Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudom, hogy feleslegesen...

Tudom, hogy feleslegesen pörgök rajta, de jogosan esett rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Külföldön élek, a helyi nyelvet beszélem, de nem perfektül, itt az angol nyelvet használom, így mindenki beszél.

Történetesen betegeskedem már 1 hete, de tegnap jutottam el oda, hogy márpedig nekem orvoshoz kell mennem. És itt jön a bibi. A párom "bennszülött", tehát helyi. Megkértem, hogy jöjjön velem, mert hát hiába beszélek jól angolul azért egy orvossal való párbeszéd nem biztos, hogy érthető lenne számomra. Válasz: "de hát tudsz latinul! " Ez is igaz, de csak az irodalmi és jogi latin megy. Nem is ez a lényeg. Kicsit megdöbbentem, hogy így utamra enged és oldjam meg. Mondtam neki, hogy semmi gond, van egy magyar orvos, igaz tőlünk 40km-re az egyik nagyvárosba, de el kéne valakinek kísérnie, mert tekintve az orvosi kórképemet még be is fektethetnek a kórházba. Válasz: jó, akkor hívj fel és majd viszek be pizsamát.

Na ezen a szinten már a sírógörcs kerülgetett, hogy ennyi együttérzés nincs benne. De a koronát az egészre az tette fel, hogy közölte, este későn jön, mert valami buli lesz a munkahelyén, és akkor maradna enni meg bulizni egy kicsit.

LEhet én vagyok a túlérzékeny vagy hülye, de amikor ő volt beteg én körülugráltam, főztem neki levest/teát, ápolgattam és eszembe se jutott, hogy a barátnőimmel lelépjek bulizni. Nem azt várom, hogy itt üljön egész nap és vegyen ki egy szabadnapot, de az esti bulit nem lehetne kihagyni?

És mit lehet erre jót reagálni? Látta rajtam, hogy valami bánt és ő sértődött meg, hogy házisárkány vagyok. Tényleg az lennék? Tényleg gonosz dolog volt azt várnom, hogy jöjjön haza este és legyen velem?



2012. szept. 28. 09:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért az ovos nem egyenlő egy hivatalos ügyintézéssel. Nem tudom hogy intézd a dolgokat, ha közben annyira rosszul vagy. Én itthon is elvárnám hogy jöjjön velem ha rosszul vagyok, külföldön meg különösen. Ez nem arról szól, hogy ő mit gondol, én mennyire szorulok segítségre, hanem arról szól, hogy szerintem én rászorulok-e. És ha igen, akkor el kell jönnie velem, vagy minek vagyok vele? Dugni? kösz, arra vannak szeretők is, és legalább nem kell miattuk ennem a kefét hogy milyen szemét mert cserben hagy. Az embert bárki magára hagyhatja, ha rosszul van, ezért lenne a család ugyebár. De ha már a párjára se számíthat az ember, akkor köszi, inkább egyedül vagyok.
2012. szept. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Zürich és Luzern van közel, előbbiben van magyar orvos.


Utolsó: az ügyintézést nem most csinálom, általánosságban említettem, hogy nem vagyok elveszve és használom a nyelvet.

Tüdőgyulladás gyanuval mennék be, ezért is kérem, hogy jöjjön velem. Ő tudja elmondani az előzményeket, és a saját nyelvén könnyebb lenne, mint angolul körülírni, hogy mi a bajom.

Mind1is, nem turáztatom magam rajta. Ha levágtam volna a kezem az se hatná meg, miért egy ilyen miatt izgulna.

2012. szept. 28. 12:48
 13/16 anonim ***** válasza:

Remélem jól vagy.

Sajnálom a párod hozzáállását. Más dolgokban is ilyen?

Mert pl nekem a férjem tök segítőkész, de ha beteg vagyok, azt nem bírja kezelni. Tiszta ideg, hogy neki kell teát csinálni nekem (hozzáteszem egy ebédet simán összerittyent), meg lecsesz, hogy beteg vagyok. 7 hós terhes voltam, mikor összeszedtem egy hányás hasmenést és tök bunkón viselkedett. Kisfiúnk féléves lehetett, mikor nagyon náthás lettem és legyengyültem, segítségem nem volt, mert távol lakunk a családtól és egésznap így nehéz volt a babát ellátni és ő mit csinál munka után, hát elmegy moziba. Hát ő azt már nem tudta lemondani, pfff.

Szóval én Mo-on élek, beszélem a nyelvet, de betegen azért így is nehéz.

Szóval nem csak a nyelv miatt várhatod el a segítséget, hanem, mert betegen azért elvárhat az ember egy kis empátiát, támogatást. Hisz akkor elég elesett tud lenni vki.

2012. szept. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Hörgőgyulladásom van, amit persze angolul nem értettem meg, kellett hozzá a latin.

Tegnap este 10órakkor ért haza. Amikor megmondtam, hogy az volt a baj, hogy nem jött velem, kiakadt és azt mondta felnőtt vagyok, oldjam meg egyedül, majd közölte hogy ennyi volt.

Tehát szakitott velem. ennyi

2012. szept. 29. 10:04
 15/16 anonim ***** válasza:

előző vagyok


sajnálom

ez a pasi egy dög, ne bánd

2012. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ez van. Csak rossz hogy még együtt élünk, mert egyenlőre nem tudok hova költözni.
2012. szept. 29. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!