Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is jól döntöttem?

Szerintetek is jól döntöttem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy anyukámnál lakok, a szüleim 4 éves koromban elváltak, 13 éves vagyok. És nagyon szeretnék apukámhoz költözni (ahol ott van apukám felesége, akivel nagyon jóban vagyok, és a két félhúgom, akiket imádok). Anyukám ezt nem akarja, de nemrég beszéltünk erről először, a beszélgetés közben teljesen úgy tűnt, hogy soha nem fog elengedni, de másnap újra beszéltünk erről, és megkérdezte, hogy akkor abban a másik iskolában átvesznek-e engem (merthogy apukám másik városban lakik, az út a két hely között egy óra), én meg ezután azt kérdeztem, hogy akkor ez most azt jelenti, hogy elenged, erre ő, hogy ha ennyire nem akarsz itt maradni, akkor nincs más választásom. Most az van, hogy már a jövő héten költöznék, és hát mindenki azt mondja, hogy ezt az 8. évet még ki kéne bírnom, meg hogy, hogy hagyhatom itt anyukámat.

2012. okt. 2. 16:30
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
72%
No, akkor minden rendben, szaladj csomagolni! Megkaptad a megfelelő választ. ;)
2012. okt. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
67%
Kicsit elszomorodtam, mert nekem is van egy lányom, aki nagyon szereti az apját, és bizony bennem van a félsz, hogy el akar majd költözni, amikor annyi idős lesz mint te. Én biztos belerokkannék, mert imádom, nagyon hiányozna, de ha ott jobban érezné magát, nem tartóztatnám. Úgy érzem, neked jobb lesz apukádnál, ezt anyukádnak is el kell fogadni és nem vagy önző egyáltalán.
2012. okt. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
29%
Süllyedj el... Végtelenül önző vagy. De nem baj, vissza fogod még kapni amikor nem is számítasz rá.
2012. okt. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
78%
Miért mondjátok, hogy önző? Nem értem. Ha az anyja mellett nem érzi jól magát, akkor miért baj, hogy az apukáját választja? Véleményem szerint az anyja nem tesz meg mindent, hogy ott akarjon maradni, szerintem jól teszed menjél és ne törődj az itteni okostojásokkal! Képzeljétek, VAN olyan helyzet, hogy az apjánál jobb a gyereknek!
2012. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. okt. 2. 19:40
 36/57 anonim ***** válasza:
63%
Ez kifejezetten a pszichopatológiás szülők sajátossága, hogy presztizskérdést csinálnak abból, melyiküknél él éppen a gyerek, és olyanokon idegelnek, hogy melyiküket szereti jobban... normális szülők meg tudomásul veszik, hogy a gyereknek van két szülője, egy anyja meg egy apja, adott esetben azoknak újabb családjai, és a gyerek éppen ott van, ahol kedve tartja, ha azt a körülmények lehetővé teszik... és közben tartja a kapcsolatot a másikkal is. Ennyi.
2012. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy egyet értesz velem. Tényleg itt annyian mondták, hogy önző vagyok, meg minden, de mégis milyen alapon, nem tudják mit élek és éltem át. Am ezt a kérdést is én írtam ki. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..
2012. okt. 2. 19:56
 38/57 anonim ***** válasza:
90%

Valakinél lakni, meg valakinél hétvégén lenni teljesen más. Az imádott testvéreid kicsik, hétvégén is hajnalban kelnek, neked is részt kell venned a házimunkában, és apukádnak meg a feleségének is lesz rossz a kedve, és lesz ott is negatív a hangulat.

Tudod, csak az jutott még eszembe, hogy ha anyukád beteg lenne, mit csinálnál? Az is elég negatív... ott hagynád a bajban, mint most?

Egyébként csak az önző emberek szokták bizonygatni, hogy mennyire másokkal szoktak csak törődni... Te mindenkit utálsz, hogy tudsz így önzetlen maradni?

2012. okt. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
Menj csak oda abba az ingadozó kapcsolatba, garantáltan "jót" tesz a jelenléted. Utána meg spuri vissza anyuhoz?
2012. okt. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 19:45-ös, ez kicsit fájt, amit írtál. Hogy csak a pszichopatológiás szülőknek jelent problémát az ilyesmi. Tőlem szülés előtt pár héttel lépett le a férfi. Egyetemista voltam (orvosin), koliban laktam, hétvégi büfézésből és diákhitelből éltem (a hapsi persze fél milla felett keresett). Mondanom sem kell, nem tervezett gyerek volt, de mindketten boldogan vártuk... egy ideig. Az orvosiról egy levelező bölcsésszakra váltottam, plusz elvégeztem 2 okj szakmát, mert az gyorsan megvolt, és hamar el tudtam helyezkedni. A gyereket igyekeztem minél később bölcsibe adni, de 2 évesen így is mennie kellet. Rengeteget dolgoztam, mégis sokat nélkülöztünk. A megélhetési problémák feletti stresszben nagyon nehéz volt vidám hangulatot teremteni az otthonunkban (volt hogy az áramot is kikapcsolták), és igen, könnyen lehet, hogy sokszor türelmetlenebb voltam, mint az apa, aki havonta kétszer látta a gyereket (nem mintha korlátoztam volna), és ezeken az alkalmakon csupa móka és kacagás töltötte ki az idejüket. És az anyagi nehézségek mellett ott volt az is, hogy évekig szinte soha nem volt egy perc időm sem magamra. Dolgoztam, gyerekeztem, aludtam. Talán kevesebb jókedvet sugároztam, olykor a depi szélén egyensúlyoztam, de azért tartottam magam. Iskoláskorra már a múlté lettek az anyagi gondjaink, de akkorra már elhangzott párszor, hogy apához akar költözni, és mindig nagyon fájt. Nem azért mert presztízskérdést csinálok belőle. Hanem azért, mert iszonyúan igyekeztem minden téren, hogy jó anya legyek, és szörnyű érzés, hogy mégsem sikerült boldog otthont teremtenem. Mondd csak, hogyan élnéd meg, hogy éveken át totálisan hátrasoroltad a isigényeid a gyerek mögött, végül ő sorol hátra téged? Megértem, hogy neki is szívás volt az a 6-7 nehéz év, és nem is hibáztatom érte, ha elvágyódik, de 13 évesen már átláthatná egy gyerek az anyja élethelyzetét is. Persze nem a gyerek van a szülőért, hanem fordítva, de a legjobb ha azt mondjuk: egy csapatot alkotnak. Őszintén érdekel, hogy hogyan másképp lehetne mindezt szemlélni, kedves 19:45-ös. Mert az is lehet, hogy az én látásmódom nincs a helyén... Ha a lányom egy napon tényleg elköltözik tőlem, milyen gondolatokkal enyhítsem a fájdalmam?
2012. okt. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!