Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek 90-100 éves embereket...

Ismertek 90-100 éves embereket? Minek köszönhetik, hogy ilyen sokáig éltek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 15:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

dédimamám 94 éves.

az ő szülei meg nagyszülei mind 90 éves kor körül haltak meg (kivéve aki a fronton), szóval talán egyrészt genetika.

meg az is lehet hogy mivel parasztok voltak, mindig rengeteg gyümölcs volt ugye, azt ették édesség gyanánt és az egészséges.

egészen 90 éves koráig dolgozott, a rendszeres mozgás is jót tesz ha nem túl megerőltető (ő mindennap csinált valamit de sosem erőltette túl magát).

másik papám, mamám is 90 éves, ők iparosok voltak.

nyugodt életünk volt/van így sok stressz nem érte őket ami szintén kedvez a hosszú életnek.

2012. szept. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Az én családomban a dédim élt sokáig.

Olvastam már erről egy cikket, ami egy idős emberről szól, s kérdezték a titkát.

Ő is említette a nyugalmat. Szerintem is nagyon sok múlik ezen. Talán ők még kevesebbet stresszeltek, nem idegeskedtek annyit.

Volt kertjük, földjük. Megtermesztették maguknak azt, amit kell. Akkor még nem volt internet, telefon, víz bevezetve stb. Kevesebb volt a rezsi.

Szegényesen, de boldogan éltek, kiegyensúlyozva.

2012. szept. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Én ápolóként dolgozok egy idősek otthonában ahol mindenki 80 év fölöt van az intézmény legidősebb lakója 104 éves.Nos az általános tapasztalatom az hogy egyikük sem volt soha fizikai munkás.A legtöbbjük könyvelő vagy valamilyen irodai munkát végzett esetleg nem is dolgozott soha mert a férje eltartotta(ugyanis azt tudni kell hogy a legtöbbjük nő).A felmenőik is elég hosszú eletűek voltak ezért gondolom a genetika is sokat számít.Még egy dolog amit megfigyeltem,hogy mindegyikük elég mértéktartó életet élt.Ez mindenre vonatkozik.Evés,ivás,munka,szórakozás.Mindenből csak mértékkel.Nagyjából ezek összességében látom a titok nyitját.
2012. szept. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. szept. 28. 10:08
 25/26 anonim ***** válasza:

Én csak elmesélnék egy sztorit :)


Húsipari cégnél dolgozom, exportálunk külföldre is. Az egyik román partnerünktől mindig jár be hozzánk egy férfi. Székely csávó, olyan 50 körül lehet, ezt csak abból szűrtem le, hogy őszes a haja, miegyéb.

Egyszer hallom, hogy beszélget a felettesemmel, hogy "a nagyapám így... nagyapám úgy... szőlészik, borászik, fent a Hargitán..". És akkor úgy elgondolkodtam, hogy ha ez a pasas kb 55, mennyi lehet a nagyapja? Megkérdeztem, azt mondta, most nyáron töltötte a 103-at :D. És még borászik a papó a hegyekben, saját bort termel. Az a nem semmi, mi?


Szóval én a hegyi levegőre esküdnék meg a nyugis munkára.

2012. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Dédimamám 98 évesen halt meg,előtte 95 évesen túl élt egy combnyaktörést (nem jellemző ,tüdőgyulladás,vizesedés,felfekvések miatt időseknél) . Mi volt a titka? jó kérdés,egész életében a földjén kapált ,elátta az állatokat,szemüveg nélkül olvasott még a 90es éveiben is.. fiatal korában sokat éhezett,gyerekkorától kezdve kemény fizikai munkát végzett szünet nélkül,szóval cseppet sem éltek dédanyáink kíméletes életmódot. Lehet,hogy pont ezért? Nem tudja szerintem sneki a "titkot".
2012. okt. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!