Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom kigúnyol mert...

A családom kigúnyol mert vékony vagyok. Miért ilyenek?

Figyelt kérdés
175 centi vagyok és 63 kg, elég vékony csontozatú, 20 éves lány. Nem tehetek róla hogy ilyen vagyok, apum 185 centi és kg 75 kg, ezt örököltem. De néha rákezd a nagyim hogy "Olyan vézna, gyámoltalan vagy" (szokása azt mondogatni hogy gyámoltalan, mert szerinte az ráillik arra hogy gyenge) Ma is azt mondja "Jaj olyan gyámoltalan vagy, csak tudnám miért nem vagy erősebb" mert arrébb kellett volna vinni a mosógépet, de nem vállalkoztam rá, mert gyakran fáj a derekam, meg pár hete futás közben a lábamban az izom meghúzódott és alig bírok menni. Ez van, nem direkt lettem ilyen...De nincsenek belátással...
2012. szept. 27. 16:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

-Jaj olyan gyámoltalan vagy, csak tudnám miért nem vagy erősebb

-Te meg kövér, csak tudnám miért zabálsz


ENNYI

2012. szept. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%
Én örülnék, ha a lányom 63 kg lenne igaz 15 éves de kb 173 cm és 52 kg. Próbálom etetni, de hát... az osztálytársai is ilyen gebék.
2012. szept. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ez van. egy ideig velem se voltak kibékülve, szerencsére legalább anya megértette, hogy sokkal jobbat tesz azzal, ha elfogadja az alkatomat olyannak, amilyen. Mivel eszek rendesen, ezért tényleg nem rajtam múlik.. hát ez van :D gondolom később majd nem az lesz a munkád hogy 5 tonnás dolgokat cipelsz jobbra balra. kinek ez, kinek az. :D
2012. szept. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy mosógépet arrébb vinni akkor sem egyszerű mutatvány ha 82 kilós vagy, mert egyrészt az erő nem a súlytól függ, főleg ha csak háj van az emberen, másrészt meg a mosógépben van egy hatalmas betontömb, hogy centrifugáláskor ne ugorjon ki az ablakon. Ezt nyugodtan mondd el a gyámoltalan nagyanyádnak. Nálunk két erős fiú is nehezen cipelte fel a mosógépet az emeletre, nem értem miért kéne neked pakolgatni. Ez hülyeség.
2012. szept. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
Mi az, hogy kicsit nem vékony? Vékonynak vékony, de nem sovány..
2012. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Rocco8 válasza:
100%

30 éves férfi vagyok! 186 cm és 80kg talán egy kicsit vékonyabb alkat. Középiskolás 15 éves koromban 53 kg voltam és 186 cm magas!Nekem is sokat mondogatta mamám, hogy jajj vékonykám meg így meg úgy. Nekem elég szarul esett, mert nem tudtam ellene mit tenni... Ma már leszarom, ha vékonynak tartanak, mert senkinek semmi nem jó soha: ha meleg van, akkor miért nincs hidegebb, ha hideg, akkor melegebb, ha nem esik akkor miért nem esik már, ha esik, akkor minek ennyi eső... sorolhatnám..

Ez valami Ősi dolog lehet, hogy a lelkileg vagy testileg gyámoltalanabbat cikizik elsősorban és valljuk be, hogy egy tinédzser korban lévő fiút vagy lányt egész könnyen meg lehet törni ilyen beszólásokkal. 20-tól 30-ig még úgy is sokat változol, csak az egészségedre figyelj, annál fontosabb nincs az életben!!!

2012. szept. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak a nagyid szokott ilyeneket mondani? Idősebbektől valahogy gyakoribb, hogy a vékonyabbakat szólják le, mint ha attól tartanának, hogy éheznek vagy betegek. "Jaj, olyan sovány/sápadt vagy, eszel te rendesen?"

Ne foglalkozz vele, az adataid szerint teljesen normális a testalkatod, még ha vékony is.

Azt sose fogom megérteni, hogy családon belül miért bántják egymást az emberek a külsejükkel. Nem azt mondom, hogy ha kórosan sovány/elhízott, akkor biztassák a további fogyásra/hízásra, de miért kell így letörni a másik önbizalmát? :(

2012. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Húha, engem is állandóan szekáltak. 179 centi és nagyon sokáig (24 éves koromig) 55 kiló voltam. Most 72 kiló vagyok, jól érzem magam, de nem híztam, hanem erősödtem (bicikli és tánc, nem gyúrás). De ilyen alkat vagyok, ha netán 3-4 napot beteg vagyok, az mínusz 5 kiló. Én nem bánom, inkább legyek ilyen, mint dagi.
2012. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

En 178 cm vagyok es 58-60 kg korul. Raadasul szalkas izmos fajta, ami van rajtam, az sem hajacska, hanem kemeny izom, igy az egesz nagyon vekonynak hat. Pedig mar 30 vagyok es gyermekeim is vannak, hala Istennek csipom mar van, igy nem neznek gyereklanynak, amiota szultem. :)

A lenyeg: en Apukamtol kaptam meg mindig, hogy girnyo vagyok, giliszta, stb. Nem bunko beszolasok voltak, csak zavarta a vekonysagom.

Szerintem az idosebbeknel ez azert van egyebkent, mert a nagyon vekony nokbol regen nem nagyon neztek ki, hogy siman kihord egy gyereket es mellette meg dolgozni is bir.

Nah, par eve mar nincs beszolas. Latja Apukam egyreszt, hogy ilyen vagyok, nem asszonyosodtam meg, tehat nem a sajat hobortomnak koszonheto az alkatom.

Masreszt elismeri, hogy az erommel nincs baj, mert o lepni sem tud, ha a 20-25 kilos gyermekeimet olbe veszi, en viszont siman cipelem oket ha kell, vagy epp a 30 kilos borondok pakolgatasa sem jelent nekem gondot.

Ne idegesitsd ezen magad, mindenkinek mas tetszik es regen ez a testalkat tenyleg nem volt tul vonzo. Gondolj bele, hogy ezelott szaz evvel mit hallgattak az ilyen alkatu lanyok...

2012. szept. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én meg alacsony vagyok, piszkálni nem piszkáltak vele itthon, csak pl a suliban, na meg úgy általában a mindennapokban. Volt egy pasi, aki pitt bullnak hívott mert akkora vagyok, amekkora. Úgyhogy azt csinálom, hogy a 160 centimmel, és 48 kilómmal arrébviszem a mosógépet, már csak azért is :). És tornázom, aktívkodok, hogy legalább dögös pitt bull legyek :)
2012. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!