Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom kigúnyol mert...

A családom kigúnyol mert vékony vagyok. Miért ilyenek?

Figyelt kérdés
175 centi vagyok és 63 kg, elég vékony csontozatú, 20 éves lány. Nem tehetek róla hogy ilyen vagyok, apum 185 centi és kg 75 kg, ezt örököltem. De néha rákezd a nagyim hogy "Olyan vézna, gyámoltalan vagy" (szokása azt mondogatni hogy gyámoltalan, mert szerinte az ráillik arra hogy gyenge) Ma is azt mondja "Jaj olyan gyámoltalan vagy, csak tudnám miért nem vagy erősebb" mert arrébb kellett volna vinni a mosógépet, de nem vállalkoztam rá, mert gyakran fáj a derekam, meg pár hete futás közben a lábamban az izom meghúzódott és alig bírok menni. Ez van, nem direkt lettem ilyen...De nincsenek belátással...
2012. szept. 27. 16:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hát a mamám inkább magához hasonlítgat engem. Az ő idejében elvégezték a 6 elemit, aztán mentek dolgozni. 12-13 évesen már ment pásztorkodni, 15 éves korától meg mentek aratni a falu határába. Meséli hogy mennyit dolgoztak a tűző napon nyaranta, és ezt vagy 30 éves koráig csinálta, közben ők ketten a papámmal felépítették a házukat, mondja hogy ő vitte a malteros vödröket stb. Aztán később kertészkedtek: krumplit, paprikát, paradicsomot termesztettek és azzal dolgoztak. Szóval elhiszem hogy ő "keményebb csaj" volt mint én, meg mai napig erős, de na....én soha sem dolgoztam fizikai munkát, meg lássuk be, nem sok mai fiatal csinálja már szerintem. Meg amúgy én sokat gyaloglom meg bicajozom, nekem szerintem inkább a lábam erős.
2012. szept. 27. 20:53
 12/16 anonim ***** válasza:

:)


185/58kg vagyok (jobb napokon 60 :D )


Ez már elég vékony... Ezt örököltük, ez van.


(BMI index szerint kórosan sovány vagyok, alultáplált :-DD)


Amúgy meg mondd, azt, hogy nem tehetsz róla, ezt örökölted ( te is :) ) Kész, téma lezárva.. És akkor hátha abbahagyja.

19F

2012. szept. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy az ő génjei is bejátszanak, szóval részben ő a hibás. A másik tanácsom az lett volna, hogy kapj fel egy elefántot és hajítsd el, de ezt eleve leszavaztad. Más ötletem nincs. :)
2012. szept. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a nagyik már csak ilyenek.
2012. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Jaj, én apámtól meg anyámtól hallom ugyanezeket. 178/54, 25 éves nő vagyok, már szültem is. Jó, aláírom, tényleg kevés ez, és sovány vagyok, de nem tehetek róla. Eszek rendesen, nassolni is szoktam. Viszont nem vagyok gyenge, az egész házat én festettem ki és megemelem a 100 kilós apámat.

Szerintem nem fognak változni. Ez van. Nekem egyik fülemen be, a másikon ki. Néha jól jön a szelektív hallás képessége. :)

2012. szept. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Jaj ugyanmár! A nagymamik ilyenek. Nekünk is folyton mondja, akkor is mikor fogyókúrázom :D "olyan kis vékonyka vagy, eszel te rendesen?" Persze mama, csak épp 4 kilót akarok fogyni :D
2015. nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!