas, jó ha évente 2 kamion betéved oda. Még egy állathoz is olyan méltatlan az ilyesmi.

2012. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Halihó.

Az én dédim 104 éves koráig élt. 100 évesen táncolva ünnepelt, sőt még a 102-t is úgy mulatta. Ő minden nap ivott kb 1 deci vörösbort és szellemi frissességét könyvekkel őrizte meg. Tüdőgyulladásban halt meg.

2012. szept. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyapám 92 éves, jó egészségnek örvend, nem szed semmit - csak placebót néha, amire azt mondta az orvos, hogy altató (nincs benne semmilyen hatóanyag), nagyapám meg elhiszi, és így mindig kijelenti, hogy nagyon kellemesen aludt :)


Nem tudom, minek köszönheti, világ életében kétkezi munkát végzett, jó zsíros magyar ételeket evett, falusi levegőt szívott :) Ennyi az egész.

2012. szept. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek. Azt nem tudom minek köszönheti, mert annyira nem közeli ismerős, csak kb. 2-3x találkoztunk. Azt hallottam róla, hogy elég aktív életet él még most is, utazgat, kirándul, stb, nem csak otthon fekszik a TV előtt (mint pl dédnagyszüleim - ők nincsenek még 90).
2012. szept. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
A falumban is bőven vannak/voltak 90 évet megélő sőt meghaladó parasztemberek is. Ők életük végéig dolgoztak, szerintem a munka szeretete és az optimista életfelfogás éltette őket.
2012. szept. 27. 15:41
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Dédimamám 100 éves. Soha nem dohányzott, nem ivott alkoholt, ezen kívül nem tudom minek köszönheti.
2012. szept. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
79%

Nálam rokonságban dédszülők ill. nagyszülők nagyrésze 90 év felett élt/él.


Dédszüleim aktív éveikben, nagyszüleim is fiatal felnőtt éveikig paraszti munkát végeztek. Elégedettek voltak életükkel, a család volt számukra a legfontosabb érték, mai szemmel nézve talán szegényesnek tűnik a fiatalkori életük, de ők mégis elégedettek voltak, nem sóvárogtak felesleges anyagi javak után, kevesebb volt a stressz.


Pl. dédnagyapám örök optimizmusát jól szemlélteti az alábbi történet. A második világháború végére a falujukat a katonai erők (mindkét oldal) teljesen lerabolták (szinte minden állatot, terményt elvittek), a fiatalabb férfiak fronton voltak, falugyűlésen az 50 fölötti férfiak is tanácstalanná váltak, dédapám meg mondta hogy ahelyett hogy szomorkodnánk, örüljünk hogy most mi vagyunk a legények a faluban.

2012. szept. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Dédimamám 96 volt amikor meghalt. Világ életében dolgozott. Hajnalba kelt akkor is, amikor már csak pihennie kellett volna. Szinte egész nap a kertben szöszmötölt. Haláláig tudott olvasni, hímezni szemüveg nélkül. Dohányozni sohasem dohányzott, de reggel kávé helyett egy feles pálinkát bevett:) soha semikor egy centel se többet. gyógyszert sem szedett csak akkor ha már nagyon nagyon muszáj volt. Nem tudom mi a titka. Talán hogy mindig dolgozott, megedződött és nem mérgezte magát gyógyszerrel már egy tüsszentésnél ahogy sokan teszik. Sohasem panaszkodott. Nem volt semmi olyan kirívó baja, aztán egy éjjel elaludt és nem pebredt fel. Ennek már kb 15 éve...
2012. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamám még "csak"88 éves de makk egészséges!:-):-)
2012. szept. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!