Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is jól döntöttem?

Szerintetek is jól döntöttem?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy anyukámnál lakok, a szüleim 4 éves koromban elváltak, 13 éves vagyok. És nagyon szeretnék apukámhoz költözni (ahol ott van apukám felesége, akivel nagyon jóban vagyok, és a két félhúgom, akiket imádok). Anyukám ezt nem akarja, de nemrég beszéltünk erről először, a beszélgetés közben teljesen úgy tűnt, hogy soha nem fog elengedni, de másnap újra beszéltünk erről, és megkérdezte, hogy akkor abban a másik iskolában átvesznek-e engem (merthogy apukám másik városban lakik, az út a két hely között egy óra), én meg ezután azt kérdeztem, hogy akkor ez most azt jelenti, hogy elenged, erre ő, hogy ha ennyire nem akarsz itt maradni, akkor nincs más választásom. Most az van, hogy már a jövő héten költöznék, és hát mindenki azt mondja, hogy ezt az 8. évet még ki kéne bírnom, meg hogy, hogy hagyhatom itt anyukámat.

2012. okt. 2. 16:30
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
"...és hát mindenki azt mondja, hogy ezt az 8. évet még ki kéne bírnom, meg hogy, hogy hagyhatom itt anyukámat." - valamiért mégiscsak mindenkinek ez a véleménye, magad írtad.
2012. okt. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:
Ezek főleg az osztálytársaim.
2012. okt. 2. 16:55
 13/57 anonim ***** válasza:
75%
Kiírtál egy kérdést és várod a megerősítést. Én nem foglak megerősíteni a döntésedben. Már úgyis tudod, mit fogsz tenni. Semmi gond, a föld forog tovább, anyudnak kívánok kitartást, te nem nagyon hatsz meg.
2012. okt. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
100%

"De te erről mit sem tudsz"

Így van, mi semmit nem tudunk rólatok, megmondom őszintén, nem is akarunk. Neked kell döntened, igazából már rég meg is tetted. A kérdést miért tetted fel egyáltalán?

2012. okt. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:
Ti meg miért írjátok, hogy önző vagyok, amikor nem is ismertek?
2012. okt. 2. 17:02
 16/57 anonim ***** válasza:
91%

anyukádat otthagyod egy pszichiátriai esettel, aki szintén a rokonod, csak mert te rosszul érzed magad...

lelked rajta, de ne legyen képed azt írni, hogy nem vagy önző.

remélem azért majd ha gyerekeid lesznek, őket nem fogod otthagyni mondván "negatív az otthoni légkör".

2012. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
93%

17:05-ös vagyok

nem, szerintem nem döntöttél jól, de azért kívánom, hogy minden jól alakuljon, és anyukád-testvéred helyzete is javuljon, ha bár a legnagyobb gondban hagyod ott őket.

2012. okt. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
90%

Az írtad, nem vagy önző mert másokat is figyelembe veszel. Kinek lesz ez még jó rajtad kívül?

Ha apukáddal összeveszel, mi lesz? Onnan hová fogsz költözni?

2012. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
66%

Ebben a kérdésben ne várj okos tanácsot. Édesanyádnak nyilván nem volt és nincs könnyű élete, tőle nem kérdezte senki, hogy felvállal-e Téged és a beteg tesódat a válás után.

Rossz otthon a légkör, valahol érthető, hogy menekülnél. De meg tudod tenni minden lelkiismeret-furdalás nélkül, hogy otthagyod magára most, amikor már abban a korban vagy, hogy lelkileg és fizikailag is segítenéd, mellé állnál, hogy végre könnyebb legyen neki.

Ez persze nem várható el Tőled, hiszen fiatal vagy, előtted az élet, de mégiscsak az édesanyád.....


Neked is igazad van, nem szabad tönkremenned az otthoni dolgok miatt, de ki áll ezek után mellé, ha Te sem ?

2012. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:
Azért vagyok önző, mert életemben egyszer magamra gondolok, és nem arra, hogy úristen anyukámnak mi lenne jó, mert általában más emberek boldogságával törődök.
2012. okt. 2. 17:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!