Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinalnatok ebben a...

Mit csinalnatok ebben a csaladi viszaly-helyzetben?

Figyelt kérdés

Hosszu, de legyszi olvasd el :(

Noverem, akivel nagyon jo a kapcsolatom, most szult. Nekem egy eves kislanyom van, noverem es ferje a keresztszulok. Nagyon vartam a kisbabat, nekik adtam mindent, amit csak tudtam a kislanyom ruhait, stb. Miutan hazajottek a korhazbol, en a kislanyommal, es szuleimmel meglatogattuk oket, probaltam segiteni a szoptatasban, mert nem sikerult nekik, en meg meg mindig szoptatom 1 eves lanyomat.

Masnap felhivtam oket, hogy sikerult-e es hogy hogy vannak, nem vettek fel. Anyukamnak nagy nehezen felvettek, es elmondtak neki, hogy a kisbabat megzavarta a nagy joves menes es a sok idegen hang, ezert 11-ig csak sirt. Ezt hallva en megsertodtem, es nem mentem hozzajuk. Telefont tovabbra se vettek fel nekem. Kuldtem egy sms-t a sogoromnak, hogy szepen eluzi a csaladot maga korul. Erre felhivott, hogy a beszolas nem nekem szolt, hanem a szuleimnek (en nem zavartam, csak a szuleim?). Ekkor beszelgettunk 3/4 orat arrol, hogy miert utaljak a szuleinket. Tovabbra sem mentem hozzajuk, egy hetre ra a noveremmel beszeltem, es kozolte velem, hogy csalodott bennem, es visszaad mindent, amit tolem kaptak. Nem ertettem, kiderult, a sogorom azt mondta neki, hogy en a 3/4 oras telefonbeszelgetesben eloskodoknek neveztem oket, es hogy mindent kikovetelnek maguknak. En soha nem mondtam ilyet, mindig is nagyon szivesen segitettem nekik, olyan nagy szeretettel csomagolgattam a kis ruhakat meret szerint az uj babanak, de ezt a noverem nem hiszi el. Most azt mondta a noverem, hogy mehetek hozzajuk, ha felreteszem a sogorom iranti haragomat. Es hogy neki most nincs ilyenre ideje, mert ujszulott babaja van. De persze bocsanatkeres nem volt.

Annyira szornyu, hogy vege van egy jo testveri viszonynak, de annyira haragszom a sogoromra, hogy hazudott rolam, ellenem iranyitotta a noveremet, aki feltetel nelkul hisz neki.

Most nem megyek hozzajuk, nem hivom oket, jol teszem? Vagy nem?


2012. nov. 1. 16:24
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Tovabb fokozodott a viszaly koztunk, most allitolag azert nem mennek anyukamek hozzajuk, csak 5 percekre, mert en azt mondtam nekik, hogy ki vannak tiltva. Es en azert jarok anyukamekhoz surun, hogy szidjam oket. Ezt latjak anyukam szemen, ahogy rajuk nez :O Nem veszik fel nekem a telefont, ha felveszik, kozlik velem, hogy rosszul vagyok osszerakva, es ram rakjak. Visszakertem a kis ruhakat, meg mindent. Menthetetlen.
2012. nov. 17. 10:57
 12/23 anonim ***** válasza:
35%

3-as válaszoló voltam, látod jól lepontoztak pedig sajnos igazam volt.

Egyszerűen szépen ellöktek téged maguktól.

Összehordanak sok baromságot, feltételezem valóban a kedves sógorod keze van a dologban ha eddig jóban voltál a nővéreddel.

Ügyesen játszik a lapokkal, most te vagy soron, majd a szüleitek, mert ha jól veszem ki ők még benne vannak a pakliban.

Sajnálom.

2012. nov. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Nem en pontoztalak le. Mellekesen megjegyzem sogorom evekig nem beszelt a hugaval, a szuleivel sincs joban.
2012. nov. 17. 11:29
 14/23 anonim ***** válasza:

Természetesen gondoltam hogy nem te voltál :)

Sajnálom hogy így alakult, én mondhatni tapasztalatból mondtam amit mondtam.

Én anyámékkal nem vagyok jóban, és nekem is nehéz a párom családját elviselnem, de bennem van annyi gerinc hogy nem próbálom szétválasztani őket.

Mondhatni az én szemszögemből szerencsére a párom összeveszett - nem miattam - a szüleivel, így kicsit nyugtom van.

A sógorod kicsinyes és gerinctelen, ő valóban úgy van vele hogy "ha neki nincs családja akkor a nővérednek se legyen"...

2012. nov. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

5. és 10. válaszolóval értek egyet!

Mindenki egyformán hibás abban, hogy idáig fajult a helyzet. Mindannyian kombináltok, pörgetitek magatokat és gondolom otthon a házastársakkal is ez a téma, így egymást is.

Az az érzésem, mélyre nyúlnak vissza a gyökerek, hogy ekkora eltávolodás és "haragszomrád" lett egy szimpla félreértésből.


Nem csodálkozom, mert ahogy leírtad a sztorit, a családotokban (beleértve a szüleiteket is)SENKI nem veszi a fáradságot, hogy szemtől szemben leüljön és a másik szemébe elmondja a sérelmeit és a gondolatait. Mindenki magában durrog és belelát a másik viselkedésébe olyan dolgokat, amik lehet, nincsenek is ott. Mindenki KOMBINÁL, eltúloz és dacol. Te is! Persze a nővéredék is.


Megértelek téged is, mert rossz érzés lehet, hogy így kevernek veled kapcsolatban, de megértem a nővéredet is. Nem könnyű egy újszülöttel, olyankor a nő magával is teljesen el van akadva, van, aki hihetetlen érzelmi hullámvölgyeket él át, fáradt, ideges, szorong; abszolút nem hiányoznak a külső konfliktusok.


Ha tiszta szívből szereted a nővéred és van olyan alap-szeretetkapcsolat köztetek, ami kialakult a hosszú évek során, vegyél erőt magadon és annyit mondj neki, hogy sajnálod, hogy így alakult, de a lényeg, hogy szereted őt és ha bármiben kell, számíthat rád továbbra. Én a helyedben nem most akarnám megbeszélni az egész problémakört (nem is lehet, akkora kavarás van) és azt sem, ki, miben, milyen mértékben hibás. Majd ha eltelt egy bizonyos idő és lehiggadtatok, vissza lehet rá térni. De ha most belementek a részletekbe, még jobban össze fogtok veszni.


Most az a lényeg, hogy egy emberi, testvéri gesztussal nyújtsd felé a kezed. Hogy elfogadja -e, az ő döntése. Ha nem képes rá, neked akkor is megnyugodhat a lelkiismereted, hogy megtetted a kezdő lépést.

2012. nov. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen ember is a sógorod, ő választotta, neki kell vele együtt élnie. Nem kell ebbe beleszólni, a nővéreddel való kapcsolatra koncentrálj. Ha betámadod a párját, úgyis mellette fog kiállni.

Ne felejtsd el azt sem, az "elűzi a családot" sms-ed nagyon provokatív volt. Agresszióra mindig agresszió lesz a válasz. Vagy frusztráció. A frusztráció pedig előbb-utóbb agressziót szül....

2012. nov. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%

"a kisbabat megzavarta a nagy joves menes es a sok idegen hang, ezert 11-ig csak sirt. Ezt hallva en megsertodtem..."


már itt elakadtam. ezen mi sértő volt? megzavarta, nyilván, most született, túl sok volt az inger, a szülők meg fáradtak.

azt tudom elképzelni, hogy te kicsit túlpörögtél, hogy te mindent tudsz és a nővérednek megmondod mit hogy kell. ugye ilyen egy rossz anyós :D nem lehet, hogy ez történt? kicsit sok voltál, nem őszintén intézte ezt a sógorod hanem egy mégnagyobb szarkavarás lett belőle?

2012. nov. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, te most mit szeretnél?

A ruhákat Te kérted vissza végül is. Bocsáss meg, ha rosszul gondolom, de olyan, mintha Te sem csak olyan lépéseket tettél volna, amely a béke helyreállításhoz vezet. Szóval végül is szeretnéd-e, ha helyreállna a béke és ha igen, teszel-e valamit ennek érdekében?

2012. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Mikor kiirtam a kerdest, meg szerettem volna bekulni, mostmar feladtam. Mivel a noverem kijelentette, hogy a ferje mellett all, neki hisz. Nem allnak velem szoba a sogorom hazugsagai miatt. Azt varjak, hogy en kerjek bocsanatot. Mar nem akarok bekulni, kapcsolatunk sose lenne a regi. Felhivtam oket, hogy ne adjak vissza a ruhakat, a valasz: letettek ram.
2012. nov. 20. 00:40
 20/23 anonim ***** válasza:
Ha vállalkozó kedvű vagy és érdekelnek a háttérben meghúzódó okok, javaslom, hogy menj el egy Hellinger-féle családállításra. (A neten bőséges anyagot találsz erről a módszerről.) Hihetetlen lehet, de hatásos módszer. A lényeget értheted meg a magad számára, függetlenül attól, hogy most szeretnél-e jobb kapcsolatot, vagy sem.
2012. nov. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!